Pozytywna energia na nowy rok szkolny

Z pozoru smutny powrót do szkoły umiliły przystaniowe zajęcia. Wrześniowe Warsztaty MINI minęły pod znakiem relaksu dla ciała i ducha. Podczas dwóch spotkań 3 i 17 września znalazło się coś dla dużych i małych.

Wrzesień z jogą

Chwilę wyciszenia przed umysłowym wysiłkiem i powrotem do szkolnych ławek zapewniły relaksacyjne zajęcia jogi. Dzieci podzielone na dwie grupy wiekowe uczestniczyły w ćwiczeniach dobranych do swoich możliwości i potrzeb. Przy wykonywanych ćwiczeniach swoim dzieciom dzielnie wtórowali ich opiekunowie, mając przy tym nie mniej satysfakcji.

http://www.przystantworcza.pl/images/DSC_0028.JPG

 

Mali artyści

Jesienne promienie słońca natchnęły naszych gości także artystyczną weną. Młodsze dzieci wykonały przepiękne kartki dla swoich rodziców. Motylki, kwiaty, zwierzaki… wymienianiu zdaje się nie być końca! Dzieci z wielkim zapałem projektowały oryginalne laurki, z których ciężko było wybrać tę najpiękniejszą. Następny tydzień zagwarantował nie mniejszą moc atrakcji. Z niepozornych balonów powstały przeróżne dmuchane balonowe cudaki.Równie kreatywnie i twórczo było w drugiej grupie. Na pierwszym spotkaniu dzieci, w wieku od 6 do 8 lat wykonały kartonowe skarbonki, samoloty oraz wisiorki z górskich kamieni. Kolejny tydzień pokazał, że na warsztatach gościmy prawdziwych wirtuozów sztuki jubilerskiej. Skrawki skóry i, z pozoru niepotrzebne, elementy kaletnicze zamieniły się w cudne broszki. Dzieci nauczyły się, że dzięki upycylingowi można wyczarować prawdziwe cuda.