IMPREZY

Warsztaty i animacje dla rodzin z dziećmi „Najpiękniejsze Bajki z lat 80’ ”

07.09.2019 r. o godz. 11.00 – 13.30 na terenie zielonym przy Szkole Podstawowej nr 6, (tuż przy siedzibie Przystani Twórczej – Cieplickiego Centrum Kultury w Jeleniej Górze. – a w razie niepogody w siedzibie instytucji)

Zapraszamy na warsztaty dla rodzin z dziećmi, nawiązujące do czasów PRL-u m.in. ręczne malowanie talerzy m.in. z motywami bajek z lat 80.Fantazyjne malowanie na deskach i deseczkach – bo przecież …fantazja jest od tego. Będzie także malowanie buziek i nie tylko…

Nie zabraknie małego spektaklu – tym razem „Kot w butach” w wykonaniu oryginalnego Teatru Blaszany Bębenek.

 

"Kot w butach" to spektakl, który opowiada o magicznym czworonogu, przemawiającym ludzkim głosem i chodzącym w pięknych, skórzanych butach. Tematem baśni są przygody kota, który dzięki swojemu sprytowi odmienia życia młodego młynarczyka, wygnanego w świat przez nieczułych braci. Biedny chłopiec zostaje bogatym markizem, udaje mu się zamieszkać we wspaniałym pałacu, żeni się także z piękna i dobrą królewną.

Warsztatyrealizowane są w ramach Projektu 30 ro(c)k bez kurtyny/ 30 ro(c)ků bez opony, numer rejestracyjny projektu: CZ.11.2.45/0.0/16_012/0001180 o współfinansowaniu mikroprojektu ze środków budżetu państwa w ramach Programu Interreg V – A Republika Czeska – Polska 2014 – 2020 Fundusz Mikroprojektów Nisa - Nysa realizowanego przez Centrum Informacji Turystycznej i Kultury Jablonec oraz Przystań Twórczą – Cieplickie Centrum Kultury w Jeleniej Górze.

Projekt realizowany jest z okazji 30. Rocznicy upadku komunizmu, którą obchodzić będzie zarówno Polska, jak i Czechy w 2019 roku. Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego za pośrednictwem Euroregionu Nysa oraz dofinansowany przez Miasto Jelenia Góra.