IMPREZY

NEWSLETTER

 

Przygoda z tańcem w kwiecistych rytmach

 

Zapraszamy dzieci w wieku 6-13 w międzypokoleniową, taneczną podróż do różnych ciekawych krajów oraz dawnych kultur razem z Klubem Seniora „Młodzi Duchem”.

Wspólnie ożywimy dawne legendy związane z Nocą Świętojańską oraz poznamy historię tańca na podstawie obrazów znanych malarzy np. Picassa.

Spotkania realizowane są z projektu „Młodzi Duchem w Akcji” – Apetyt na życie w Przystani Twórczej – Cieplickim Centrum Kultury w Jeleniej Górze.

Międzypokoleniowe warsztaty tańców w kręgu ruszają 10.11.17r. i będą odbywać się co tydzień w piątki o godz. 13.00.

Wstęp jest bezpłatny (na cykl obowiązują wcześniejsze zapisy).

Cykl zajęć tańców w kręgu zakończy się w czerwcu 2018r. otwartą imprezą taneczną w Parku Norweskim.

W okresie letnim zajęcia będą prowadzone w plenerze.

Tańce w kręgu z różnych stron świata -  to prawdziwa przygoda, podczas której zrealizujecie swoje pasje, spełnicie własne marzenia artystyczne i poznacie przyjaciół w różnym wieku.

To tańce z duszą nawiązujące do Nocy Świętojańskiej, które są świetną formą aktywności fizycznej, dają wiele radości z bycia razem, uśmiechu oraz energii na cały dzień, uczą współpracy i działania w grupie,

a do tego wspaniale poprawiają pamięć.

Działaniami towarzyszącymi, realizowanymi w ramach środowych spotkań Klubu Seniora „Młodzi Duchem” będą oryginalne warsztaty plecenia wianków, tworzenia kwiatów z krepiny (włoskiej bibuły),

zdobienia farbami spódnic w kwieciste wzory oraz tworzenia oryginalnej wystawy fotograficznej i społecznych działań plenerowych.

Więcej informacji można uzyskać w Przystani Twórczej – Cieplickim Centrum Kultury w Jeleniej Górze pod nr tel. 75 – 71 – 22 – 892.

Projekt „Młodzi Duchem w Akcji – Apetyt na życie – został dofinansowany ze środków konkursu „Seniorzy w akcji” Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności i Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę”.

Spotkania realizowane są przez Klub Seniora „Młodzi Duchem” i dofinansowane przez Miasto Jelenia Góra.

 

 

Rozpoczął się już nasz międzypokoleniowy projekt „Młodzi Duchem w Akcji” – Apetyt na Życie. Seniorzy z naszego Klubu wraz z dziećmi udali się w taneczną podróż do różnych krajów m.in. do Grecji. Agata Szmigrodzka, instruktorka prowadząca spotkania rozpoczęła wspólny czas od zabaw integracyjnych przy tęczowej chuście: „Poznajmy swoje imiona”, „Wąż” i „Jeżyk”. Następnie uczestnicy poznali kroki do takich tańców, jak: „Kaczka Dziwaczka”, „Spotkanie”, „Jarzębina” i „Koło Sarkazyjskie”. Była to okazja do odtańczenia również tańca korowodowego, czyli w kręgu otwartym, w którym nasi tancerze tworzyli labirynt. Nie zabrakło tańców w parach, w podwójnym kole, a nawet zabawy w krzesełka, którą zaproponował jeden z małych uczestników projektu. Na koniec odbyły się ćwiczenia rytmiczne, oczywiście wszystko w formie zabawy. Tańce sprawiły wszystkim wiele radości i przyczyniły się do integracji grupy.

Projekt „Młodzi Duchem w Akcji” – Apetyt na życie realizowany przez Przystań Twórczą – Cieplickie Centrum Kultury w Jeleniej Górze finansowany jest z programu „Seniorzy w Akcji” Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę” oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz dofinansowany przez Miasto Jelenia Góra.