IMPREZY

Koncerty promenadowe 2010


 

Koncert Grażyny Łobaszewskiej 

Środa, 28 lipca, godz. 19.00 

Szanowni Państwo
Ze względu na duże zainteresowanie konceretem 
i z uwagi na Państwa sugestie:

Koncert odbędzie się w: 

Kościele Ewangelicko - Augsburskim

(Plac Piastowski 18) 

 

Dodatkowe bilety w cenie 25 zł do nabycia jak poprzednio:

Centrum Informacji Turystycznej, Jelenia Góra, ul. Bankowa 27
Centrum Informacji Turystycznej, Cieplice, Plac Piastowski 36
Przystań Twórcza-Cieplickie Centrum Kultury, P. Ściegiennego 5/7

 

Grażyna Łobaszewska

to piosenkarka doskonale znana miłośnikom polskiej muzyki rozrywkowej. Jej pierwsza płyta „Ergo Band” ukazała się w roku 1978 i od tego czasu artystka jest stale obecna na polskiej estradzie. Głosu Grażyny Łobaszewskiej nie sposób pomylić z czyimkolwiek innym. Znany basista i kompozytor Krzysztof Ścierański mówi o niej, że jest to „najczarniejsza z białych kobiet”.
Piosenki, które zaśpiewała, na zawsze zostaną kamieniami milowymi rodzimego show-businessu, tym bardziej, że są one podziwiane od lat, a nie tylko przez jeden letni sezon, jak to zazwyczaj bywa z dzisiejszymi „hitami”.

Wokalistka i kompozytorka Grażyna Łobaszewska urodziła się w Gdańsku. Zadebiutowała na początku lat siedemdziesiątych, a pierwsze doświadczenia muzyczne zdobyła śpiewając w chórkach u Haliny Frąckowiak. W latach 1975-77 współpracowała z grupą S-26 Andrzeja Ellmana. Następnie związała się z zespołem Egro Band. Razem z nim koncertowała w kraju i za granicą. Na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu wystąpiła po raz pierwszy w 1974 roku. W latach 1978-83 była wokalistką zespołu Cash, z którym wystąpiła w koncertach głównych Jazz Jamboree w Warszawie w latach 1977, 78, 81. Od 1983-89 współpracowała z jazz-rockową grupą Cancer. Występowała i nagrywała z zespołami Janusza Komana, Alex Bandem Aleksandra Maliszewskiego, orkiestrą Zbigniewa Górnego. Dokonała licznych nagrań archiwalnych dla PR w Poznaniu i Warszawie z czołowymi muzykami jazzowymi, m. in. z Januszem Skowronem i Krzysztofem Ścierańskim. Od 1997 współpracuje z Triem Jarosława Śmietany. Brała udział w festiwalach jazzowych w Kaliszu, Krakowie, Lublinie, Wrocławiu, a także, w Danii, Szwecji, Hiszpanii, Kuwejcie. Od kilku lat prowadzi warsztaty jazzowe w Brzozowie. Uczestniczyła w trasach koncertowych po USA i Francji.

Grażynie Łobaszewskiej towarzyszyć będzie pochodząca z Tczewa grupa AJAGORE w składzie: Sławomir Kornas (wokal, gitara), Maciej Kortas (gitara), Michał Szczeblewski (perkusja) oraz Krzysztof „Puma” Piasecki .

 

Grupa Operacyjna

Niedziela 22 sierpnia godz. 16.00

 

Organizator:
Przystań Twórcza - Cieplickie Centrum Kultury

Współorganizator:
Muzeum Przyrodnicze w Jeleniej Górze - Cieplicach 

Miejsce:
Taras Muzeum Przyrodniczego (ul. Wolności 268)
w przypadku złej pogody:
Kościół Ewangelicko - Augsburski, Pl. Piastowski 18

 


Grupa Operacyjna – znana jest z licznych przebojowych piosenek opisujących polską rzeczywistość z przymrużeniem oka. Lider tego zespołu Mieszko zawsze budzi emocje.
Jedno można o nich powiedzieć z pewnością: nie ma drugiego takiego zespołu jak Grupa Operacyjna. Początki pomysłu pod nazwą "Grupa Operacyjna" sięgają 1996, kiedy to dzisiejszy producent duetu Ziemowit - założył swój pierwszy zespół. Projekt szybko upadł, ale marzenia przetrwały.

W 2000 roku Ziemowit poznał Mieszka, który jeszcze wtedy nagrywał swoje solowe utwory pod pseudonimem Fox.
W 2001 roku chłopaki postanowili stworzyć zespół i szukając nazwy sięgnęli po dawny pomysł Ziemowita. Tak powstała dzisiejsza Grupa Operacyjna. Debiutancki album pt. "Terapia szokowa" wydali w 2005 roku. Najbardziej znany utwór z tej płyty to piosenka pt. "III Wojna Światowa" nagrany wspólnie z Filharmonią Zielonogórską.

 

 

Jednak prawdziwy sukces i rozpoznawalność zapewniły duetowi piosenki z wydanego w 2007 roku albumu "Ostry dyżur". Piosenki takie jak "Nie będzie niczego", "Bądź sobą" i "Świr" stały się ogólnopolskimi przebojami. Nie bez znaczenia dla popularności zespołu były pomysłowe teledyski, reżyserowane przez samego Ziemowita. Poświęcenie dla walki z absurdami rzeczywistości i bezpośredniość przekazu tekstów Mieszka z czasem wpędziło go w kłopoty. W październiku 2007 roku Grupa Operacyjna otrzymała statuetkę VIVA Comet, w kategorii "Debiut roku".
W grudniu 2007 pojawił się teledysk do ostatniego singla z drugiej płyty, czyli do piosenki "Północ". W utworze i teledysku gościnnie wystąpił sam Krzysztof Kiljański.
W 2008 roku Mieszko i Ziemowit podjęli się zupełnie nowego zadania i dla telewizji muzycznej VIVA Polska stworzyli show "FRISTAJLO". W tym programie Grupa Operacyjna przedstawiała swoje parodie programów telewizyjnych i teledysków znanych artystów. Najgłośniejszym elementem programu był serial "D jak Dekiel".
W lipcu 2008 pojawił się teledysk Grupy Operacyjnej pt. "Mieszko", z gościnnym udziałem Szymona Majewskiego. W październiku 2008 zespół wydał swoją trzecią płytę studyjną, pt. "Stan wyjątkowy".
W styczniu 2010 Grupa Operacyjna wydała swój najnowszy album pt. "Materiał wybuchowy". Najbardziej znanymi utworami z płyty są piosenki "Pusty stadion", "Lepszy świat" i "Wampir".

www.grupaoperacyjna.pl

www.exos.pl

Niedziela, 22 sierpnia 2010

Godz. 16.00

 

 

 

Dorota Ujda Jankiewicz i Andrzej Jankiewicz 

niedziela, 15 sierpnia 2010, godz. 16.00 


Organizator:
Przystań Twórcza-Cieplickie Centrum Kultury

Współorganizator:
Muzeum Przyrodnicze w Jeleniej Górze-Cieplicach

Miejsce:
Taras Muzeum Przyrodniczego, Park Norweski, ul. Wolności 268
(w przypadku złej pogody Kościół Ewangelicko – Augsburski, Plac Piastowski 18 )

 

Dorota Ujda –Jankiewicz (sopran) oraz Andrzej Jankiewicz (tenor)

-to śpiewacy obdarzeni wspaniałymi głosami o pięknej barwie. Koncertują na całym świecie, wykonując repertuar operowy, operetkowy, oratoryjny, musicalowy i pieśniarski. „Oczy Czarne” to wyjątkowy koncert złożony z najpiękniejszych i najbardziej znanych rosyjskich dumek i romansów, który wprowadza w zadumę, porywa i wzrusza, pozostawiając niezapomniane wrażenia.

 

Niedziela, 15 sierpnia 2010  

Godz. 16.00

 

 

 

Teatr Pinezka

Niedziela, 8 sierpnia 2010, godz. 16.00


Organizator:
Przystań Twórcza-Cieplickie Centrum Kultury

Współorganizator:
Muzeum Przyrodnicze w Jeleniej Górze-Cieplicach

Miejsce:
Taras Muzeum Przyrodniczego, Park Norweski, ul. Wolności 268
(w przypadku złej pogody Kościół Ewangelicko – Augsburski, Plac Piastowski 18 )

 

Teatr Pinezka – Teatr Pinezka Przemysława Grządzieli powstał w 1980 roku w Gdańsku.

Przemysław Grządziela po Gdańskiej Szkole Baletowej przez 17 lat pracował zawodowo jako solista baletu m.in.w Operze Bydgoskiej, Polskim Teatrze Tańca w Poznaniu pod dyrekcją Conrada Drzewieckiego, a następnie Ewy Wycichowskiej, Operetce Wrocławskiej, oraz był aktorem-mimem we Wrocławskim Teatrze Pantomimy Henryka Tomaszewskiego. Obecnie nadal tańczy gościnnie w spektaklach Polskiego Teatru Tańca oraz Teatru Wielkiego w Poznaniu. Spektakle Teatru Pinezka to wybuchowa mieszanka klaunady, pantomimy, tańca, akrobacji, masek, marionetek, szczudeł, żonglerki piłkami, maczugami, kółkami, diabolo, plucia ogniem, jazdy na monocyklu oraz improwizacji z publicznością, czyli świetna zabawa dla widza w każdym wieku. W spektaklach Teatr Pinezka nie ma tekstu, więc występuje on na całym świecie nie mając bariery językowej.

www.teatrpinezka.prv.pl

Niedziela, 8 sierpnia 2010
Godz. 16.00

 

 

 

Koncert rockowo - bluesowy - w wykonaniu BANDI

niedziela, 1 sierpnia 2010, godz. 16.00

 

Organizator:
Przystań Twórcza-Cieplickie Centrum Kultury

Współorganizator:
Muzeum Przyrodnicze w Jeleniej Górze-Cieplicach

Miejsce:
Taras Muzeum Przyrodniczego, Park Norweski, ul. Wolności 268 

(w przypadku złej pogody Kościół Ewangelicko – Augsburski, Plac Piastowski 18 )

 

 

BANDI
– wspaniały show rockowo- bluesowy na głos i gitary, zespół prezentuje znane utwory największych gwiazd tego rodzaju muzyki, porywające do wspólnej zabawy.  

Niedziela, 1 sierpnia 2010

Godz. 16.00