IMPREZY

NEWSLETTER

 

 

Zapraszamy na kolejne spotkania Klubu Seniora "Młodzi Duchem" 2017r.:

 

29.03.2017 g. 16.00 - „Taneczne przywitanie Wiosny”

W gorących rytmach „Zumby dla Seniorów” członkowie Klubu przywitają Wiosnę. Odbędzie się również prezentacja oferty wycieczek skierowanych dla osób w wieku 50+. NOWOŚĆ - dla chętnych osób odbędą się również zajęcia rekreacyjno-sportowe gry w tenisa stołowego. Wstęp wolny.

- 05.04.2017 r.  godz. 16.00 - „Koszyk pełen radości”

Warsztaty wyplatania wielkanocnych koszyczków na owies z nietypowego materiału – bo z papierowej wikliny – poprowadzi Pani Teresa Desput. Oryginalne prace będą piękną ozdobą na świątecznych stołach lub ciekawym prezentem dla bliskiej osoby. Wstęp wolny. Miejsce -
Przystań Twórcza.

- 12.04.2017 r. godz. 16.00 - „Świąteczny dekupaż”

Barwne i świąteczne pisanki wykonane techniką dekupaż. Warsztaty autorskie poprowadzi członkini Klubu Seniora „Młodzi Duchem”. Wstęp wolny. Miejsce – Przystań Twórcza.

- 21.04.2017r. godz. 19.00 – „Wirtuozi Wiolonistyki”

 Mistrzowie Batuty i Młodzi Wirtuozi Wiolonistyki – koncert wiolonczelowy h-moll op. 104 Antoníego Dvoŕáka oraz V Symfonia e-moll op. 64 Piotra Czajkowskiego wykona Jeremy Findley na wiolonczeli wraz z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Dolnośląskiej. Orkiestrą dyrygować będzie Marek Pijarowski. Zbiórka w Filharmonii Dolnośląskiej o godz. 18.30.

Bilet 15 zł (obowiązują wcześniejsze zapisy w siedzibie Przystani Twórczej)Tel. 75-71-22-892 

 

 

W marcu 2017r. odbyły się spotkania:

 

    22.03.2017r.– Muzeum Przyrodnicze

   Największe na świecie nasiono drzewa, najstarszą makietę Karkonoszy, czy też Ducha Gór z wysuszonej płaszczki, to tylko niektóre z ciekawostek, jakie obejrzeli „Młodzi Duchem” w Muzeum Przyrodniczym podczas ostatniego spotkania Klubu Seniora. Dyrektor Muzeum Stanisław Firszt opowiedział ciekawą historię zbiorów Schaffgotschów. Seniorzy podziwiali również barokowe freski odkryte po 200 latach na ścianach dawnego klasztoru cystersów.

     15.03.2017r.– „Witaj Wiosenko”

  Seniorzy wykonali barwne i oryginalne kwiaty z krepiny - włoskiej bibuły podczas wiosennych warsztatów „Witaj Wiosenko”. Piękne hiacynty, żonkile, krokusy oraz róże tworzyła z „Młodymi Duchem” pani Teresa Desput.

        08.03.2017r.– „Dzień Kobiet z Przystanią Twórczą”

      Kwiaty i słodkości od klubowiczów dla Pań, piękne kartki i wiersze od nowej członkini oraz kąpielowe serca – to jedynie część niespodzianek z okazji Dnia Kobiet.Wspólnie przeżyliśmy jeszcze raz „Wieczór autorski Agaty Szmigrodzkiej” z tańcami, piosenkami i poezją, tym razem w wersji filmowej. Główną atrakcją były warsztaty robienia pachnących serc do kąpieli z płatkami róż. Dziękujemy wszystkim za współudział w tym spotkaniu pełnym niespodzianek.

 

 

03.03.2017r. g. 19.00 - „Teatr Seniora

Nasi Seniorzy obejrzeli spektakl Teatru Norwida „Szalone nożyczki”.  To jedna z najpopularniejszych komedii kryminalnych ostatniego dwudziestolecia – w 1997 wpisano ją do światowej księgi rekordów Guinnesa jako najdłużej bez przerwy graną sztukę na scenach amerykańskich. Członkowie Klubu wraz z aktorami rozwiązali zagadkę morderstwa.

 

 

 

W lutym 2017r. odbyły się spotkania:

 

08.02.2017r. - Kino Gatunków

Na drugim już spotkaniu z Waldemarem Wilkiem przybyli miłośnicy kina dowiedzieli się o pierwszych gatunkach kinowych. Prelekcja pod hasłem przewodnim „Kino Gatunków” uchyliła wiele tajemnic światowej kinematografii, zakulisowych ciekawostek i sekretów filmowego przemysłu. Po interesującej prelekcji przyszedł czas na wspólne oglądanie dwóch filmów z początku lat 90.

 

 

 

 

 

W styczniu 2017r. odbyły się spotkania:

 

                 04.02.2017r. – Wieczór autorski Agaty Szmigrodzkiej
Nie tylko mistrzyni tańca, ale również pisarka – Agata Szmigrodzka była gościem Klubu Seniora „Młodzi Duchem”. Uczestnicy spotkania poznali jej twórczość oraz mieli okazję porozmawiać o książce „Trocek Pocieszka” i nie tylko. Odbył się pokaz tańców orientalnych i flamenco, koncert Zbigniewa Stefańskiego i Wojciecha Michalskiego (autorów muzyki do tekstów Agaty Szmigrodzkiej i wykonawców piosenek) oraz czytanie tekstów artystki przez uczestników spotkań Klub Seniora "Młodzi Duchem".

 GALERIA ZDJĘĆ

 

       25.01.2017r. – Prelekcja Stanisława Firszta na temat historii „Pawilonu Norweskiego”.
Uczestnicy spotkania Klubu Seniora „Młodzi Duchem” poznali ciekawą historię Pawilonu Norweskiego, który obecnie wraca do swojej pierwotnej funkcji restauracyjnej. O tym nietypowym zabytku opowiedział Stanisław Firszt, dyrektor Muzeum Przyrodniczego w Jeleniej Górze. 

 

 

-               18.01.2017r. – „Co to jest kino?”
Waldemar Wilk opowiedział o początkach kina na świecie. Seniorzy obejrzeli francuski film krótkometrażowy „Podróż na księżyc” z 1902r. (reż. Georges Melies).

     

 

 

 

 SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

 

  Czekamy zarówno na tych, którzy już uczestniczyli w naszych spotkaniach jak i na osoby, które pragną do nas dołączyć.