IMPREZY

Koncerty promenadowe 2012

W tym roku Przystań Twórcza – Cieplickie Centrum Kultury zorganizuje dla Państwa cykl koncertów promenadowych, które będą odbywały się od 7 lipca do 25 sierpnia (w każdą sobotę) o godzinie 16:00 w Muszli Koncertowej w Parku Zdrojowym (wstęp wolny).

 

To niepowtarzalna okazja, aby wysłuchać artystów reprezentujących różne style muzyczne. Przed cieplicką publicznością wystąpią: zespół Leniwiec, Kowarska Orkiestra Dęta, zespół Ajagore, Jacek Ziobro, zespół Night Jazz Orchestra, zespół Vocalis, zespół Re-gypz oraz Młodzi Jeleniogórscy Wykonawcy.

 


7 lipca  Zespół Leniwiec

Zespół Leniwiec - to punkrockowa grupa muzyczna z Jeleniej Góry, specjalizująca się głównie w gatunkach muzycznych: punk-rock, reggae, ska. Zespół tworzy piosenki o przesłaniu antyrasistowskim oraz piosenki o zabarwieniu humorystycznym. W sześć lat po powstaniu Leniwiec nagrał swój debiutancki album „Z tarczą lub na tarczy”. Po jego wysłuchaniu przez Jurka Owsiaka zespół został zaproszony na Woodstock. Ich ostatni album muzyczny pt. „Droga” wydany został w 2011 roku.
więcej >>>

 

 14 lipca Kowarska Orkiestra Dęta

Kowarska Orkiestra Dęta - została stworzona w ramach projektu: ”Społeczno-kulturowa integracja na styku granic-wspólne muzykowanie mieszkańców Kowar i Vrchlabi”. Utworzona Orkiestra funkcjonuje na stałe przy Miejskim Ośrodku Kultury w Kowarach, a jej szeregi są systematycznie wzmacniane o kolejne osoby chętne do wstąpienia do zespołu.
więcej >>>

 

 21 lipca Zespół Ajagore

 Zespół Ajagore - twórczość tej formacji inspirowana jest szeroko pojętą muzyką ludową. „Uciekamy od nadętej, ćwierć-intelektualnej muzyki. Liryka współczesna jest pretensjonalna, a teksty ludowe zawierają podstawowe prawdy. Powstają z potrzeby serca i ducha przez co nie są komercyjne” – Ajagore. Zespół jest formacją folkową, której twórczość polega w dużej mierze na swobodnym traktowaniu tematów, melodii i przyśpiewek tradycyjnych.

 obejrzyj zdjęcia z koncertu >>> 


 28 lipca Młodzi Jeleniogórscy Wykonawcy

Młodzi Jeleniogórscy Wykonawcy – przed cieplicką publicznością zaprezentują się laureaci dwóch edycji Kutra Artystycznego (Festiwalu Młodych Talentów) organizowanego przez Przystań Twórczą – Cieplickie Centrum Kultury. Ta niezwykle utalentowana młodzież ma niewątpliwie duże doświadczenie sceniczne oraz umiejętność radzenia sobie z tremą. Swoim występem zaszczycą nas nie tylko wokaliści, ale także grupy taneczne, które swoim potencjałem i charyzmą zachwycili Jury i zebraną publikę.


4 sierpnia Zespół Re-gypz

Zespół Re-gypz – ten jeleniogórski zespół z liderem Adamem Jęczmykiem dał się poznać podczas koncertów zagranych w rodzinnym mieście (m.in. w Klubie Kwadrat), po których można wywnioskować, że nie brakuje mu już fanów. Pomimo młodego wieku muzyków, nie można im odmówić charyzmy i … talentu. Tym bardziej, że w tym roku nie tylko zdobyli wyróżnienie w „Polsko-Czeskim Kutrze Artystycznym (Festiwalu Młodych Talentów)”, ale także wygrali konkurs „Jelenia Ma Talent”.

11 sierpnia Night Jazz Orchestra

Night Jazz Orchestra – jest to kolejny jeleniogórski zespół, który podczas Koncertów Promenadowych zaprezentuje głównie standardy jazzowe, ale również utwory z innych gatunków muzycznych. W skład zespołu wchodzi sześciu charyzmatycznych artystów: Marzena Drozdowicz - wokal, Tomek Iwanek – bas, Artur Nowak – puzon, Witek Pelc – saksofon, Robert Wróblewski – piano oraz Mateusz Popis – perkusja.


18 sierpnia Jacek Ziobro

Jacek Ziobro - urodził się niewątpliwie w wieku ubiegłym, choć nikt nie wie dokładnie kiedy. Najprawdopodobniej w drugiej połowie. A jeśli w pierwszej to się nie przyzna. Ma na swoim koncie wiele sukcesów: ukończenie przedszkola z wyróżnieniem i świadectwo z paskiem w podstawówce. Potem długo, długo nic, wreszcie zwycięstwo we wrocławskim Przeglądzie Piosenki Aktorskiej w 1995 roku. Najpierw myślał, że będzie sportowcem, a ściślej koszykarzem, dlatego długo rósł. Jednak wygrana we Wrocławiu przekonała go do sceny i zagwarantowała wiele sukcesów. Przerwał więc rośnięcie i zaczął tworzyć. Tym razem zaprezentuje swoje najnowsze utwory.
więcej >>>


 


25 sierpnia Zespół Vocalis

Zespół Vocalis - zespół powstał w styczniu 2007 roku i tworzą go trzy młode artystki: Joanna Moryc – sopran, Anna Skóra – mezzospran i Róża Wysocka – fortepian. Repertuar Vocalis to lekkie arie i duety operetkowe oraz musicalowe, cieszące się dużą popularnością wśród publiczności i odbierane przez wszystkich słuchaczy z ogromnym entuzjazmem. Te utalentowane artystki swoje doświadczenia zawodowe zdobywały na estradach w kraju i za granicą. Bogate umiejętności pochodzące z wcześniejszej działalności artystek wyróżniają ich koncerty od innych.
więcej >>>