IMPREZY

NEWSLETTER

 

 Aktywna i kreatywna mama

Bezpłatne Warsztaty Rodzinne

Projekt „Aktywna i Kreatywna Mama” jest adresowany do rodziców, opiekunów i ich dzieci (nawet tych najmłodszych). Mile widziani są tez dziadkowie i inni członkowie rodzin.
To cykl warsztatów wspólnego gotowania, śpiewania, tańczenia, jogi, ceramiki, zdobienia pierników, które wyzwolą wiele pozytywnych emocji, pogłębią więź rodzic - dziecko, poszerza horyzonty oraz rozbudzą twórczy potencjał drzemiący w każdym z nas. Nauczą jak wspierać swoje dziecko w optymalnym rozwoju i wykorzystywaniu jego możliwości.

Dzięki warsztatom nauczymy się dbać o dobrobyt emocjonalny rodziny, rozwijać swoją empatię wobec dziecka, jego uczuć, myśli i emocji oraz tworzyć relacje oparte na szacunku i zaufaniu. Nauczą również wspierać dziecko w kreatywnym podejściu do świata, aby mogło realizować swoje marzenia i osiągać sukcesy.

 

Program warsztatów:

Soboty w godzinach 15.00-17.00 w siedzibie Przystani Twórczej - Cieplickiego Centrum Kultury, ul. Cieplicka 74

13.09. warsztaty gotowania - będzie można się ubrudzić najeść, a co najważniejsze przygotować wraz ze swoim dzieckiem pyszne tarty na słodko i na słono. 

20.09. warsztaty tańca - nie trzeba umieć tańczyć salsy czy tanga ani mieć partnera w podobnym wieku. Wystarczy przyjść ze swoją pociechą i świetnie się bawić przy muzyce. 

27.09. joga dla dzieci - dynamiczne ale dopasowane do temperamentu najmłodszych zajęcia jogi. 

- od godz 15:00 do 15:45 dzieci w wieku od 1 do 3 lat.
- od godz 16:00 do 16:45 dzieci w wieku od 4 do 8 lat.

04.10. warsztaty ceramiczne - lepienie - to bardzo twórcze doświadczenie, rozwój i zabawa, ale także doskonałe zajęcie terapeutyczne i relaksacyjne. To kontakt z ciekawym materiałem, odkrywanie jego możliwości, doświadczenia zmysłowe.

11.10. warsztaty śpiewania - rodzinne śpiewanki to propozycja dla mam z małymi dziećmi (nawet tymi najmłodszymi) i zachęta do twórczego spędzania czasu poprzez wspólne śpiewanie, tak jak to robiły nasze mamy i babki, a co we współczesnym świecie bywa zapomniane. 

18.10. warsztaty zdobienia pierników - pierniki to ciasto niezwykłe ze względu na smak i właściwości. Tylko z piernika można wyczarować serce, aniołka czy chatkę. W trakcie warsztatów będzie można zdobić już upieczone pierniki, co jest bardzo kreatywną czynnością i wspaniałą zabawą. 

25.10. warsztaty ceramiczne - szkliwienie, zdobienie -na warsztatach uczestnicy będą szkliwić wcześniej ulepione arcydzieła i malować je farbkami podszkliwnymi. 

08.11. Etno warsztaty -celem Etno warsztatów jest lepsze poznanie świata i ludzi go zamieszkujących. Ich różnorodnych kultur, wierzeń i zwyczajów. Nie będzie to nudna akademicka pogadanka - zajęcia będą bardzo autentyczne dzięki rekwizytom przywiezionym z różnych stron świata.

Uwaga! Program warsztatów może ulec zmianie!

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują telefoniczne (lub osobiście) zapisy na warsztaty (z tygodnia na tydzień). Telefon: 75-712-28-92

 

 Zapraszamy do galerii zdjęć z warsztatów!