IMPREZY

Festiwal Tanca

Festiwal Tańca nie mógłby się odbyć bez profesjonalnego tańca brzucha, dlatego też w Cieplicach zobaczymy Samirę- tancerkę brzucha i flamenco, od dzieciństwa zakochaną w tańcu. Samira (wł. Anna Mendak) ma na swoim koncie szereg występów z najznakomitszymi muzykami. Na co dzień jest tancerką znanej polskiej grupy Danza del Fuego oraz Rumbero Flamenco. Koncertowała nie tylko w Polsce, ale także w Niemczech, Czechach, Słowacji, Austrii i na Białorusi. Tancerka jest współautorką projektu „Od orientu do flamenco”, w którym łączy sztukę flamenco z jej korzeniami – muzyką orientalną i tańcem brzucha. Projekt ten zajął II miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Folkowym Ethnosfera 2002.

 


Gwiazdą festiwalu będzie Jose Torres. Artysta pochodzi z Kuby, od ponad 25 lat występuje na scenie z wieloma gwiazdami estrady, brał także udział w ponad pięćdziesięciu nagraniach płytowych polskich wykonawców i w nagraniach muzyki filmowej m.in. "Krew i wino" z Jackiem Nicholsonem, "Bandyta", "Prawo ojca". Niezwykle utalentowany muzyk, zakochany w instrumentach perkusyjnych- od lat zajmuje pierwsze miejsce w ankiecie na najpopularniejszego muzyka roku w kategorii "instrumenty perkusyjne", którą corocznie organizuje najstarsze i najbardziej renomowane czasopismo muzyczne "Jazz forum".


Jose Torres pełnił funkcję kierownika muzycznego w programach telewizyjnych "Egzotyczne lato z Tercetem" oraz "Wieczór z Jagielskim". Był gościem wielu znanych popularnych talk show jak : "Wieczór z Alicją", "Wieczór z wampirem", "Podróże z żartem", "Mój pierwszy raz", "Rozmowy w Toku", "Bezludna Wyspa", "Ring", "Europa da się lubić", "Kuba Wojewódzki". W grudniu 2007 r. w księgarniach ukazała się autobiograficzna książka pt " Salsa na wolności " a pół roku później na zlecenie Telewizji Polskiej powstał film dokumentalny o Jose wyreżyserowany przez znakomitą dokumentalistkę Marię Zmarz – Koczanowicz, zatytułowany "Moja Kuba, moja Polska". Od stycznia 2009 r. Jose prowadzi pierwszą w Polsce autorską , dwugodzinną audycję radiową ( Radio Ram 89,8 ) poświęconą muzyce kubańskiej, w której prezentuje zarówno nagrania archiwalne jak i współczesną twórczość kubańskich Artystów. Od listopada 2008r piastuje honorową funkcję Prezesa Fundacji " Sztuka Zdrowie Tolerancja”. www.torres.com.pl  


Jose Torres wystąpi w Cieplicach z niezwykłą grupą Los Bomberos, wykonującą muzykę latynoską, chętnie zapraszaną zarówno na kameralne przyjęcia jak i duże koncerty plenerowe. Zespół powstał w 2000 roku i latynoskimi przebojami podbił serca tysięcy fanów, czego dowodem jest kilkaset zagranych koncertów.

 

 

Festiwal Tańca

czyli

Bomba Artyśnicka!

 

FESTIWAL TAŃCA  stał się już tradycją w tanecznym świecie naszego regionu. Z roku na rok dążymy do tego, by  przedsięwzięcie to nie ograniczało się jedynie do zmagań uczestników. Głównym zadaniem każdej z edycji, jest przede wszystkim popularyzacja oraz rozpowszechnianie tańca i muzyki tanecznej. Jeleniogórzanie, kuracjusze jak też turyści mają okazję do podziwiania zespołów tanecznych z całej Polski. Hip hop, jazz, taniec brzucha to tylko nieliczne style, z którymi można się zapoznać podczas Międzynarodowego Turnieju Tańca czyli Bomby Artyśnickiej. Swoje talenty podczas minionych edycji prezentowali m. in. Jose Torres, Anna Mendak „Samira”, „Kimo”, „Vanessa i Sorba”, „Tribal Team Poland”, Gooral.


Wspaniałe choreografie, niezwykłe, kolorowe stroje i żywiołowa muzyka sprawią, że widzowie, bez względu na wiek i upodobania, spędzą w Cieplicach niezapomniane chwile.

Międzynarodowy Festiwal Tańca czyli Bomba Artyśnicka! - 2011 rok więcej >>>

II Cieplicki Festiwal Tańca czyli Artyśnicka Bomba Cieplicka - 2010 rok więcej >>>

Cieplicki Festiwal Tańca czyli Artyśnicka Bomba Cieplicka - 2009 rok więcej >>>

Koncert muzyki tanecznej inspirowanej kulturą i folklorem góralskim


Gooral – jedna z tegorocznych gwiazd OPENER Festiwal w Gdyni, producent, generator dźwięków i prekursor łączenia electro, dubstep i dnb z góralszczyzną.

 
W połowie lat 90 zakochał się szeroko rozumianej w tamtych czasach muzyce technicznej i elektronicznej. Z Maćkiem Szymonowiczem założył i tworzył projekt PSIO CREW wydając album „Szumi Jawor Soundsystem” i grając setki koncertów. W 2008 roku opuścił Psio Crew rozpoczynając wędrówkę muzyczną… Gooral obecnie występują z nim: Tomasz Jabko Łapka (skrzypce) i Michał Kopa Kopaniszyn (vizual art). Mieszanka ta daje wybuchowe połączenie ludzi z różnych kultur i różnych miejsc, co w szczególności można zauważyć na koncertach. Pod koniec kwietnia ukazała się debiutancka płyta Goorala pt.„ETHNO ELEKTRO” wydana nakłdem SP Records. Gooral ma w dorobku m.in Machinera za najlepszy debiut, nominacje do Fryderyków i wygraną na Radio Waves Festiwal (wraz z Janem Mędralą). Artysta tworzy również muzykę do stron internetowych i filmów.

Występ Formacji UDS z Lublina

Finaliści III edycji programu MAM TALENT jedna z najlepszych formacji tanecznych w Polsce - tańcząca taniec nowoczesny. Udział w programie "Mam Talent" nie jest ich pierwszym sukcesem. Trenują od blisko 3 lat. Są finalistami mistrzostw świata i Europy, wielokrotnymi mistrzami i wicemistrzami Polski oraz wielokrotnymi mistrzami okręgu lubelskiego. Na co dzień trenują w Studio Tańca UDS. Szkoła istnieje w Lublinie od 2007 r. – Mówią o sobie: „Spotykamy się 2 razy w tygodniu, treningi trwają po ok. 1,5 godziny - mówi Monika. - Przed ważnymi zawodami i występami - znacznie częściej. Wtedy trening może trwać nawet cały dzień. Z tańcem wiążemy naszą przyszłość.

       

Do Jeleniej Góry przyjedzie 16-18 tancerzy.

 

 

Informacja o tancerzach:

aktualni Mistrzowie Polski
finaliści Mistrzostw Europy w Amsterdamie,
a także indywidualnie Mistrzyni i Wicemistrzyni Europy,

Informacja o choreografie:

nagrodzony 2 tytułami Mistrza Świata,
tytułem Mistrza Europy,
3 tytułami Wicemistrza Europy,
ponad 35 tytułami Mistrza Polski.