IMPREZY

NEWSLETTER

http://www.przystantworcza.pl/images/stories/I_wszystko_gra/nagwek.jpg

Projekt finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz  budżetu Miasta Jelenia Góra


Wirtualna kronika projektu


 Smutny listopadowy dzień rozpromieniło niecodzienne wydarzenie. Właśnie dziś uroczyście otworzyliśmy Pracownię Multimedialną. Wydarzenie dodatkowo uświetnił koncert uczestników Cieplickiej Sceny Młodych oraz znamienici Goście:

- Jerzy Łużniak- Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.
- Marcin Zawiła – Prezydent Miasta Jelenia Góra.
- Irena Kempisty - Naczelnik Wydziału Kultury i Turystyki Miasta Jelenia Góra.
- Janusz Wojtas- Radny Miasta Jeleniej Góry.
- Aleksandra Jarocińska - Dyrektor MDK- Muflon.

 

 Jelenia Góra, dn. 29.11.2013 r.


Mamy już cały sprzęt, począwszy od rzutnika poprzez kamerę skończywszy na komputerach! Już niedługo startujemy z warsztatami! Szczegóły niedługo.

Jelenia Góra, 28.11.2013 r.


Dziś podpisaliśmy umowę na dostawę sprzętu do nowej pracowni multimedialnej z firmą Cortland Sp. z o.o. Pozostało nam już tylko czekać na zamówiony sprzęt! 

  Jelenia Góra, dn. 22.10.2013 r.


W dniu dzisiejszym ogłosiliśmy przetarg dot. zakupu sprzętu do nowej pracowni multimedialnej. Szczegóły pod następującym adresem: http://www.przystantworcza.pl/index.php/zamowienia-publiczne/przetargi

 Jelenia Góra, dn. 04.10.2013 r.


Jesteśmy na etapie doprecyzowywania specyfikacji sprzętu i oprogramowania niezbędnego do wyposażenia pracowni multimedialnej. Naszym celem jest wyposażenie pracowni w sprzęt i oprogramowanie dające możliwość jego wykorzystania w różnych działaniach warsztatowych w sposób jak najefektywniejszy.

 Jelenia Góra, dn. 16.09.2013 r.


W dniu dzisiejszym Przystań Twórcza - Cieplickie Centrum Kultury podpisało z Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego umowę na wykonanie zadania pn. "Nowocześnie i twórczo - zakup sprzętu do nowej pracowni multimedialnej".

Jelenia Góra, dn. 20.05.2013 r. 


Opis projektu


Projekt pn.: "Nowocześnie i twórczo - zakup sprzętu do nowej pracowni multimedialnej" ma na celu zwiększenie potencjału edukacyjno - animacyjnego instytucji poprzez zakup nowoczesnego sprzętu do nowej pracowni multimedialnej. Pracownia pozwoli na wdrożenie innowacyjnych metod działalności, a w konsekwencji podniesienie standardu dotychczas prowadzonych działań edukacyjnych i artystycznych i poszerzenie oferty o nowe, niezbędne elementy, których brak w otoczeniu instytucji.

Dzięki zakupionemu sprzętowi i oprogramowaniu, instytucja będzie mogła zrealizować zajęcia warsztatowe o następujących zakresach tematycznych:
- robienie i edycja zdjęć;
- projektowanie i obróbka grafiki komputerowej na potrzeby druku i Internetu;
- warsztaty www, warsztaty fotograficzne i fotoedytorskie, warsztaty dziennikarskie;
- realizacja i obróbka dźwięku;
- warsztaty filmowe;
- obróbka i montaż videofilmowy
Dodatkowo pracownia multimedialna będzie mogła wraz z posiadanym już sprzętem nagłośnieniowym służyć jako studio nagrań.

Zapewnienie najwyższej jakości sprzętu i oprogramowania dedykowanego do obróbki video filmowej, publikacji interaktywnych, czy publikacji tradycyjnych, do którego młodzi artyści nie mają dostępu, zapewni zapoznanie się z zaawansowanymi rozwiązaniami technologicznymi przeznaczonymi dla profesjonalistów. Uzyskają również dostęp do instruktorów profesjonalnie zajmujących się różnymi działaniami wspierającymi media i kulturę.