IMPREZY

NEWSLETTER

 

 Koncert Gitarzysty

Przemka Nicewicza

 

Przemek Nicewicz „Domel” - pochodzący ze Świecia nad Wisłą, gitarzysta-samorodek. Współtworzył i grał w kilku lokalnych grupach (m.in. TV Party, Umtish Berket, Children Cry, Bakielit), z którymi zdobywał nagrody na różnego rodzaju przeglądach młodych zespołów rockowych, np. "Zamek" czy "Festiwal Mocnych Brzmień".

Obecnie, tworzy muzykę sam, korzystając tylko z gitary i swojej wyobraźni. W 2010 roku jego muzyka została zauważona i doceniona na Festiwalu Poezji Śpiewanej i Piosenki Osobistej "Nocne Śpiewanie", na którym dostał wyróżnienie. Na początku 2011 roku, w ramach projektu kulturalnego "Świecka Sztuka Szuka", ukazała się jego autorska płyta pt. "ECHO". Zawiera ona 9 utworów studyjnych, które powstały przy współudziale jego przyjaciół. Część z nich można posłuchać odwiedzając stronę - http://www.myspace.com/domelianin

Muzyka którą prezentuje, powstawała w dość niecodziennych okolicznościach, pełna zadumy, zastanowienia i melancholii. Jednocześnie zawiera w sobie nutę buntu, przewrotności i czegoś nieoczekiwanego. Gatunkowo można ją określić jako gitarowy chill-out, pozostawiający wiele miejsca do własnej interpretacji... Wykonawcy udało się bez słów opowiedzieć własną historię, którą każdy może odczytać… przy pomocy wywołanych przez muzykę emocji.

Dodatkowo autorski występ Przemka wzbogacony zostanie o pokaz przygotowany przez młodzież z przystaniowych warsztatów teatralnych  (pn. "Tratwa Teatralna"). Poza tym koncert będzie miał nietuzinkową oprawę w postaci projekcji animacji komputerowych, które będą tworzyć jedną całość z muzyką.

Koncert odbędzie się w piątek 25 marca 2011 roku. W siedzibie Przystani Twórczej - Cieplickiego Centrum Kultury, ul. P. Ściegiennego 5/7, Jelenia Góra - Cieplice (budynek Zarządu Uzdrowiska - 3 drzwi, I piętro)

Serdecznie zapraszamy!