IMPREZY

Przystań Café

Niedziela, 25 kwietnia, g. 16.00

Iwona Loranc


Sobotnie popołudnie w Przystań Café należeć będzie do niezwykłej osobowości - Iwony Loranc.
Nie wiadomo, czy mówić o niej jak o aktorce śpiewającej jak anioł, czy o wokalistce „zaprzedanej” teatrowi. Jedno jest pewne – drugiej takiej nie ma ani na deskach teatru, ani na estradzie. Takiej  tajemnicy jak ta, ukryta w jej głosie, takiego ciepła,  aksamitnej barwy nie znajdziemy nigdzie indziej i u nikogo innego. 


Na scenie – również teatralnej- od ponad 10 lat. Sukcesy zaczęła odnosić z zespołem Tricolor, z którym wydała swa pierwsza płytę.  Jest laureatką wielu konkursów i przeglądów. Na koncie ma m.in.  Grand Prix i nagrodę dziennikarzy za wykonanie piosenki Toma Waits’a „Dno” w Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, nagrodę „Trytona” za wybitne walory artystyczne na festiwalu FAMA w Świnoujściu, I nagrodę na 38 Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie.

Często bierze udział w koncertach telewizyjnych i radiowych, wykonując piosenki Agnieszki Osieckiej, Jonasza Kofty, Jana Wołka, Seweryna Krajewskiego, Zygmunta Koniecznego, Marka Grechuty, Andrzeja Sikorowskiego, Grzegorza Turnau’a, Andrzeja Zaryckiego i Wojciecha Bellona,  czy Bułata Okudżawy.
W listopadzie 2004 roku  nagrała materiał do nowej, solowej płyty - „Znaki na niebie” - piosenkę pod takim samym tytułem i stylowe wokalizy nagrała również do wyświetlanego w kinach filmu pt. „Ławeczka”.

Recital Iwony Loranc, to połączenie Jej dotychczasowych dokonań z materiałem zarejestrowanym na najnowszej płycie pod tytułem „Znaki na niebie”. To wybrane piosenki Agnieszki Osieckiej, Jana Wołka, Seweryna Krajewskiego, Grzegorza Turnau'a, Marka Grechuty. Również w recitalu tym znajdziemy pieśni Bułata Okudżawy i usłyszymy znaną z Przeglądu Piosenki Aktorskiej „Kinematografię serc” oraz interpretację „Dna” Toma Waits'a, którą Iwona Loranc zachwyciła wrocławską publiczność i jurorów.
Źródło: www.iwonaloranc.com

A jeleniogórskim akcentem będzie tym razem oryginalna prezentacja pod tajemniczą nazwą: UNCOMMON PROJECT.
A cóż to takiego?
W momencie połączenia dwu energii twórczych powstaje nietypowe zjawisko takie jak  UNCOMMON PROJECT, czyli nietuzinkowy, wykraczający poza normy gnuśności i odtwórczego podejścia do materii sztuki, projekt muzyczno-wizualno-artystyczny, którego twórcami i pomysłodawcami są dwie postaci związane z Jelenią Górą.Katarzyna Maczel – absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu, na potrzeby projektu nazwana Panią Prezes, użyczająca wokalu, oraz
Bartłomiej Drak – pseudonim konspiracyjny: Dyrektor, człowiek od zarządzania gitarą i aparatem fotograficznym.

Krótkie wystąpienie tego duetu przed recitalem Iwony Loranc będzie zapowiedzią ich solowego pokazu, który już niebawem nastąpi w Przystani Twórczej.

niedziela 25 kwietnia, g. 16.00
Przystań Twórcza – Cieplickie Centrum Kultury
Ul. Ściegiennego 5/7
(III klatka schodowa - I piętro)
58-560 Jelenia Góra
(75) 712 28 92
www.cieplice.org

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc bilety w cenie 15 zł. do nabycia tylko w przedsprzedaży
- Przystań Twórcza- Cieplickie Centrum Kultury
- Centrum Informacji Turystycznej – Cieplice, Plac Piastowski 36

Impreza finansowana ze środków Urzędu Miasta Jelenia Góra.