IMPREZY

NEWSLETTER

 

 Koncert Me Myself and I

Me Myself and I (finaliści III edycji programu Mam Talent) to Magdalena Pasierska – głos, Michał Majeran - głos, efekty oraz  human beatbox, to grupa, która prawie całą muzykę realizuje na żywo głosem. Jeżeli myślałeś, że wszystkie te buczenia, cmoknięcia, syknięcia, mlaski, sapnięcia, świsty i mruki, które czasami robisz do siebie rano przed lustrem to nie muzyka – byłeś w błędzie! 

Dzięki uprzejmości Telewizji Karkonosze Play, poniżej prezentujemy fragmenty koncertu oraz wywiad z samym zespołem:

 Jak pisze Magdalena Pasierska Me Myself and I to Spotkanie światów.
A o powstaniu zespołu: ”Od dawna zastanawiałam się nad stworzeniem projektu wokalnego, który poprzez tworzenie muzyki głosem dawałby też nowe możliwości muzycznej ekspresji. Projektu, który rozwijałby się w stronę odnajdywania nowych środków artykulacji dźwięku, nowych nośników brzmienia, byłby sposobem zabawy z formą muzyczną a nawet próbą wyjścia poza nią. Ważnym wpływem estetycznym było dla mnie brzmienie human beatboxu oraz muzyka afrykańska. Wokalizy afrykańskie, brzmienia czarnych głosów zawsze mnie poruszały. Te dwa światy muzyczne (Afryka i beatbox) uświadomiły mi jak nieograniczonym instrumentem muzycznym jest głos ludzki.
Me Myself And I powstała chyba z mojej bardzo silnej wiary w marzenia. Stało się to w kwietniu 2006. Akuszerem naszego projektu był Paweł „Ivo” Kaczorowski, który sprawił że my muzycy spotkaliśmy się aby działać razem.

MAGDALENA PASIERSKA

To energetyczny wulkan, który wylewa się na publiczność w kolejnych erupcjach improwizacji. Jest wokalistką - samoukiem. Podstawy edukacji muzycznej zdobywała grając na pianinie w szkole muzycznej Fraza. Następnie studiowała wokal jazzowy we Wrocławskiej szkole jazzu i muzyki rozrywkowej.
Brała udział w wielu warsztatach wokalnych z udziałem m.in. Justyny Steczkowskiej i Grażyny Łobaszewskiej. Podstawy technicznie zdobywała pod kierunkiem Marzeny Wojak.

MICHAŁ MAJERAN

Jest wokalistą, absolwentem londyńskiej Royal College of Music. Interesuje się różnymi rodzajami muzyki. Występował m.in. jako kameralista w zespołach muzyki dawnej oraz solista w zespołach operowych. Brał udział w wielu festiwalach muzyki poważnej. Interesuje się szczególnie muzyką jazzową i gatunkami pokrewnymi. Pracował jako nauczyciel śpiewu oraz jako aranżer i producent muzyki reklamowej. Jako muzyk sesyjny – również instrumentalista - brał udział w nagraniach
i koncertach w kraju i za granicą.
    

Niedziela, 27 lutego, godz. 19.00

Sala Błękitna Pałacu Schaffgotschów  (budynek Politechniki)
Plac Piastowski 27, 58-560 Jelenia Góra-Cieplice
Bilety w cenie 30 zł do nabycia tylko w przedsprzedaży:
- Przystań Twórcza- Cieplickie Centrum Kultury – ul. Ściegiennego 5/7
- Centrum Informacji Turystycznej – Cieplice, Plac Piastowski 36
- Centrum Informacji Turystycznej – Jelenia Góra, ul. Bankowa 27