IMPREZY

Ciepicka Scena Młodych

 Serdecznie zapraszamy na

Bajkowe Soboty w Parku Norweskim 2015

czyli animacje i zabawy dla rodzin z dziećmi.

od godziny 14.00 do 17.00

Dnia 25 lipca na uczestników czekać będzie Klaun Rufi Rafi wraz z grupą animatorów. Dzieci wraz z rodzicami wezmą udział w Teatrze Jednego Klauna - spektaklu interaktywnym cechującym się dużą dozą improwizacji i działań z publicznością.  W spektaklu i animacjach wykorzystywane będą różnorodne techniki, między innymi: klaunowe gagi, dowcipy sytuacyjne, żonglerka, jazda na monocyklu, skręcanie balonów, elementy pantomimy, bańki mydlane rozmaitej wielkości.
Po spektaklu Rufi Rafi poprowadzi animacje, zabawy z chustą oraz skręcanie balonowych figurek.      

Dnia 1 sierpnia profesjonalni animatorzy z firmy W&D przygotują dla uczestników Wakacyjne szaleństwa z niezdarnym Gapciem.
W programie przewidziano popisowe show z Gapciem w roli głównej, cyrkowe sztuczki: m.in. żonglerka, kręcenie talerzami na patyku czy zabawne popisy akrobacyjne z udziałem dzieci, zabawy integracyjne, bańkowa dyskoteka, szereg gier i zabaw dostosowanych do wieku i predyspozycji uczestników, mini disco oraz balonowe warsztaty.

Dnia 8 sierpnia profesjonalni animatorzy z firmy W&D zaplanowali przeprowadzenie animacji pt. "Z wizytą na ulicy Sezamkowej" podczas których dzieci odwiedzi Ciasteczkowy potwór.
W programie m.in. taniec w rytm "smacznej" piosenki pt. "Czekolada", mini disco z Ciasteczkowym Potworem, zabawa w znikające domki z ulicy Sezamkowej, figlarz Elmo z liną (taniec pod liną, przeciąganie) itp.

W kolejną sobotę tj. 15 sierpnia animacje poprowadzi ponownie Klaun Rufi Rafi wraz z animatorami.                                                                   

22 sierpnia czekać będzie na dzieci Pożegnanie lata z Minionkami. Animacje przygotuje Pani Katarzyna Wyspiańska wraz z grupą profesjonalnych animatorów. W programie m.in. gry i zabawy o charakterze sportowo - rekreacyjnym, skręcanie balonów, kolorowe tatuaże dla dzieci, malowanie buziek, garderoba teatralna, konkursy z waflami itp.

Udział we wszystkich imprezach jest bezpłatny.  

 

Rodziny się bawią! 

Mile widziany strój sportowy!!!!

Wstęp wolny!

Na Rodzinnym, festynie „Bezpiecznie żyjemy zdrowie szanujemy” organizowanym na terenie Szkoły Podstawowej Nr 6 na pewno nikt nie będzie się nudził!
Od samego rana na scenie nie zabraknie pokazów tanecznych naszych uczniów, będą piosenki a także pokaz karate, capoiery.
Przez cały czas trwania festynu będzie można bezpłatnie przejechać się kucem, poćwiczyć strzelanie z łuku.
W południe  zaplanowany jest mecz piłkarzy MKS Karkonosze z uczniami naszej szkoły. Kiedy emocje sięgną zenitu z pomocą przyjdzie punkt pomiaru ciśnienia i ratownicy z Divemedu. Oni też zapoznają nas z zasadami pierwszej pomocy.
Dla zapracowanych rodziców będą czekać fizjoterapeuci i dietetycy. Wspaniale mamy upieką ciasta, a na głodnych tatusiów będzie czekać prawdziwa grochówka i pyszna kiełbasa z grilla.


A kiedy będziemy chcieli spalić kalorie to pospieszy nam z pomocą Marcin z Lady fitness center.
Niezapomniane chwile szykują się dla tych, którzy już od dawna chcieli zagrać mecz ze swoimi dziećmi. Mecz piłki nożnej i piłki siatkowej na pewno przyniesie wiele wrażeń.
W miasteczku drogowym będzie można sprawdzić swoją wiedze na temat przepisów drogowych. Będzie można obejrzeć wóz strażacki, samochód GOPR-u, specjalistyczny samochód PWiK WODNIK oraz karetkę.


Warsztaty plastyczne, konkursy plastyczne, malowanie buziek, rysowanie kredą po asfalcie, zabawy z chustą klanzy to nie jedyne atrakcje, jakie czekają na  dzieci i młodzież.
Chętni mogą zagrać w tenisa stołowego lub zmierzyć się z torem przeszkód.  Przewidziano konkurs „Czysta woda zdrowia doda” z bardzo atrakcyjnymi nagrodami.
Na festynie będzie można, kupując cegiełkę, otrzymać ciekawe nagrody (dzięki  sponsorom i szczodrym Rodzicom).

Serdecznie zapraszamy!

  Przystań Twórcza – Cieplickie Centrum Kultury w Jeleniej Górze serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy Kseni Kuligowskiej pt.  „Kosmiczny Blues”.
Wernisaż wystawy będzie miał miejsce w siedzibie naszego Domu Kultury – ul. Cieplicka 74 dnia 28 lutego 2015 r. o godzinie 15:00.
Warto wiedzieć, że autorka wystawy – Ksenia Kuligowska, już jako kilkuletnie dziecko przejawiała zamiłowanie do wyrażania swojego świata w obrazach. Przez swoje prace pragnie pokazać siebie, swoje odczucia  towarzyszące jej w danej chwili. Tematyka jej prac jest rozmaita – od pejzaży, po martwą naturę a także postaci czy zwierzęta. Podziwiając jej obrazy, ciężko uwierzyć, że nigdy nie pobierała lekcji malarstwa czy rysunku. Stosuje wiele technik malarskich takich jak: akryl na płótnie, pastele olejowe, gwasz czy temperę oraz ołówek.  Jest niezwykle utalentowaną artystką, która swoimi pracami zainspirowała swoją mamę Mieczysławę Kłos – Kuligowską do pisania wierszy.
Mama z córką tworzą niesamowity, uzupełniający się duet.
Prace Kseni Kuligowskiej prezentowane były na wielu wystawach. Pierwsza z nich zorganizowana została w 2008 roku w MDK Muflon w Sobieszowie.
Kolejne w 2010 (pt. „Pędzlem i Słowem” – MDK Muflon), 2011r. ( Piechowicki Dom Kultury oraz Książnica Karkonoska), 2011 - Dom Gerharta Hauptmanna, 2012 (ODK).
Wernisaż wystawy uświetni koncert pt. „Byle do wiosny” w wykonaniu młodych, zdolnych artystów zaprzyjaźnionych z naszym Domem Kultury).  
Wystawa potrwa do 27 marca 2015 roku. Wstęp wolny. Zapraszamy !

 

Zapraszamy na koncert:

"Byle do wiosny"

 w ramach Cieplickiej Sceny Młodych

28 lutego 2015 o godz. 15.00

w Siedzibie Przystani Twórczej

ul. Cieplicka 74

(skrzydło Szkoły Podstawowej nr 6)

WSTĘP WOLNY


Na scenie zaprezentują się zaprzyjaźnieni z Przystanią wokaliści,
którzy oczarują nas swoim repertuarem i młodzieńczą świeżością.
Wystąpią m.in.
Eliza Niebieszczańska, Natalia Lis, Martyna i Oliwia Gasiulewicz, Gosia Parzymies, Konrad Boznański i inni
 
Nastrojowy koncert z pewnością umili nam czas oczekiwania na przyjście wiosny!

 

 Imprezy i wydarzenia organizowane w  2015 roku w ramach Cieplickiej Sceny Młodych - Przystań Cafe: