IMPREZY

Bajkowe Soboty

Kuchcikowo, czyli smacznie i zdrowo

Ostatnie zajęcia z cyklu Warsztatów MINI słodko zapisały się w pamięci uczestników. To wszystko za sprawą warsztatów Kuchcikowo, na których prowadzący uczyli jak przygotować zdrowe słodycze. Dzieci przekonały się, ze mogą samodzielnie przygotować równie słodkie smaczne zamienniki popularnych słodyczy. Mali cukiernicy własnoręcznie przygotowali Kule mocy oraz smaczne ciasteczka. Ochom i achom nie było końca, a przerywało je tylko próbowanie i ciągłe oblizywanie palców.

   

 

Zapraszamy wszystkie dzieci i dorosłych do Pracowni Świętego Mikołaja!

Będziemy tworzyć Świąteczne Cuda!
Zaczniemy od zdobienia bajkowych bombek, stworzymy kartki z najpiękniejszymi życzeniami i stroiki rodem z pracowni Świętego Mikołaja. Twórczej pracy wtórować będą dźwięki Kolęd i zapach pierników. Każdy uczestnik warsztatów wróci do domu w iście Świątecznym nastroju niosąc własnoręcznie wykonane, przepiękne ozdoby.
Kiedy: 19 grudnia 2015 r.
Miejsce: Przystań Twórcza – Cieplickie Centrum Kultury
w Jeleniej Górze, ul. Cieplicka 74
Godzina: od 11:00 do 14:00
Wstęp: wolny

ZAPRASZAMY!

 

Już 5 września zapraszamy na kolejną Bajkową Sobotę w Przystani Twórczej pt. „Sztuka zakręcona”

Tym razem ekipa teatru Czerwona Walizka zaprowadzi Wszystkich w „Świat Sztuki”. Każdy z Was stanie się artystą malarzem, specjalistą od abstrakcji. Pobudzimy waszą wyobraźnię i kreatywność. Wszystko dzięki dwóm dziwnym maszynom.... będzie maszyna kleksograficzna i prosta maszyna do animacji poklatkowej. Przyjdź i zostań odkrywcą „artysty” w sobie i w swych najbliższych...Atrakcje dla wszystkich od 0 do 102 lat.

Około godziny 11:00 odwiedzi nas nasz ulubiony klaun Rufi Rafi i zaprezentuje swoje doświadczenia ze „sztuką domową”:

Spektakl pt.: „Historie domowe” to przestrzeń domu, do tego jeden klaun i masa rzeczy codziennego użytku, z których każda jest inspiracją do opowiedzenia krótkiej historii.To opowieść o rzeczach powszednich, które przydarzają się każdemu, ale każdemu przydarzają się inaczej. Pod kołdrą zwykłości uśpione są żart, groteska i niezwykłość. Historie domowe to połączenie języka teatru, cyrku z poetyką czeskich kreskówek. Wstęp bezpłatny. Prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc. 

 

 
11 kwietnia 2015 r.

Bajkowa Sobota Kreatywnej Rodzinki

Akademia Cyrkowa dla dzieci

oraz warsztaty tematyczne
 
Jak co miesiąc nasza przestrzeń zamienia się w niezwykłą krainę, w której na dzieci czeka moc atrakcji i fascynujących warsztatów.
Podczas zajęć uczestnicy będą mogli poszerzyć wyobraźnię, rozwinąć kreatywność oraz zdolności plastyczne i manualne.
 
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom najmłodszych mieszkańców i ich rodziców/opiekunów, proponujemy im połączenie aktywności z kulturą i sztuką.
Główną atrakcją kwietniowego spotkania będą animacje prowadzone przez animatora kultury - zawodowego Klauna Rufi Rafi.
 
Klaun Rufi Rafi o sobie – „Można rzec od zawsze byłem zafascynowany cyrkiem: oglądałem wszystkie retransmisje gal w Monte Carlo, przesiadywałem godzinami przy namiocie cyrkowym, gdy cyrk akurat odwiedzał moje rodzinne hutnicze miasto. To właśnie wtedy oglądając występy cyrkowców nauczyłem się żonglować 3 piłkami…”

Klaun Rufi Rafi to alter ego Rafała Biesiady. Z wykształcenia jest animatorem kultury i pedagogiem, absolwentem UW i UJ. Rafał Biesiada to performer, a jednocześnie współpracownik organizacji pozarządowych, zaangażowany w powstawanie inicjatyw kulturalnych. Ideowiec promujący ideę „Nowego Cyrku”. W ostatnim czasie współpracuje między innymi z kabaretem średniowiecznym Cornu Cervi, cyrkiem stacjonarnym Cyrkland i Zdrojowym Teatrem Animacji w Jeleniej Górze. Ze swoim Teatrem Jednego Klauna Rufi Rafi pojawia się na ulicach miast i miasteczek, scenach, festynach i festiwalach w kraju i za granicą. Gościł między innymi na Festiwalu Teatrów dla Dzieci we Wrocławiu, Festiwalu Kultur w Pirnie (Niemcy), Festiwalu dell’ Arte w Wojanowie, Jarmarku Majowym w Jilemnicach (Czechy).
 

Teatr Jednego Klauna Rufi Rafiego to działania interaktywne, a spotkania z nim cechuje duża doza improwizacji i działań z publicznością. W swój świat wciąga on uczestników spotkania, tworząc z nimi za pomocą różnych technik (klaunowych gagów, dowcipów sytuacyjnych, żonglerki, skręcania balonów, elementów pantomimy, baniek mydlanych rozmaitej wielkości) pełną humoru, ulotną rzeczywistość, nietrwałą jak bańka mydlana, odjechane kuku na muniu.
 
Godziny warsztatów: od 12:00 do 15:00,
w siedzibie  Przystani Twórczej – Cieplickiego Centrum Kultury w Jeleniej Górze, ul. Cieplicka 74

Gwarantujemy przyjazną atmosferę i moc atrakcji
 
Informujemy jednocześnie, że liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona w związku z czym prosimy o wcześniejsze  zapisy w sekretariacie lub telefonicznie 75-712-28-92
 

Wstęp bezpłatny.

Czekamy na Was !

 

Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na pełną emocji i zabawy bajkowo- walentynkową sobotę!

 

Od godziny 12.00 warsztaty dla dzieci i rodziców:

  •  szycia serduszek z materiału
  •  zdobienia serc
  • malowanie buziek

 

Od godziny 13.00:

  •  animacje dla dzieci prowadzone przez Teatr "Mała Bajeczka"

 

Ponadto Walentynkowa sesja zdjęciowa (w ramach akcji "Moja Druga Połowa") w godz. 12.00 - 16.00 !

 

Wszystkie własnoręcznie wykonane przedmioty, dzieci będą mogły zabrać ze sobą.

 

Liczba miejsc ograniczona - prosimy o wcześniejsze zapisy (telefonicznie lub w siedzibie Przystani Twórczej).