IMPREZY

NEWSLETTER

 

 

W grudniu 2016r. odbyły się spotkania:

 
        - 14.12.2016r. - Spotkanie Wigilijne

Moc gorących życzeń bożonarodzeniowych oraz wiele serdeczności przekazali sobie nasi członkowie Klubu Seniora „Młodzi Duchem” podczas Wigilii. Uczestnicy spotkania sami przygotowali wiele pyszności, które kusiły swym aromatem. Nie zabrakło wspólnego kolędowania oraz fotorelacji z całego roku naszych spotkań.

 

 

 

   - 07.12.2016r. - Warsztaty Grubą nicią szyte     

Kwieciste, barwne i we własnym stylu etui na książki powstały podczas Warsztatów "Grubą nicią szyte". Panie wykonały również pomysłowe woreczki na kosmetyki oraz zakładki do książek. A kto nie lubił szycia z chęcią zajął się kolorowaniem arabesek, które działa bardzo relaksacyjnie.

 

 W listopadzie 2016r. odbyły się spotkania:

 

  - 30.11.2016r. - Świąteczne kartki i zawieszki na prezenty

          Seniorki wykonały piękne i barwne kartki świąteczne oraz zawieszki na prezenty z różnymi wzorami. Znalazły się na nich kompozycje z m.in. Mikołajów, bałwanków,
          choinek, bombek oraz serduszek.

 

 

 

 

-      23.11.2016r. – Senioralne Andrzejki - Zabawa Karaoke  

    Seniorzy wcielili się w role muzealnych gwiazd z dawnych lat i śpiewali piękne, polskie przeboje podczas karaoke. Znane rytmy porywały do tańca niejedną osobę. Seniorzy pokazali również kroki do tańców w kręgu, których uczą się na warsztatach w Przystani Twórczej. Nie zabrakło tradycyjnego lania wosku i magicznych andrzejkowych wróżb.

 

     

 

 

-      16.11.2016r. – Komputer dla Seniora - warsztaty komputerowe 
Członkowie Klubu Seniora uczyli się obsługi komputerów, poruszania się po stronie Internetowej i fanpag'u Przystani Twórczej oraz przeglądania zdjęć.
oraz zaskakującą fabułę przedstawienia.

 

W październiku 2016r. odbyły się spotkania:

 

  - 26.10.2016r. - Autorskie warsztaty taneczne

          Seniorzy uczęszczający na warsztaty mołdawskich tańców energii kwiatowych z Agatą Szmigrodzką poprowadzili warsztaty taneczne. Panie wraz
          z Panem  Kazimierzem nauczyli pozostałych członków Klubu energicznych tańców w kręgu.

 

  - 19.10.2016r. - Lekcja Sztuki w BWA 

          Seniorzy obejrzeli interesującą wystawę fotograficzną o Celwiskozie "Cztery kominy". Pani Iwona Makówka opowiedziała o ciekawej historii fotografii.
          Na koniec członkowie Klubu sami wykonali swoje autorskie, barwne wizje kominów podczas warsztatów plastycznych.

     

 

-      12.10.2016r. – Warsztaty mozaiki ceramicznej  

     Członkowie Klubu Seniora "Młodzi Duchem" byli zachwyceni kolorowymi Warsztatami mozaiki ceramicznej, które prowadziła pani Marlena Jędrocha.
Seniorzy odkryli w sobie artystyczną duszę układając wzory barwnych słońc, serc oraz liści.

     

 

 

 

-      07.10.2016r. – Teatr Seniora - "Szczęściarze" Teatru Naszego Warsztaty
Tym razem nasi Seniorzy wzięli udział w wyjściu do Teatru Naszego w Michałowicach naspektakl "Szczęściarze". Gromkim brawom i salwom śmiechu nie było końca. Wszyscy wspaniale bawili się podziwiając znakomitą grę aktorską oraz zaskakującą fabułę przedstawienia.

     

 

We wrześniu 2016r. odbyły się spotkania:

 

-      28.09.2016r. – Warsztaty Kabaretowe 

     Reżyserka Danuta Jaśkiewicz, członkini Klubu Seniora „Młodzi Duchem” zabrała klubowiczów do świata śmiechu i fantazji. Uczestnicy wcielali się w humorystyczne postacie oraz śpiewali wesołe piosenki.

 

-      21.09.2016r. – Warsztaty fotograficzne z Jackiem Jaśko
Członkowie Klubu Seniora „Młodzi Duchem” wzięli udział w Warsztatach fotograficznych z Jackiem Jaśko.

 

-      14.09.2016r. – Wycieczka do Arboretum
Członkowie Klubu Seniora „Młodzi Duchem” wzięli udział w wycieczce do Arboretum w Leśnym Banku Genów Kostrzyca. Po zwiedzaniu odbyło się ognisko integracyjne.

 

-      07.09.2016r. – Kino Seniora

 

 

W sierpniu 2016r. odbyły się spotkania:

-      31.08.2016r. – Warsztaty jogi
Członkowie Klubu Seniora „Młodzi Duchem” wzięli udział w warsztatach jogi w plenerze
Małgorzaty Śmiechowskiej-Nawrot.
Poznali rodzaje zdrowotnych ćwiczeń i pięć zasad jogi: relaks, oddychanie, ćwiczenia, dieta oraz pozytywne myślenie i medytacja.

 

 

W czerwcu 2016r. odbyły się spotkania:

-       22.06.2016r. – Warsztaty Lalkarskie
Członkowie Klubu Seniora „Młodzi Duchem” podczas Warsztatów Lalkarskich wyczarowali piękne
i oryginalne lalki ze ścinków barwnych materiałów.

 

-       15.06.2016r. – Wernisaż wystawy „Oko w oko”
Członkowie Klubu Seniora „Młodzi Duchem” przygotowali wystawę z sesji fotograficznej „Młodzi Duchem w obiektywie”, w której brali udział. Jej autorem jest Patrycja Stachów. Odbył się również fantastyczny, autorski występ Konrada Boznańskiego i Tomasza Taf.

 

-        08.06.2016r. – Żywy Bank Genów w Jagniątkowie
Członkowie Klubu Seniora „Młodzi Duchem” zobaczyli najcenniejsze, chronione gatunki roślin Karkonoskiego Parku Narodowego m.in. wierzbę zieloną, skalnicę śnieżną, czosnek syberyjski, rosiczkę, dzwonek karkonoski oraz wyruszyli na spacer nordic walking wraz z Anną Kaligórską, pracowniczką KPN-u.

 

 

W maju 2016r. odbyły się spotkania:

-        25.05.2016r. – Warsztaty kulinarne

 

-        18.05.2016r. – wyjazd Klubu Seniora „Młodzi Duchem” do Centrum Usług Medycznych i Profilaktyki   Zdrowotnej "Przedwiośnie" w Kowarach
Zostało omówione funkcjonowanie Platformy Shumanna, która delikatnie reguluje i uporządkowuje ułożenie   ciała oraz kręgosłupa, a także korzystnie wpływa na działanie narządów. Odbył się też „spacer z kijami” – nordic walking. Na koniec zorganizowane zostało integracyjne ognisko.

 

-      11.05.2016r. – Spacer ścieżką dydaktyczną po Karkonoskim Parku Narodowym
Podczas ostatniej wycieczki członkinie Klubu Seniora „Młodzi Duchem” wędrowały ścieżką dydaktyczną Karkonoskiego Parku Narodowego. Spacer poprowadził Leszek Skrętkowicz, pracownik KPN-u, który zaprowadził uczestniczki spotkania na cmentarz m.in. rodziny Coghe.

 

W kwietniu 2016r. odbyły się spotkania:

-      27.04.2016r. – Teatr Seniora – spektakl Teatru im. C.K. Norwida „Mąż mojej żony”.
Uczestnicy spotkań Klubu Seniora „Młodzi Duchem” obejrzeli w Teatrze im. C.K. Norwida komedię
w wykonaniu znakomitych aktorów Jacka Grondowego i Piotra Konieczyńskiego, którzy wcielili się
w rolę mężów tej samej żony. Humorystyczne rozmowy toczone przy okrągłym stole, wypełnione dużą dawką dobrego dowcipu bawiły naszych Seniorów.

 

-      20.04.2016r. – Kino Seniora

 

-      13.04.2016r. – „Taniec w Kręgu” – warsztaty taneczne
Agata Szmigrodzka, instruktorka tańca poprowadziła warsztaty tańców cygańskich, greckich, angielskich, tureckich, norweskich i północnoamerykańskich oraz omówiła historię ich powstania.

 

-       06.04.2016r. – „Choreoterapia – terapia poprzez taniec i ruch”
Odbyło się spotkanie z choreoterapeutą ze Szpitala Specjalistycznego MSW w Jeleniej Górze pod hasłem „Taniec – samo zdrowie”. Choreoterapia to taniec, ćwiczenia muzyczno-ruchowe oraz improwizacje ruchowe do wybranej muzyki.

 

W marcu 2016r. odbyły się spotkania:

-       23.03.2016r. – „SPA dla rąk”
Przedstawicielka firmy AVON zaprezentowała kojące właściwości zabiegów parafinowych dla dłoni oraz opowiedziała o najnowszych trendach we współczesnej kosmetologii dla seniorów.

 

-       16.03.2016r. – Sesja fotograficzna „Młodzi Duchem w obiektywie”
Patrycja Stachów opowiedziała o technikach fotograficznych oraz wykonała seniorom portrety. Wkrótce powstanie z nich wystawa w siedzibie Przystani Twórczej, której wernisaż odbędzie się w ramach Klubu Seniora.

 

-       09.03.2016r. – Spotkanie z pszczelarzem pod hasłem "Miód nektarem bogów"
Jan Okulowski, prezes Regionalnego Związku Pszczelarzy w Jeleniej Górze opowiedział o zdrowotnych właściwościach różnych rodzajów miodu, propolisu, wosku, pierzgi i mleczka pszczelego oraz
o zagrożeniach, jakie niesie ze sobą wymieranie pszczół.

 

-       02.03.2016r. – Warsztaty filcowania z Agatą Kowal-Ruschil
Agata Kowal-Ruschil zaprezentowała różne rodzaje wełny owczej, proces jej ręcznego czyszczenia
i przędzenia oraz przedstawiła technikę wyrobu filcu. Na koniec seniorzy tworzyli własne kosmetyczki oraz etui na telefon. Z barwionej wełny powstały oryginalne wzory.

 

W lutym 2016r. odbyły się spotkania:

-       24.02.2016r. – Kino Seniora

-       17.02.2016r. – Spotkanie z Renatą Szubą na temat rehabilitacji
Członkowie Klubu Seniora „Młodzi Duchem” uczestniczyli w spotkaniu z Renatą Szubą, kierownikiem Centrum Usług Medycznych i Profilaktyki Zdrowotnej „Przedwiośnie” w Kowarach, która przedstawiła prezentację o nowoczesnym sprzęcie rehabilitacyjnym, znajdującym się w „Przedwiośniu”,
o zdrowotnych zabiegach fizjoterapeutycznych wykonywanych w tej placówce oraz o jej zasadach funkcjonowania. 

-       10.02.2016r. – Warsztaty z jogi Małgorzaty Śmiechowskiej-Nawrot
Małgorzata Śmiechowska-Nawrot poprowadziła warsztaty z jogi. Uczestnicy poznawali nie tylko rodzaje zdrowotnych ćwiczeń, ale również historię i filozofię związaną z tą sztuką relaksacji. Prowadząca przedstawiła najpierw pięć zasad jogi: relaks, oddychanie, ćwiczenia, dieta oraz pozytywne myślenie i medytacja. Następnie odbyły się ćwiczenia oddechowe, wzroku oraz całego ciała.

 

W styczniu 2016r. odbyły się spotkania:

-       27.01.2016r. – Spotkanie z Markiem Wąsem na temat ziołolecznictwa
Marek Wąs - zielarz i ekolog z Ekomuzeum Przydębie w Pobiednej wprowadził uczestników Klubu Seniora w tajniki zdrowotnych właściwości regionalnych ziół oraz zaprezentował zdrową żywność, którą sam wytwarza m.in. herbaty z suszonej lipy, piołunu, czy też pesto z pokrzywy.

 

-       20.01.2016r. – Kino Seniora

 

-       13.01.2016r. – Ćwiczenia taijiquan z Jarosławem Jodzisem
Seniorzy uczestniczyli w zajęciach taijiquan prowadzonych przez Jarosława Jodzisa, który od lat uczy tajników tej starochińskiej sztuki walki, będącej też dobrym sposobem na zdrowotne ćwiczenia.

 

-      16.11.2016r. – Komputer dla Seniora - warsztaty komputerowe 
Członkowie Klubu Seniora uczyli się obsługi komputerów, poruszania się po stronie Internetowej i fanpag'u Przystani Twórczej oraz przeglądania zdjęć.
oraz zaskakującą fabułę przedstawienia.