IMPREZY

Imprezy

 Serdecznie zapraszamy na

Bajkowe Soboty w Przystani Twórczej 2016

czyli animacje i zabawy dla rodzin z dziećmi.

od godziny 11:00 do 14:00

 

W dniu 18.06.2016 w godzinach od 10:00 do 13:00, na terenie boiska szkolnego przy SP6, Przystań Twórcza – Cieplickie Centrum Kultury przeprowadziła Bajkową Sobotę. Impreza została zorganizowana w ramach Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego 2016 r. w ramach projektu „

 

Na uczestników Bajkowej Soboty czekała cała moc atrakcji takich jak: warsztaty plastyczne, zabawy integracyjne z chustą animacyjną, skręcanie baloników, malowanie twarzy czy maszyna kleksograficzna na której każdy mógł wykonać swoje niepowtarzalne dzieło sztuki. Najodważniejsi mieli okazję spróbować swoich sił w chodzeniu na szczudłach, po linie, w kręceniu talerzami czy żonglerce. Profesjonalni animatorzy starali się w animacje angażować nie tylko dzieci, ale również ich rodziców czy opiekunów.

 

Równocześnie z Bajkową Sobotą, na boisku szkolnym odbywał się Festyn który przyciągnął wielu fanów plenerowych atrakcji. Uczestnicy animacji mogli wziąć także udział

 

w przygotowanych przez Radę Rodziców występach, przejażdżkach konnych itp.

 

Udział w Bajkowej Sobocie był bezpłatny. W imprezie wzięło udział rotacyjnie ok 200 osób. Animacje prowadzone były przez 4 profesjonalnych animatorów oraz 1 amatora.

 

Dnia 25 lipca na uczestników czekać będzie Klaun Rufi Rafi wraz z grupą animatorów. Dzieci wraz z rodzicami wezmą udział w Teatrze Jednego Klauna - spektaklu interaktywnym cechującym się dużą dozą improwizacji i działań z publicznością.  W spektaklu i animacjach wykorzystywane będą różnorodne techniki, między innymi: klaunowe gagi, dowcipy sytuacyjne, żonglerka, jazda na monocyklu, skręcanie balonów, elementy pantomimy, bańki mydlane rozmaitej wielkości.
Po spektaklu Rufi Rafi poprowadzi animacje, zabawy z chustą oraz skręcanie balonowych figurek.      

Dnia 1 sierpnia profesjonalni animatorzy z firmy W&D przygotują dla uczestników Wakacyjne szaleństwa z niezdarnym Gapciem.
W programie przewidziano popisowe show z Gapciem w roli głównej, cyrkowe sztuczki: m.in. żonglerka, kręcenie talerzami na patyku czy zabawne popisy akrobacyjne z udziałem dzieci, zabawy integracyjne, bańkowa dyskoteka, szereg gier i zabaw dostosowanych do wieku i predyspozycji uczestników, mini disco oraz balonowe warsztaty.

Dnia 8 sierpnia profesjonalni animatorzy z firmy W&D zaplanowali przeprowadzenie animacji pt. "Z wizytą na ulicy Sezamkowej" podczas których dzieci odwiedzi Ciasteczkowy potwór.
W programie m.in. taniec w rytm "smacznej" piosenki pt. "Czekolada", mini disco z Ciasteczkowym Potworem, zabawa w znikające domki z ulicy Sezamkowej, figlarz Elmo z liną (taniec pod liną, przeciąganie) itp.

W kolejną sobotę tj. 15 sierpnia animacje poprowadzi ponownie Klaun Rufi Rafi wraz z animatorami.                                                                   

22 sierpnia czekać będzie na dzieci Pożegnanie lata z Minionkami. Animacje przygotuje Pani Katarzyna Wyspiańska wraz z grupą profesjonalnych animatorów. W programie m.in. gry i zabawy o charakterze sportowo - rekreacyjnym, skręcanie balonów, kolorowe tatuaże dla dzieci, malowanie buziek, garderoba teatralna, konkursy z waflami itp.

Udział we wszystkich imprezach jest bezpłatny.  

 

W zeszłą sobotę odbyła się druga fantastyczna Bajkowa Sobota w Parku Norweskim. Dzieci tym razem wcielały się w rolę rycerzy i księżniczek :-) Nasi animatorzy spisali się wyśmienicie! Zadbali o dobrą zabawę i wiele uśmiechu. Jednocześnie przeprowadziliśmy diagnozę mieszkańców dotyczącą warsztatów dla dzieci i nie tylko. Pytaliśmy, czego Waszym zdaniem brakuje w ofercie naszego Domu Kultury. Pomysły uczestników przerosły nasze oczekiwania i są dla nas inspiracją. Ponieważ chcemy być dla Was i robić to co lubicie najbardziej, będziemy diagnozować mieszkańców podczas wszystkich Bajkowych Sobót. Wasze zdanie jest dla nas najważniejsze. Do zobaczenia w najbliższą sobotę w godzinach od 14 do 17.

Galerię z Bajkowej Soboty można obejrzeć tu --> LINK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W każdą drugą sobotę miesiąca gwarantujemy dzieciom oraz ich opiekunom niesamowitą  zabawę w formie animacji oraz warsztatów bajkowo – teatralnych.

 

Więcej informacji mogą uzyskać Państwo:


* osobiście w siedzibie Przystani Twórczej,
* telefonicznie pod numerem 75 71 22 892
* mailowo pod adresem: sekretariat@przystantworcza.pl


Zapraszamy serdecznie!

 

Do tej pory odbyły się:

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Pokaż swój TALENT z Przystanią Twórczą

Jesteś młodym wokalistą, masz zespół i chcesz podzielić się swoim TALENTEM z publicznością? Zgłoś się do Przystani Twórczej – Cieplickiego Centrum Kultury w Jeleniej Górze i weź udział w VI edycji Festiwalu Młodych Talentów – Cieplicki Kuter Artystyczny.

Zapisy trwają do 11 kwietnia w siedzibie organizatora.

Festiwal Młodych Talentów trwa trzy dni: 14, 15 i 16 kwietnia.

 

Pierwsze 20 osób w wieku od 16 do 26 lat, które zgłoszą się do nas weźmie udział w profesjonalnych, bezpłatnych warsztatach wokalnych oraz scenicznych, a na koniec, tradycyjnie zmierzą się w Koncercie Finałowym organizowanym w Sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury „Muflon” o godz. 17.00, podczas którego jury wyłoni NAJWIĘKSZE MŁODE TALENTY.

 

 

Wystarczy zgłosić swoje uczestnictwo pod nr tel. 75 712 28 92 w Przystani Twórczej i przygotować dwa utwory. Karty zgłoszenia i regulamin dostępne będą w siedzibie Przystani Twórczej, przy ul. Cieplickiej 74 (budynek Szkoły Podstawowej nr 6).

14 marca 2015 r.

Bajkowa Sobota Kreatywnej Rodzinki

w Przystani Twórczej


Zapraszamy wszystkich aktywnych rodziców/opiekunów wraz z dziećmi na warsztaty poświęcone tematyce Świąt Wielkanocnych. Przygotowaliśmy dla Was ciekawe zajęcia,
podczas których będzie można wykonać miedzy innymi świąteczne ozdoby z masy solnej, z papieru, itp.

Dodatkowo od godziny 13.00 dzieci będą miały okazję poćwiczyć na warsztatach jogi

które poprowadzi Pani Małgorzata Śmiechowska-Nawrot. Proponujemy zabawę z jogą jako ćwiczenia relaksacyjne i energetyzujące sprzyjające harmonijnemu rozwojowi dziecka. Ćwiczenia te systematycznie stosowane pomogą przezwyciężyć rozmaite trudności dziecka, poprzez ruch osiąga ono poczucie spokoju oraz uwalnia zgromadzone napięcia. Dzieci stają się bardziej obudzone i uważne, osiągają lepszą koncentracje, jednocześnie dzięki zwiększeniu siły małych i dużych grup mięśni poprawia się ich równowaga, zwinność oraz wzrost sprawności fizycznej.

Zajęcia poprowadzi dyplomowana nauczycielka Jogi, praktykująca od 2005 roku. Jej pasja do Jogi i wschodniej kultury zainspirowała ją do wzięcia udziału w kursie w Integral Joga - Instytucie w Nowym Jorku, gdzie pod okiem doświadczonych trenerów stała się nauczycielem Hatha Yogi według nauk Sri Swami Satchidanandy.
Dodatkowo brała udział w podyplomowym kursie Jogi dla dzieci z elementami kinezjologii edukacyjnej w Wyższej Szkole Edukacji i Terapii w Poznaniu pod okiem dr. Renaty Ślebody.

Zajęcia z Jogi odbędą się w dwóch grupach wiekowych

  • godz. 13.00 do 13.45 – dzieci w wieku 2,5 – 5 lat
  • godz. 14.00 do 14.45 – dzieci od 6 roku

Na zajęcia prosimy przygotować:

  • grupa młodsza: luźny strój „sportowy”, skarpetki (zajęcia na bosaka lub skarpetki antypoślizgowe)
  • grupa starsza: luźny strój „sportowy”, skarpetki antypoślizgowe lub na bosaka oraz matę do ćwiczenia Jogi (lub karimata turystyczna)

Gwarantujemy przyjazną atmosferę i moc atrakcji
 
Informujemy jednocześnie, że liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona w związku z czym prosimy o wcześniejsze  zapisy w siedzibie lub telefonicznie 75-712-28-92
 

Wstęp bezpłatny.

Czekamy na Was !

 

Podkategorie