IMPREZY

NEWSLETTER

1. Przystań Café

Sobota, 6 marca, g. 16.00


Ze względu na ograniczoną ilość miejsc bilety w cenie 15 zł. do nabycia tylko w przedsprzedaży – do 5 marca!
- Przystań Twórcza- Cieplickie Centrum Kultury
- Centrum Informacji Turystycznej – Cieplice, Plac Piastowski 36

6 marca o godzinie 16.00 zapowiada się prawdziwa uczta dla miłośników muzyki francuskiej.
Będzie to drugie spotkanie w naszym „maleńkim świecie”, drugie wydarzenie „makrowagi” na „mikroprzestrzeni” czyli Przystań Café o jakiej marzymy i jaką chcemy stworzyć z WAMI i dla WAS.

Przystaniowa Kawiarenka do której będzie po drodze i ludziom i dobrym duchom od muzyki od słów, od kolorów, zapachów, od wspomnień i zapomnień… od zimy do zimy… „od czasu do czasu”… serdecznie WAS zaprasza!

W tym dniu w Przystań Cafe, popłyną dźwięki niepowtarzalnej muzyki francuskiej i polskiej.

Ogrzeją nas soczyste brzmienia oryginalnych standardów paryskich i swingujące piosenki polskie od XX międzywojennego do współczesności. Zaczaruje nas aksamitny, dźwięczny głos Pauliny Kujawskiej a towarzyszyć jej będzie Tomasz Drabina, który uzbrojony w akordeon nada maleńkiemu wnętrzu Przystani prawdziwie paryski klimat.  Bo kto z nas nie marzył, o tym by choć przez chwilę poczuć magię tego miasta, kawiarnianej piosenki  w stylu "musette", ognistego i nastrojowego tanga, pulsującej bossa novy…

Ale w Przystań Café, u boku gwiazd będą pojawiać się także utalentowani, młodzi wykonawcy. Tym razem będą to: Jakub Małycha i Dorota Malczewska.


Paulina Kujawska - absolwentka Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej AM w Katowicach,  pedagog Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, solistka „Orkiestry Kukla Band” pod dyrekcją Zygmunta Kukli, a także finalistka konkursu „Debiuty” na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 1999.
Tomasz Drabina – niezwykle utalentowany akordeonista, kompozytor, aranżer i pedagog,  absolwent Akademii Muzycznej klasy akordeonu w Poznaniu,  laureat wielu konkursów i festiwali akordeonowych. Jest też stypendystą Ministra Kultury i Sztuki, współpracuje także z Filharmonią Poznańską, Opolską i Krakowską.


Spotkanie niezwykłych osobowości i jedynej w swoim rodzaju muzyki które można określić krótko: „Powróćmy jak za dawnych lat”  przeniesie nas na krótką chwilę tam, gdzie podobno najlepiej smakują kasztany. Subtelne połączenie ślicznych melodii i dobrego tekstu, jest gwarancją spędzenia cudnych chwil z muzyką francuską w Przystań Café.Sobota 6 marca, g. 16.00
Przystań Twórcza – Cieplickie Centrum Kultury
Ul. Ściegiennego 5/7
(III klatka schodowa - I piętro – windy brak :)
58-560 Jelenia Góra
(75) 712 28 92
www.cieplice.org

Impreza finansowana ze środków Urzędu Miasta Jelenia Góra.