IMPREZY

NEWSLETTER

Warsztaty Dziennikarskie Warsztaty dziennikarskie są skierowane do osób  w wieku od 16- 30 lat, ciekawych tego, co dzieje się wokół; do tych, które swoją przyszłość wiążą z pracą na rzecz innych (niekoniecznie dziennikarską); do tych, którzy mają coś ciekawego do przekazania, ale nie do końca wiedzą jakimi narzędziami się posłużyć…

Podczas zintensyfikowanych zajęć przedstawione zostaną podstawowe zagadnienia dziennikarstwa prasowego, radiowego i telewizyjnego.  Uczestnicy poznają różne formy dziennikarskie oraz metody pracy dziennikarzy, reporterów, prezenterów, przejdą szereg ćwiczeń, ale przede wszystkim spróbują odpowiedzieć na pytanie: kto to jest dobry dziennikarz?

Zajęcia odbywać się będą we wtorki i czwartki (od 6 października do 3 listopada) w godz. 16.00- 17.30.  Warsztaty poprowadzi Sylwia Lercher, posiadająca ponad 10-letnie doświadczenie w pracy w mediach (Radio Jowisz- dziennikarz/reporter; pion radiowy AGORA SA - Twoje Radio Złote Przeboje- dziennikarz-prezenter;  RMF FM Wrocław/Kraków- korespondent;  PAP- korespondent, Gazeta Wrocławska- dziennikarz).

Harmonogram warsztatów

Odpłatność za udział w zajęciach wynosi 30 zł. Każdy uczestnik otrzyma na zakończenie certyfikat.  Zgłoszenia proszę przesyłać drogą elektroniczną na adres przystan.tworcza@cieplice.org. W tytule maila proszę napisać „Warsztaty dziennikarskie” . W zgłoszeniu prosimy podać imię, nazwisko, wiek i kilka zdań o sobie. Oczekujemy osób, które będą włączać się w pracę, dyskusję, są otwarte i nie boją się nowych wyzwań.  W przypadku osób niepełnoletnich wymagana jest pisemna zgoda rodziców na udział w warsztatach.


Z osobami, które zostaną przyjęte na warsztaty, skontaktujemy się również drogą elektroniczną.

Zapraszamy!