IMPREZY

NEWSLETTER


Łukasz Pietrzak - absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Studiował też w Hochschule für Musik w Weimarze. Laureat 20 nagród na krajowych i zagranicznych konkursach gitarowych (m.in. Kraków, Krynica, Żary, Koszalin, Gdańsk, Volos - Grecja, Sinaia - Rumunia, Viareggio - Włochy). Dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu ,,Gitaromania''.

Odszedł człowiek niezwykły...

 
Już w najbliższy poniedziałek 15 czerwca o godz. 19.00 w  Filharmonii Dolnośląskiej odbędzie się specjalny koncert poświęcony pamięci Łukasza Pietrzaka - wspaniałego człowieka, znakomitego gitarzysty, związanego przez lata z jeleniogórskim środowiskiem muzycznym, który przed miesiącem zginął w wypadku drogowym pod Piechowicami.

W każdym koncercie kluczową rolę zawsze odgrywa muzyka. I dobrej muzyki w poniedziałkowy wieczór w jeleniogórskiej sali koncertowej  nie zabraknie. Jednak nie szlachetne dźwięki są w tym akurat wydarzeniu najważniejsze. Jedyny w swoim rodzaju koncert będzie

finałowym akcentem akcji charytatywnej na rzecz rodziny Łukasza Pietrzaka. Przyjaciele tragicznie zmarłego artysty, chcą pomóc jego najbliższym. Łukasz tak wiele robił dla innych, teraz trzeba zrobić za niego coś, czego sam nie zdążył.

Podczas akcji sprzedawane będą specjalne cegiełki z których całkowity przychód przeznaczony zostanie na zakup polis posagowych dzwójki dzieci Łukasza – Kuby i Hani. Każda z tysiąca przygotowanych cegiełek warta jest 50 zł. A kupić je można  w wielu miejscach Jeleniej Góry i w Piechowicach. Rozporowadzanie cegiełek umożliwiają wspierające akcję instytucje kulturalne działające na ternie miasta. Cegiełki dostepne są w m.in. Filharmonii Dolnośląskiej, Jeleniogórskim Centrum Kultury,  Książnicy Karkonoskiej, Miejski Dom Kultury „Muflon”, Muzeum Miejskim Dom Gerharta Hauptmanna, Osiedlowym Domu Kultury na Zabobrzu, Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. J. Garści, Przystani Twórczej - Cieplickim Centrum Kultury, Biurze Wystaw Artystycznych  i Piechowicki Ośrodku Kultury, Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej, Jeleniogórskim Stowarzyszeniu Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa, Młodzieżowym Domu Kultury „Jelonek”.  Akcję wspiera organizacyjnie Jeleniogórskie Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa.

Kupując przynajmniej jedną cegiełkę będzie można jedocześnie odebrać specjalną wejściówkę na podziałkowy koncert poświęcony pamięci Łukasza Pietrzaka. Koncert będzie bowiem także swoistym podziękowaniem dla tych, którzy zechcą przyłaczyć się do akcji. W koncercie, który wyreżyseruje Zbigniew Szumski, prowadzonym przez Krzysztofa Rogacewicza wystąpią artystyczni przyjaciele Łukasza oraz jego muzyczni wychowankowie. Bedzie czego posłuchać. Na scenie pojawią się m.in. siostra Łukasza, także gitarzystka -  Anna Pietrzak i muzycy grupy, której był współzałożycielm czyli Zespół Semplice oraz Jakub Małycha, Trio „Bez Nazwy”, Jadwiga i Tadeusz Kutowie, Jacek Szreniawa, Honorata Magdeczko – Capote, Kabaret PAKA, Orkiestra Kameralna Filharmonii Dolnośląskiej „Klassic Modern”, Olga Szomańska, Los Gigantos, Zespół Smyczkowy przy PSM I stopnia im. J. Garści w Jeleniej Górze, Krzysztof Rogacewicz i Paweł Sikora, Małgorzata Przybysz, Zespół „W Tym Sęk”, Ewa Antosik i Ewelina Marciniak. W trakcie koncertu za cegiełki sprzedawane będą też dzieła sztuki artystów, którzy przeznaczyli swoje prace specjalnie na ten cel.

Na koncert nie ma ani biletów, ani zaproszeń, które możnaby zdobyć w jakikolwiek inny sposób! Jednoosobowe wejściówki - zaproszenia zdobyć można wyłącznie kupując cegiełki. Ilość miejc na widowni jest ograniczona. Lepiej więc odpowiednio wcześniej zadbać o miejsce na widowni, robiąc jednocześnie wielce szlachetny uczynek. Naprawdę warto!