IMPREZY

NEWSLETTER

 

 

Serdecznie zapraszamy!!!

 

 Naszą intencją jest stworzenie miejsca integracji oraz wsparcia aktywności osób starszych. Chcemy aby mogli Państwo spędzić czas w miłym towarzystwie, rozwijając  swoje zainteresowania i zdolności.

 

Planowane zajęcia oraz atrakcje:

 

  • spotkania towarzyskie
  • imprezy okolicznościowe,
  • spotkania przy kawie o różnej tematyce,
  • wycieczki krajoznawcze,
  • wspólne wyjścia kulturalne (teatr, kino, opera, wystawy, koncerty itp.),
  • warsztaty plastyczne,
  • rzeźbienie w glinie,
  • seanse filmowe "Seniora"

 

 

Spotkania odbywają się w siedzibie Przystani Twórczej – Cieplickim Centrum Kultury w Jeleniej Górze przy ul. Cieplickiej 74 (skrzydło Szkoły Podstawowej nr 6) w każdy czwartek o godz. 15.45.

 

Ludzie nie dlatego
przestają się bawić,
że się starzeją,
lecz starzeją się,
bo się przestają bawić.
Mark Twain

 

 

Harmonogram spotkań w grudniu:

 

02.12.2015 – Trening pamięci oraz tradycyjne spotkanie Klubu Brydżowego
Skuteczny trening zdolności umysłowych i pamięci z Joanną Wojtko.

 

09.12.2015 – Kino Seniora

 

16.12.2015 – Spotkanie opłatkowe
Wspólne śpiewanie kolęd, rozmowa o polskich tradycjach Świąt oraz Życzenia Świąteczne

 

 Harmonogram spotkań w listopadzie:

 

04.11.2015 – "Jesienne druty i szydełko czyli robótki ręczne" oraz
tradycyjne spotkanie Klubu Brydżowego

Podczas spotkania dzieliliśmy się umiejętnościami i doświadczeniem związanym z wykonywaniem wszelkiego rodzaju robótek ręcznych. 

 

18.11.2015 – Spotkanie z fizjoterapeutą Panią Beatą Trzepizur

 Wykład prowadzony przez fizjoterapeutkę Panią Beatę Trzepizur. Po wykładzie każdy z przybyłych Seniorów otrzymał indywidualne porady lub plan ćwiczeń. Pani Beata jest wysoce wykwalifikowanym fizjoterapeutą z wieloletnim doświadczeniem zdobytym w Uzdrowisku Cieplice.

 

25.11.2015 – Joga dla Seniorów
Joga dla seniorów jest najmniej forsowną i wysiłkową formą ruchu, dzięki niej bez utraty sił można poczuć się zdrowszym, sprawniejszym i odprężonym. Zapraszamy wszystkich chętnych na zajęcia prowadzone przez wykwalifikowanego instruktora Pana Jarosława Jodzis.

 

 

Harmonogram spotkań w październiku:

 

07.10.2015 – spotkanie organizacyjne
Informacyjne spotkanie Klubu Seniora. Poznanie oczekiwań naszych drogich Seniorów. Była to okazja do poznania nowych ludzi i rozmów towarzyskich.

 

14.10.2015 – spotkanie ze sztuką- warsztaty kreatywne
Twórcze i kreatywne spotkanie ze sztuką! Podczas warsztatów każdy uczestnik miał okazję stworzyć z kolorowych pasków papieru, odrobiny kleju i kartonu  wyjątkowe i oryginalne dzieło sztuki.

 

21.10.2015 – spotkanie z dietetyk Anną Buss
Spotkanie z dietetyk Anną Buss, posiadającą dyplom Polskiej Akademii Kultury i Sportu oraz wiedzę i doświadczenie w zakresie doradztwa żywieniowego. Pani Anna pouczyła Seniorów, jak poprzez dietę mogą pomóc sobie w różnych dolegliwościach, zadbać o zdrowie i przedłużyć swoje życie.

 

28.10.2015 – wirtualna wycieczka – Wilno

Wirtualny spacer po jednym z najpiękniejszych miast dawnej Rzeczypospolitej - Wilnie, które bliskie jest sercu wielu Polaków. Niezwykle bogate pod względem architektonicznym i historycznym miasto położone nad Wilią zachwyca wszystkich.

 

 

Harmonogram spotkań w maju:

07.05.2015 – Joga dla Seniorów – kolejne spotkanie z Panią Małgorzatą Śmiechowską –Nawrot.
Spotkanie z dyplomowaną i doświadczoną nauczycielką jogi – Panią Małgorzatą Śmiechowską- Nawrot, podczas marcowego spotkania przekonała nas, że joga to idealny sposób na relaks i lepsze samopoczucie dla Seniorów. Proponowane przez Panią Małgosię ćwiczenia nie są trudne, nie wymagają dużej sprawności fizycznej i sprawiają, że każdy po nich czuje się młodszy i zdrowszy.

 

14.05.2015 – Kino Seniora

 

21.05.2015 – spotkanie z lek. med. Agnieszką Dojs – specjalistą chorób wewnętrznych
Spotkanie z Panią Doktor Agnieszką Dojs, cenionym lekarzem chorób wewnętrznych, specjalizującą się także w chorobach kręgosłupa i stawów. Dr Dojs przeprowadziła prelekcję o profilaktyce zdrowia osób starszych, a także udzieliła porad i odpowie na nurtujące Seniorów pytania związane z ich dolegliwościami.

 

 

Harmonogram spotkań w kwietniu:

 

09.04.2015 – Wiosenne warsztaty kreatywne „Wianki są dobre na wszystko” z Izabelą Hryniewicz

Wiosenne warsztaty kreatywne robienia wianków, które poprowadziła mająca tysiąc pomysłów na minutę i tworząca przepiękne przedmioty Pani Izabela Hryniewicz. Na zajęciach dowiedzieliśmy się, jak wyczarować ekologiczne wianki z tego, co akurat mamy pod ręką, a stworzone prace każdy mógł zabrać do domu.

 

16.04.2015 – Spotkanie ze Stanisławem Firsztem – Dyrektorem Muzeum Przyrodniczego w Jeleniej Górze

Spotkanie z Panem Stanisławem Firsztem, muzealnikiem, muzeologiem, menadżerem kultury i miłośnikiem naszego miasta, który opowiedział nam o Cieplicach i cieplickich zbiorach muzealnych w latach 50-tych i 60-tych ubiegłego wieku. Prelekcja Pana Firszta dla wielu Seniorów była to podróż w lata ich młodości, dzięki czemu mogli  przypomnieć sobie i powspominać, co się kiedyś działo w Cieplicach, a dla pozostałych spotkanie było okazją do poznania kawałka historii naszej dzielnicy.

 

23.04.2015 – Kino Seniora

 

 

Harmonogram spotkań w marcu:

 

05.03.2015 – Kino Seniora

 

12.03.2015 – Spotkanie z Jadwigą Reder-Sadowską – Miejskim Rzecznikiem Konsumentów.
Spotkanie z Panią Jadwigą Reder-Sadowską – Miejskim Rzecznikiem Konsumentów w Jeleniej Górze, która wyjaśniła, jakie prawa przysługują konsumentom i klientom, jak zareklamować produkt, który nie spełnia naszych oczekiwań i jak nie dać się oszukać nieuczciwym sprzedawcom. Podczas dyskusji Pani Reder-Sadowska odpowiedziała na nurtujące seniorów pytania i udzieliła informacji, gdzie szukać pomocy, gdy jako konsumenci mamy problem.

 

19.03.2015 – Warsztaty filcowania – Aleksandra Florek
Relaksujące warsztaty filcowania techniką „na mokro”, które poprowadziła Aleksandra Florek, tworząca z filcu przepiękną biżuterię, bo jak sama mówi – lubi miękkość i kolor wełny oraz to, że filcowanie koi jej nerwy. Wystarczy ciepła woda, mydło i dłonie, a z kolorowej wełny powstaną korale i kulki na kolczyki czy breloki do kluczy.

 

26.03.2015 – Joga dla Seniorów – Małgorzata Śmiechowska.
Zajęcia jogi dla Seniorów, która jest najmniej forsowną i wysiłkową formą ruchu, dzięki czemu bez utraty tchu możemy poczuć się młodziej i lepiej. Zajęcia poprowadziła Pani Małgorzata Śmiechowska, która pokazała nam, że powolny i stateczny ruch podczas zajęć jogi nie wymaga od nas kondycji ani dużej sprawności fizycznej i jest bezpieczny, przynosi ulgę w bólach stawów i kręgosłupa, a także poprawia pracę płuc i serca. Wspólne ćwiczenia z poprawły nam samopoczucie.
 

 

Harmonogram spotkań w lutym:

 

5.02. 2015 – Spotkanie z sierż. Beata Sosłucką-Baran

Spotkanie z sierż. Beatą Sosłucką- Baran, która udzieliła wszelkich informacji dotyczących oszustw, którymi coraz częściej padają starsze osoby. Głównym celem prelekcji było uczulenie słuchaczy na mechanizm działania oszustów poprzez omówienie ich działania, a także wyjaśnienie, jak bronić się przed tym zjawiskiem i gdzie szukać pomocy, gdy już padniemy ofiarą przestępców. Na spotkaniu nie zabrakło czasu na pytania i dyskusję o nurtujących nas sprawach.

 

12.02.2015 - Kino Seniora

 

19.02.2015 – Warsztaty robienia biżuterii z recyklingu (R. Borowski) i klub brydżowy

Warsztaty robienia biżuterii i ozdób z recyklingu, które poprowadzi Robert Borowski. Jego myślą przewodnią było wykorzystywanie odpadów cywilizacji i obdarzanie ich drugim życiem. Artysta swoje prace wykonuje często z puszek aluminiowych, zużytych żarówek samochodowych, zegarków  i innych sprzętów przeznaczonych do utylizacji. Robert Borowski pokazał nam, jak z pozoru nieprzydatne śmieci przerobić na coś pięknego i niezwykłego.
Alternatywą dla tych, którzy nie lubią prac manualnych jest klub brydżowy, który poprowadził Pan Tadeusz Zaleśny.

 

26.02.2015 – Wirtualna wycieczka- Dolina Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej

Wirtualna wycieczkę po okolicznych zamkach i pałacach nie ruszając się poza teren Przystani. Oglądając zdjęcia i slajdy, słuchając prelekcji zwiedziliśmy wspólnie Dolinę Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej, liczącą trzydzieści przepięknych rezydencji na zaledwie 102 m2. To jedno z największych skupisk założeń rezydencjonalnych w Europie jest niewątpliwą perełką turystyczną naszego regionu, a ze względu na dużą ilość obiektów trudną do zwiedzenia podczas jednej tradycyjnej wycieczki.

 

 

Serdecznie zapraszamy!!!

 

  Czekamy zarówno na tych, którzy już uczestniczyli w naszych spotkaniach jak i na osoby, które pragną do nas dołączyć.