IMPREZY

NEWSLETTER

Przystań Café to magiczne miejsce, do którego zapraszamy mieszkańców Jeleniej Góry, a w szczególności Cieplic oraz turystów i kuracjuszy. Tworzymy przestrzeń w której mimo niewielkiej ilości metrów kwadratowych będą się działy wielkie duchem rzeczy: wydarzenia artystyczne takie jak spotkania, mini koncerty, warsztaty, różnego rodzaju koła zainteresowań.
  • Pierwszą okazją, inaugurującą działalność PRZYSTAŃ CAFÉ  jest ogłoszenie wyników drugiej edycji Konkursu Fotograficznego „Cztery Pory Roku w Cieplicach- ZIMA”, na którą napływa coraz więcej zdjęć. Dziękujemy za nie i czekamy na kolejne!
  • Uroczystość wręczenia nagród będzie połączona ze spotkaniem autorskim i recitalem Szymona Zychowicza - niezwykłej osobowości -  muzyka i twórcy przepięknych tekstów w jednym.
  • Będziemy mogli także posłuchać utalentowanego wykonawcę z naszych stron Piotra Płazę.

Szymon Zychowicz (www.szymonzychowicz.art.pl)- posiadł niezwykły dar uchwycenia chwili i niczym w fotograficznym kadrze zamknął ją w ramy piosenki niebanalnej.  Jego  historie malowane słowem i muzyką są wyjątkowo plastyczne, wręcz malarsko ujęte.  Kiedy nie mamy czasu aby przystanąć i pomyśleć: „..trwaj chwilo jesteś taka piękna…” kilkanaście minut z tym niezwykłym człowiekiem sprawi, że zapomnimy o prozie życia i na chwilę znikniemy w poetycko opowiedzianej  historii.


fot. Tomasz Sikora

Szymon Zychowicz  jako wykonawca,  kompozytor i aranżer mistrzowsko  łączy elementy kompozycji, jakie stanowi pieśniarz, gitara, muzyka, tekst. Od osiemnastu lat na scenie, bard-czarodziej - legendarnej  Piwnicy pod Baranami, każdorazowo zabiera widzów w swój ezoteryczny  świat, nie pozwala na oddech codzienności, jest po to by współtworzyć klimat spotkań poetyckich wraz z jego uczestnikami.

W swojej twórczości Szymon Zychowicz ukazuje prawdziwą opowieść, snutą wieczorową porą, przy blasku świec i melodyjnych dźwiękach strun gitary. Opowieść o tym, że:
W zapachu ziemi
Znękanej deszczem
I deszczu brakiem
Między bruzdami
Myśli są takie wyraźne
- Być ptakiem...
Choćby w połowie
Drogi do nieba
- Ptakiem być trzeba!