Imprezy

Festiwal Młodych Talentów to niezwykłe wydarzenie muzyczne, które z roku na rok przyciąga coraz większą liczbę odbiorców jak również samych uczestników. Jego organizatorem niezmiennie od 2011 roku jest Przystań Twórcza – Cieplickie Centrum Kultury.

Celem Festiwalu jest prezentacja  talentów wokalnych i scenicznych młodych wykonawców, często wiążących swoją przyszłość z branżą muzyczną. Naszym zadaniem jest nie tylko promocja  artystów lecz również samego miasta Jeleniej Góry- które na kilka dni zmienia się w miejsce muzycznych spotkań, eksponujące niesamowitą energią. Festiwal otwarty jest na rozmaite gatunki muzyczne, nie zawsze mieszczące się w komercyjnym nurcie. Jako organizatorzy staramy się zagwarantować wydarzenie z nieszablonowym podejściem do muzyki oraz wyjątkową atmosferą.

W trakcie trwania Festiwalu uczestnicy szlifują umiejętności pod okiem specjalistów z dziedziny emisji głosu, pracy z przeponą, mikrofonem, interpretacji tekstu czy ruchu scenicznego, by na koniec zaprezentować się na scenie przed szerszą publicznością. Koncerty Finałowe to niepowtarzalna okazja do wzięcia udziału w wydarzeniu o ponadprzeciętnym poziomie muzycznym.

Warto zaznaczyć, że współpracowali z nami tacy artyści jak Małgorzata Kuś (Shata QS), Jacek Mełnicki, Łukasz Szczepanik, Jacek Szreniawa, Alicja Janosz, Jacek Grondowy, Małgorzata Wojciechowska i wielu innych.

Przez 8 dotychczasowych  edycji zgłosiło się do nas blisko 70 wykonawców w tym również zespoły muzyczne.

Tegoroczna IX edycja Festiwalu Młodych Talentów będzie wyjątkowa. Nagrany zostanie teledysk do utworu „Tu w środku jest człowiek” autorstwa Eweliny Marciniak, w którym udział wezmą młodzi wokaliści. Jego premiera będzie miała miejsce w czerwcu 2021 roku na platformie Youtube oraz kanałach społecznościowych. Uczestnicy w ramach przygotowań do teledysku, wezmą udział w profesjonalnych próbach choreograficznych, które poprowadzi sam Bartłomiej Zaniewicz (info poniżej ), oraz wejdą do profesjonalnego studia w celu nagrania swoich wokali. Odwaga przyda się tutaj każdemu, ponieważ finalnie to oni staną się aktorami w etiudzie. Z pewnością będzie to dla nich nowe doświadczenie, ale my już ich znamy i wiemy, że poradzą sobie ze wszystkim najlepiej. Od strony wokalno- aktorskiej młodzież przygotowywać będzie natomiast współpracujący z nami od lat Łukasz Szczepanik, niezastąpiony mentor, instruktor, przyjaciel :-) (jego BIO znajdziecie poniżej) 

Koszt udziału w przygotowaniach oraz w samym teledysku to 170 zł od osoby. 

 

Prowadzący 

Bartłomiej Zaniewicz - współzałożyciel Szkoły Tańca ZaniewiczMichniewska, absolwent instruktorskiego kursu kwalifikacyjnego z dziedziny taniec jazzowy. Tancerz, trener, instruktor tańca, choreograf. W 2013r. dyrektor i współzałożyciel artystycznej szkoły dla dzieci i młodzieży Twatru Sztuk Wielu. Posiada doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. Od roku 2003 razem z formacją taneczną DCPK odnosił sukcesy na scenie Polski pod okiem Piotra Galińskiego, jak również na arenie międzynarodowej. Związany z Teatrem Komedia - musical "Boyband|, teatrem Roma i obecnie z teatrem Syrena. Brał udział w licznych imprezach artystycznych oraz produkcjach telewizyjnych, tj. "Jak oni Śpiewają" czy "Twoja Twarz Brzmi Znajomo"

Łukasz Szczepanik - aktor, wokalista, menager kultury. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie, Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Zarządzania Kulturą Uniwersytetu Jagiellońskiego. Był słuchaczem Opolskiego Studia Piosenki, a także ukończył Państwową Szkołę Muzyczną I st. w rodzinnym Sycowie. Na deskach teatralnych zadebiutował główną rolą w musicalu HAIR w reż. Wojciecha Kościelniaka w Gliwickim Teatrze Muzycznym. Zagrał także m.in. w musicalach CHICAGO, KAPITAN ŻBIK I ŻÓŁTY SATURATOR, czy LEGALNA BLONDYNKA w reż. Janusza Józefowicza. Wielokrotnie pełnił funkcję asystenta reżyserów teatralnych i musicalowych, był także asystentem dyrektora naczelnego i artystycznego Krakowskiego Teatru Variete. Jako wokalista OPOLE GOSPEL CHOIR śpiewał w chórkach podczas KFPP w Opolu u boku Natalii Kukulskiej, Maryli Rodowicz, Mieczysława Szcześniaka, Marysi Sadowskiej czy Zbigniewa Wodeckiego. Jest także półfinalistą 6 edycji programu MUST BE THE MUSIC- TYLKO MUZYKA. Szerszej publiczności dał się poznać za sprawą serialu Na Wspólnej, gdzie wystąpił u boku Anny Korcz oraz serialu Barwy Szczęścia. Aktualnie współpracuje z warszawskim Teatrem Syrena, a ostatni spektakl z jego udziałem to BITWA O TRON. MUSICALOWY TALENT SHOW w reż. Jacka Mikołajczyka. 

 

 

 

 

 

 

Serdecznie zapraszamy do oglądania Wystawy wędrującej out-door – Tu w środku jest człowiek już od 1 maja 2021 r. na wiatach przystankowych w Cieplicach.

Na plakatach w dużym formacie znajdują się zdjęcia m.in.: z Walentynkowej Sesji Zdjęciowej 2013 - autorstwa: Patrycji Stachów, ze spektaklu Grupy teatralnej prowadzonej w Przystani Twórczej przez Małgorzatę Osiej-Gadzinę pt.: Dramaty Księżniczek autorstwa: Agnieszki Gierus oraz z Transgranicznej Kuźni Talentów - Festiwalu Młodych Talentów 2013 autorstwa: Patrycji Stachów.

Na wystawie znalazły się również fragmenty utworu pt. „Tu w środku jest człowiek” Eweliny Marciniak, która wspólnie z naszą uzdolnioną młodzieżą przygotowuje piosenkę do teledysku w ramach IX Festiwalu Młodych Talentów.

 

 

Przystań Twórcza - Cieplickie Centrum Kultury w Jeleniej Górze, zorganizowała IX Festiwal Młodych Talentów 2021.

W ramach Festiwalu odbyły się:

- próby w studio nagrań  (kwiecień 2021)

- próby wokalno-aktorskie  (26-29 maja 2021)

- próby choreograficzne (26-28 maja 2021)

- koncert finałowy w siedzibie instytucji (sobota 29 maja 2021)

- nagranie teledysku Piosenki Festiwalowej (piątek 28 maja 2021) 

Festiwal opierał się na kulturze i piosenkach z okresu dwudziestolecia międzywojennego z lat 1920 – 1930. Ponieważ jest niewiele podkładów muzycznych do utworów z tamtego okresu zostały przygotowane podkłady muzyczne do wybranych przez uczestników piosenek.

Podkłady Muzyczne przygotował Piotr Lemański.

Została także przygotowana Piosenka Festiwalowa – której linia melodyczna była stylizowana na lata 20-30 przedniego stulecia, a tekst osadzony we współczesności. 

Próby w studio nagrań odbyły się przy współpracy z LDB Studio Nagrań, Pawłem Stefanowiczem i były bazą do przygotowania scenariusza oraz choreografii realizowanej podczas festiwalu.

Próby wokalno – aktorskie prowadził Łukasz Szczepanik

Próby choreograficzne – Bartłomiej Zaniewicz 

Ponieważ próby wokalno – aktorskie oraz choreograficzne wymagały profesjonalnego nagłośnienia (instruktorzy nie są w stanie sami obsłużyć prób pod względem technicznym i równolegle prowadzić zajęć) – skorzystano z pomocy technicznej podczas montażu, obsługi i demontażu sprzętu nagłaśniającego.

To samo dotyczy przygotowanie i realizacji koncertu finałowego, który odbył się w siedzibie instytucji. Koncert odbył się bez udziału publiczności ze względu na obowiązujące obostrzenia i został tak przygotowany pod względem technicznym aby możliwa była jego rejestracja.

Po zarejestrowaniu wszystkich wystąpień, najlepsze nagrania poszczególnych wykonawców przygotowano do emisji na platformie Youtube oraz do udostępnienia na fan-page-u facebook instytucji. Rejestracji oraz przygotowania  do emisji w sieci dokonał Mirosław Maj. 

Patronami medialnymi Festiwalu  byli: Jelonka.com., Strimeo.TV, Radio SuperNova Jelenia Góra.

 

 

 

Serdecznie zapraszamy na VII już edycję Parku Norweskiego - Parku Kultury:

pn.: Park Norweski – Park Kultury 2023

 

To plenerowe, międzypokoleniowe wydarzenie zorganizowaliśmy po raz pierwszy w 2016 r..

Jego zadaniem była i… nadal jest integracja wewnątrz rodziny, ale także pomiędzy rodzinami, ale przede wszystkim spotkanie z WAMI, łapanie inspiracji i dobrej energii. Chcemy też promować dobre wzorce, przemycać dobre przykłady i uczyć się z WAMI i od WAS.

Od przełomu lipca i sierpnia nie siedzimy już tylko w murach, nie czekamy, aż do nas przyjdziecie.

Z wielką radością wychodzimy do WAS w sobotnie popołudnie, żeby wspólnie worzyć rzeczy proste ale piękne, obejrzeć mądry i dobry spektakl, cieszyć się słońcem w pięknych okolicznościach przyrody.

Przychodzimy pod WASZE domy z „całym ruchomym dobytkiem”, aby pokazać WAM, że kultura jest super, że każde z nią spotkanie ma znaczenie i zostawia dobry ślad w głowie i sercu.

Rozstawiamy namioty, rozkładamy, stoły, przynosimy farby, kredki, bibuły, tektury i inne cuda, którymi chcemy się z Wami podzielić. I…. tworzymy ?

Przynosimy też nasze pomysły, wiedzę i umiejętności i mamy nadzieję na świetną współpracę (jak zawsze zresztą ) oraz wspólna świetną ale też mądrą zabawę.

 

Zadanie publiczne realizowane jest z zakresu Ochrona Zdrowia – przeciwdziałanie alkoholizmowi, finansowane ze środków budżetu miasta Jeleniej Góry.

 

GALERIA ZDJĘĆ

19.08.2023 r. od godz. 15:00-17:00

- między 15:00 – 16:00 – warsztaty plastyczne, proste cudeńka robione ręcznie

- około 16:00 – gościliśmy spektakl „Rufi Rafi Show – TU I TERAZ Teatru Czerwona Walizka,

Sobota, 12.08.2023 r. od godz. 15:00-17:00

- między 15:00 – 16:00 – warsztaty plastyczne, proste cudeńka robione ręcznie

- około 16:00 – gościliśmy spektakl „Kazio Sponge” Fundacji Proces Postaci,

 

Sobota, 05.08.2023 r. od godz. 15:00-17:00

- między 15:00 – 16:00 – warsztaty plastyczne, proste cudeńka robione ręcznie

- około 16:00 – gościliśmy spektakl „Złota Rybka” Teatru Maska, 

Sobota, 29.07.2023 r. od godz. 15:00-17:00

- między 15:00 – 16:00 – warsztaty plastyczne, proste cudeńka robione ręcznie

około 16:00 – gościliśmy spektakl „Sokrates w Piaskownicy” Teatru Małe MI,

 

Park Norweski - Park Kultury 2022 rok:

30.07.2022r. – Park Kultury z Eliksirem Mądrości

- O godz. 15.00 serdecznie zapraszamy na wspaniałe warsztaty artystyczne w Parku Norweskim (przy kamiennej scenie) nawiązujące swoją tematyką do spektaklu „Eliksir Mądrości” Teatru Gry i Ludzie. Odbędą się również zabawy i animacje w wykonaniu fantastycznej grupy Figle Migle z wykorzystaniem chusty klanzy, barwnych piłek, czy też baniek mydlanych. Nie zabraknie tanecznych rytmów.

Jak co roku Park Kultury wesprze program Bezpieczne Wakacje - Zdrowy Umysł realizowany przez Straż Miejską w Jeleniej Górze oraz Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Miasta Jeleniej Góry. Zaplanowano Miasteczko Ruchu Drogowego, bdowle z hula-hop, układanie wielkich puzzli, konkursy i animacje, naukę pierwszej pomocy z instruktorami z Czerwonego Krzyża, edukację o zasadach bezpieczeństwa podczas wakacji przekazywane przez jeleniogórską Policę i Strażą Pożarną.

- O godz. 16.00 zapraszamy na spektakl familijny „Eliksir Mądrości” Teatru Wariate z Poznania (grany na kamiennej scenie).

Spektakl „Eliksir Mądrości” Teatru Wariate - W pewnym domowym laboratorium ekscentryczny Profesor Eugeniusz od lat próbuje stworzyć wynalazek swojego życia. We wszystkich szalonych próbach wiernie asystuje mu Zofia – gosposia, która oprócz wielkiego serca ma także niezwykłą umiejętność psucia wszystkiego, czego się tylko dotknie. Trudno się zatem dziwić, że żaden z wynalazków Profesora nie działa jak należy. Profesor, zdruzgotany i przeświadczony o swoim braku talentu,  postanawia wreszcie wyhodować Sztuczną Inteligencję. Dzięki niej umysł Profesora mógłby zabłysnąć genialną twórczą inwencją. Jednak zadanie wcale nie jest łatwe, nawet przy użyciu starego wynalazku Profesora - Wielofunkcyjnego Robota Kuchennego „Alberta”. Bo cóż może poczciwy Albert, gdy jak zwykle we wszystko wmiesza się Zofia? Mózg jak orzeszek, ptasi móżdżek - to etapy dalekie od doskonałości... Może próba wyciśnięcia eliksiru mądrości ze Sztucznej Inteligencji przybliży Profesora do upragnionego celu? Ten pełen humoru, ekspresyjny spektakl o geniuszu drzemiącym w każdym z nas jest dobrą zabawą dla wszystkich. Scenariusz i reżyseria: Sylwia Koronczewska-Cyris, Marek Cyris. Scenografia: Marek Cyris Kostiumy: Sylwia Koronczewska-Cyris Muzyka: Michał Łaszewicz Występują: Sylwia Koronczewska-Cyris i Marek Cyris.

  

 

 

06.08.2022r. - Park Kultury z Opowieściami Wagantów

- O godz. 15.00 serdecznie zapraszamy na wspaniałe warsztaty artystyczne dla całych rodzin w Parku Norweskim (przy kamiennej scenie) nawiązujące swoją tematyką do spektaklu „Opowieści Wagantów” Teatru Gry i Ludzie.

Jak co roku Park Kultury wesprze program Bezpieczne Wakacje - Zdrowy Umysł realizowany przez Straż Miejską w Jeleniej Górze oraz Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Miasta Jeleniej Góry. Zaplanowano Miasteczko Ruchu Drogowego, budowle z hula-hop, układanie wielkich puzzli, konkursy i animacje, naukę pierwszej pomocy z instruktorami z Czerwonego Krzyża, edukację o zasadach bezpieczeństwa podczas wakacji przekazywane przez jeleniogórską Policę i Strażą Pożarną.

- O godz. 16.00 zapraszamy na spektakl familijny „Opowieści Wagantów” Teatru Gry i Ludzie z Katowic (grany na kamiennej scenie).

Spektakl „Opowieści Wagantów” Teatru Gry i Ludzie - Trupa wędrujących lalkarzy, tytułowych Wagantów, jeździ ze swoim wozem od wsi do wsi, z miasta do miasta, grając swoje opowieści dla dzieci i dorosłych. Tym razem zobaczymy dwie historie. Pierwsza to bajka o dziecku szczęścia, chłopcu, który wyrusza do piekła po trzy złote włosy z głowy diabła. Druga bajka opowiada o córce młynarza, która przez pychę swego ojca trafia do królewskiego lochu. „Opowieści Wagantów” to próba odtworzenia średniowiecznego spektaklu lalkowego. Lalki wykonane zostały z przedmiotów codziennego użytku takich jak kosze, drewniane łyżki, puchary, miotły itp. Spektakl składa się z dwóch części będących adaptacją bajek braci Grimm. Opowieściom towarzyszy muzyka grana na żywo. Reżyseria: Bartosz Socha, Beata Zawiślak
Występują: Bartosz Socha/Kamil Katolik, Beata Zawiślak, Aleksandra Zug.

 

 

  

13.08.2022r. – Park Kultury z Piratami i wyspą skarbów

- O godz. 15.00 serdecznie zapraszamy na wspaniałe warsztaty artystyczne dla całych rodzin w Parku Norweskim (przy kamiennej scenie) nawiązujące swoją tematyką do spektaklu „Piraci i wyspa skarbów” Teatru Blaszany Bębenek.

Jak co roku Park Kultury wesprze program Bezpieczne Wakacje - Zdrowy Umysł realizowany przez Straż Miejską w Jeleniej Górze oraz Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Miasta Jeleniej Góry. Zaplanowano Miasteczko Ruchu Drogowego, budowle z hula-hop, układanie wielkich puzzli, konkursy i animacje, naukę pierwszej pomocy z instruktorami z Czerwonego Krzyża, edukację o zasadach bezpieczeństwa podczas wakacji przekazywane przez jeleniogórską Policę i Strażą Pożarną.

- O godz. 16.00 zapraszamy na spektakl familijny „Piraci i wyspa skarbów” Teatru Blaszany Bębenek z Trzebini (grany na kamiennej scenie).

Spektakl „Piraci i wyspa skarbów” Teatru Blaszany Bębenek - to spektakl, którego inspiracją była powieść Roberta Louisa Stevensona opowiadająca o losach piratów poszukujących ukrytego skarbu. Bohaterem spektaklu jest młody chłopak Jim. Traf sprawia, że bierze on udział w wyprawie poszukującej skarbu legendarnego kapitana piratów. Nikt się jednak nie spodziewa, że wśród załogi statku znajduje się dawny towarzysz kapitana piratów, który za wszelką cenę chce odzyskać łup. W spektaklu nie zabraknie piosenek śpiewanych na żywo oraz zabaw z dziećmi. Podczas przedstawienia zwracamy uwagę na to aby być w życiu odważnym, dzielnie stawiać czoła problemom oraz na to, że tylko ciężką pracą można osiągnąć upragniony cel. Reżyseria: Sebastian Sienkiewicz. Postaci: Chłopiec Jim, Żarłoczny Billy, pirat Ślepy Pies, Doktor Wątroba, Kulawy John, Kapitan Smalec.

20.08.2022r. – Park Kultury z  Klaunem Rufim Rafim

- O godz. 15.00 serdecznie zapraszamy na wspaniałe warsztaty artystyczne dla całych rodzin w Parku Norweskim (przy kamiennej scenie) nawiązujące swoją tematyką do spektaklu „Rufi Rafi Extra Show” Teatru Czerwona Walizka z Jeleniej Góry oraz warsztaty z maszyną kleksograficzną i wielkie bańki mydlane w wykonaniu klauna Rufi Rafiego.

Jak co roku Park Kultury wesprze program Bezpieczne Wakacje - Zdrowy Umysł realizowany przez Straż Miejską w Jeleniej Górze oraz Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Miasta Jeleniej Góry. Zaplanowano Miasteczko Ruchu Drogowego, budowle z hula-hop, układanie wielkich puzzli, konkursy i animacje, naukę pierwszej pomocy z instruktorami z Czerwonego Krzyża, edukację o zasadach bezpieczeństwa podczas wakacji przekazywane przez jeleniogórską Policę i Strażą Pożarną.

- O godz. 16.00 zapraszamy na spektakl familijny „Rufi Rafi Extra Show” Teatru Czerwona Walizka z Jeleniej Góry.

 

Spektakl „Rufi Rafi Extra Show” Teatru Czerwona Walizka – Interaktywny spektakl familijny. Spotkania z klaunem cechuje duża doza improwizacji i działań z publicznością. Tym razem dobrze znane numery wymieszane z etiudami powstałymi specjalnie na sezon 2022. W Parku Norweskim nie zabraknie dodatkowych niespodzianek! Czy z tego spotkania nieoczekiwanie wyłoni się przedstawienie pełne komicznych sytuacji, slapstikowych gagów, a może nawet wzruszających chwil? Nie czekaj, przyjdź i stwórz z Rafim pełną humoru ulotną rzeczywistość, nietrwałą jak bańka mydlana, odjechane kuku na muniu. Reżyseria: Rafał Biesiada. Występuje: Rafał Biesiada.

Zadanie pn. Park Norweski – Park Kultury finansowane jest z budżetu miasta Jeleniej Góry z zadania publicznego Ochrona zdrowia – przeciwdziałanie alkoholizmowi. 

  

Park Norweski - Park Kultury 2021 rok:

07.08.2021 r. Park Kultury z Asterixem i Obelixem

Warsztaty plastyczne dla całych rodzin nawiązujące tematyką do granego spektaklu „Asterix ratuje Obelixa” Teatru Blaszany Bębenek, Warsztaty taneczne Zumba w plenerze dla wszystkich oraz zabawy i animacje Figle-Migle – to atrakcje, w których wzięły udział dzieci z rodzicami w ramach zadania Park Norweski – Park Kultury. Uczestnicy wykonali opaskę z piórami Asterixa, kontynuowali przygody bohaterów bajki wypełniając kolejne okienka wielkiego komiksu oraz rysowali własne mapy skarbów rozwijane niczym papirusy.

Podczas animacji dzieci brały udział w zawodach w przeciąganiu liny, w zabawach z bańkami mydlanymi i wykorzystaniem chusty Klanzy oraz kolorowych piłeczek, a także wspólnych tańców w rytm wesołej muzyki. Dodatkowo Straż Miejska z Jeleniej Góry i brały udział w różnorodnych atrakcjach w postaci budowania przestrzennej konstrukcji i tuneli z kół hula hop, czy też układały wielkie puzzle ze zdjęciem jeleniogórskiego Rynku.

„Asterix ratuje Obelixa” to przedstawienie na podstawie francuskiej serii komiksowej, w którym głównymi bohaterami są mieszkańcy Galii. Pewnego razu Juliusz Cezar nie mogąc znieść myśli, że na świecie jest wioska, która opiera się jego władzy, a na dodatek jej mieszkańcy posiadają tajemniczy eliksir, dzięki któremu mają niezwykłą moc, postanawia podstępem porwać jednego z mieszkańców aby poznać sekret mikstury. Przedstawienie uczy, że należy pomagać przyjaciołom oraz, że warto być wiernym swoim zasadom.

 

Impreza została zorganizowana w ramach zadania Park Norweski – Park Kultury, które finansowane jest z budżetu Miasta Jelenia Góra.


14.08.2021 r. Park Kultury z Ali Babą

Dzieci z rodzinami wzięły udział w fantastycznych Warsztatach plastycznych i tanecznych zumba oraz obejrzały lalkowy spektakl „Alibaba i 4 rozbójników” Teatru Małe Mi w Parku Norweski. Uczestnicy wykonywali recyklingowe osiołki z kubeczków, malowali bohaterów z bajki kredą na czarnej tekturze oraz srebrnymi flamastrami na czarnej folii wcielając się tym samym w postać z „Alibaby”, która również znaczyła kredą ściany domu. Nie zabrakło srebrzystych mieczy z tektury rodem prosto od „rozbójników”.

W ramach akcji Bezpieczne Wakacje Straż Miejska wraz z Policją edukowali dzieci i przestrzegali przed samodzielnym oddalaniem się z miejsca imprezy oraz przedstawiali zasady ruchu drogowego w „Mini Miasteczku”, po którym dzieci jeździły na gokartach. Odbyła się również nauka pierwszej pomocy przez ratowników medycznych finansowana z budżetu Miasta Jelenia Góra.

 

Impreza została zorganizowana w ramach zadania Park Norweski – Park Kultury, które finansowane jest z budżetu Miasta Jelenia Góra.

  

 

 

 

21.08.2021 r. - Park Kultury z Bajkomatem

Dzieci wraz z rodzicami wzięły udział w warsztatach plastycznych w postaci malowania barwnych owadów na kamieniach, tworzenia Recyklingowych Piesków z rolek papieru, bajkowych postaci z gumowych rękawic wypchanych watą oraz wielkich baletnic z firanek. Nie zabrakło magicznego show oraz Warsztatów tańca salsa. Uczestnicy imprezy obejrzeli spektakl Teatru Gry i Ludzi „Bajkomat”.

 

„Bajkomat”- to bardzo nietypowa maszyna, która daje dzieciom... bajki. Dzięki niej w pewnym szarym i zwyczajnym miasteczku wcale nie jest smutno. Ale niestety któregoś dnia bajkomat się psuje. Na spektakl, pełen dowcipu, muzyki i barw, złożyły się 2 historie: O niesfornym Jaśku, który dostrzegł piękno w deszczowej pogodzie i o królestwie Bałaganu, w którym zaczynają się kłopoty z powodu zaginięcia małego pieska. Wykorzystane zostały elementy teatru lalkowego oraz gra w żywym planie. Autorzy spektaklu zachęcili widzów, zarówno dużych jak i małych do twórczej zabawy z bajką, tą dobrze znaną z literatury, jak i tą wymyśloną w jednej chwili, zaklętą w zwykłych przedmiotach.

 

 

 

Park Norweski - Park Kultury 2020 rok:

  

Imprezy realizowane są z zadania publicznego pod tytułem „Park Norweski – Park Kultury”, dofinansowanego z budżetu Miasta Jelenia Góra.

 08.08.2020r. - Park Kultury ze Szkołą Pana Kleksa – odbyły się wspaniałe warsztaty artystyczne dla całych rodzin, spektakl „Szkoła Pana Kleksa” znakomitego Teatru Blaszany Bębenek oraz energetyczne, wspólne tańce zumba. Dzieci wraz z rodzicami wykonały barwne serca na deskach dla pana Kleksa, miotłami malowały magiczny świat z kleksów, a na dużych plakatach stworzyły własne wyobrażenie postaci nawiązujących do opowieści o "Szkole Pana Kleksa”. Przedstawienie o Panu Kleksie to historia dwunastoletniego niesfornego Adasia, który za namową szpaka Mateusza został umieszczony w szkole, gdzie poznał nauczyciela Pana Kleksa, który wprowadził go i dzieci w świat nauki. Po spektaklu odbyły się Warsztaty taneczne z energiczną zumbą w naturze, podczas której uczestnicy poznali kroki inspirowane tańcami latynoskimi.

Dodatkowo Straż Miejska z Jeleniej Góry prezentowała Miasteczko Ruchu Drogowego, w którym dzieci jeździły na gokartach, uczyły się pierwszej pomocy na fantomie i brały udział w różnorodnych atrakcjach związanych z miastem np. układały wielkie puzzle ze zdjęciem jeleniogórskiego Rynku.

 

- 15.08.2020r. - Park Kultury z Alicją w Krainie Czarów – odbyły się warsztaty artystyczne dla całych rodzin, spektakl „Alicja z Krainy Czarów” znakomitego teatru Blaszany Bębenek oraz energetyczne, tańce zumba. Dzieci wraz z rodzicami wykonali barwne kwiaty z szyszek dla Alicji, z czarodziejskiego sznurka stworzyli makramy na świeczniki, a na dużych plakatach namalowali własne wyobrażenie postaci nawiązujących do bajki „Alicja w Krainie Czarów”. W przedstawieniu aktorzy opowiedzieli o dziewczynce podróżującej w głąb wyobraźni. Po spektaklu odbyły się Warsztaty taneczne - energiczna zumba w plenerze, podczas której uczestnicy poznali kroki inspirowane tańcami latynoskimi.

Dodatkowo Straż Miejska z Jeleniej Góry prezentowała Miasteczko Ruchu Drogowego, w którym dzieci jeździły na gokartach, uczyły się pierwszej pomocy na fantomie i brały udział w różnorodnych atrakcjach związanych z miastem np. układały wielkie puzzle ze zdjęciem jeleniogórskiego Rynku.

 

 - 22.08.2020r. - Park Kultury z Kotami Trzema odbyły się warsztaty artystyczne dla całych rodzin, spektakl „Koty Trzy” znakomitego Teatru Gry i Ludzi oraz energetyczne tańce zumba. Dzieci wraz z rodzicami wykonali balonowe koty oraz „Recyklingowe karmniki”, a na dużych plakatach wyczarowali własne koty. Zaprezentowane zostało przedstawienie "Koty Trzy", podczas którego dzieci poznały wesoły, koci świat i „kocią muzykę”. Po spektaklu całe rodziny wzięły udział w energicznej zumbie, podczas której uczestnicy poznali kroki inspirowane tańcami latynoskimi.


 - 29.08.2020r. - Park Kultury z Rufim Rafim i „Toy Toy Circus Schow”odbyły się warsztaty artystyczne dla całych rodzin, spektakl „Toy Toy Circus Schow” znakomitego Teatru Czerwona Walizka i znanego wszystkim dzieciom klauna Rufi Rafi oraz energetyczne tańce zumba. Dzieci wraz z rodzicami wykonali zabawne Cyrkowe Laleczki z pończoch, waty i guzików, wzięli udział w prawdziwym plenerze malarskim i na podobraziach, stworzyli portrety klaunów i postaci cyrkowych, a na folii namalowali zabawne karykatury bliskich. Klaun Rufi Rafi wyczarował Maszynę Kleksograficzną na korbkę, przy pomocy której uczestnicy malowali magiczne mandale. Klaun Rufi Rafi zaprezentował również pokaz baniek mydlanych. Zaprezentowany został spektakl „Toy Toy Circus Schow” inspirowany starymi zabawkami, a całość utrzymana była w stylu „retro”. Spektakl był okraszony muzyką na żywo, tworzoną na rzadko już spotykanym instrumencie - katarynce. Po spektaklu uczestnicy wzięli udział w energicznej zumbie, podczas której poznali kroki inspirowane tańcami latynoskimi.

Dodatkowo Straż Miejska z Jeleniej Góry prezentowała Miasteczko Ruchu Drogowego, w którym dzieci jeździły na gokartach, uczyły się pierwszej pomocy na fantomie i brały udział w różnorodnych atrakcjach związanych z miastem np. układały wielkie puzzle ze zdjęciem jeleniogórskiego Rynku.

 

 

Podkategorie