IMPREZY

XLI Wiosna Cieplicka - 2014

Koncert zespołów PodPretekstem oraz The Ukrainian Folk


11 maja 2014 roku

wystąpią: około godziny 16.00 - laureaci Festiwalu Młodych Talentów IV Cieplickiego Kutra Artystycznego
około godziny  16:30 - zespół PodPretekstem
około godziny 17:00 - zespół The Ukrainian Folk
Muszla Koncertowa - Park Zdrojowy w Jeleniej Górze - wstęp bezpłatny

 

The Ukrainian Folk

 


To formacja folk-rockowa która powstała we LWOWIE w 1990 r.
Piszą o sobie: GRAMY TAK ŻE NIE USIEDZISZ W MIEJSCU!!! – i jest to prawda.

Od 1991 r. przebywamy na Warmii i Mazurach gdzie pracujemy i gramy. Jesteśmy grupą wesołych ludzi, którzy żyją muzyką, świetnie się bawią i czerpią z życia wszystko co najlepsze. Wydaliśmy 3 płyty. Pierwszą w 2001 roku pod tytułem „Nie zapominaj”.
Powoli zdobywaliśmy popularność wśród fanów ukraińskiej muzyki folkowo-rockowej, więc po czterech latach nagraliśmy drugi krążek ,,15 Lat minęło,,. Zauważyliśmy, że Szaleńców, którzy nas pokochali zaczęło przybywać na koncertach coraz więcej. Super! To właśnie dzięki naszym fanom w 2010 roku uwieczniliśmy swoją pasję na trzeciej płycie „MRIJI” Graliśmy w Austrii, Czechach, Niemczech, Francji, Ukrainie i Rosji ale też już chyba w każdej części Polski z wieloma zespołami polskiej sceny muzycznej i wciąż czujemy niedosyt.


Dzisiejszy skład zespołu:
Renata Kuźmiak-vokal
Miron Maciopa-vokal,gitara bas
Orest Ortyński-instrumenty klawiszowe
Mirek Baranowski-gitara
Wiesław Dudek-instrumenty perkusyjne
Patryk Nakielski-skrzypce
Maciek Afanasjew-skrzypce
Kuba Marszałek-trąbka

 

PodPretekstem

Czyli Stare na nowo – „Pod Pretekstem na ludowo”
Angelika Broniszewska, Michał Matyszczak, Damian Bajsarowicz, Rafał Broniszewski i Michał Walczak to młodzi, utalentowani sycowianie, którzy wspólnie tworzą dobrą muzykę. Wspólnie utworzyli też zespół Pod Pretekstem. Ich atutami jest młodość, naturalna radość z życia i uwielbienie dla muzyki. Tym potrafią się dzielić podczas swoich pełnych pasji występów. Zespół jest świeżo po wydaniu swojej debiutanckiej płyty, a ich utworów słucha można m.in. w Polskie Radio Wrocław.

 Inauguracja
41. Wiosny Cieplickiej

1 maja 2014 roku
Plac Piastowski w Cieplicach - wstęp wolny

wystąpią: około godziny 17.00 - laureaci Festiwalu Młodych Talentów IV Cieplickiego Kutra Artystycznego
około godziny 17.20 - zespół Red Lips

Red Lips

Zespół Red Lips to jeden z najpopularniejszych ostatnio zespołów młodego pokolenia - powstał  w 2010 roku w Warszawie. W skład zespołu wchodzą ludzie, którzy produkują własną muzykę i uwielbiają filmy Quentina Tarantino. Siłą zespołu jest pozytywna energia, drapieżne, przesterowane brzmienie gitarowe, nadające wyrazisty charakter utworom oraz charyzmatyczna i elektryzująca wokalistka – Ruda.

Wspólnie z Łukaszem Lazerem – współzałożycielem, kompozytorem, producentem i gitarzystą, tworzą fundament twórczy i kreatywny, którego idealnym uzupełnieniem jest wsparcie sekcji rytmicznej – koncertowo serwują je Marcin Piroman Romanowski (bas) oraz Robert Sopala (bębny). Zespół jest laureatem I edycji Must Be The Music, a półfinałowy wykon, został oceniony przez jury na 4 x TAK na każdym etapie udziału w programie. Najbardziej znanym dziełem zespołu jest singiel, pt: „To co nam było”, który jest zwieńczeniem pracy nad debiutanckim albumem. W ciągu kilku tygodni od premiery utwór znalazł się na play-listach wielu rozgłośni radiowych, m.in RMF FM, RMF MAXXX, Radio ZET. W dwa miesiące po premierze, „To co nam było” zostało odtworzone ponad 6 milionów razy w serwisie youtube.com. Red Lips to również artyści nominowani do koncertu Trendy, podczas Festiwalu Sopot TOP Trendy 2013. Zespół wystąpił także jako ‘gość specjalny” podczas ESKA MUSIC AWARDS SZCZECIN 2013. Lipsi odwiedzili także Festiwal SOPOT TOP OF THE TOP.

41. Wiosna Cieplicka

 

1 maja 2014

Inauguracja 41. Wiosny Cieplickiej

koncert zespołu Red Lips

 

start godzina 17.00
Plac Piastowski  - wstęp wolny
więcej >>>

 

11 maja 2014

Koncert zespołów PodPretekstem oraz The Ukrainian Folk

 

start godzina 16.00
Muszla Koncertowa w Parku Zdrojowym w Jeleniej Górze - wstęp wolny
więcej >>>