IMPREZY

NEWSLETTER

 

Przygoda z tańcem w kwiecistych rytmach

 

Nasi Klubowicze pozyskali pierwszych sponsorów.

Dziękujemy Panu Krzysztofowi Wiśniewskiemu, Radnemu Powiatu Jeleniogórskiego za zasponsorowanie materiałów na spódnice dla tańczącej grupy, które będziemy własnoręcznie zdobić kwiecistymi wzorami i tańczyć w nich podczas finału projektu "Młodzi Duchem w Akcji" 16 czerwca w Parku Norweskim.

 

Zapraszamy dzieci w wieku 6-13 w międzypokoleniową, taneczną podróż do różnych ciekawych krajów oraz dawnych kultur razem z Klubem Seniora „Młodzi Duchem”.

Wspólnie ożywimy dawne legendy związane z Nocą Świętojańską oraz poznamy historię tańca na podstawie obrazów znanych malarzy np. Picassa.

Spotkania realizowane są z projektu „Młodzi Duchem w Akcji” – Apetyt na życie w Przystani Twórczej – Cieplickim Centrum Kultury w Jeleniej Górze.

 

Międzypokoleniowe warsztaty tańców w kręgu ruszają 10.11.17r. i będą odbywać się co tydzień w piątki o godz. 13.00.

Wstęp jest bezpłatny (na cykl obowiązują wcześniejsze zapisy).

 

Cykl zajęć tańców w kręgu zakończy się w czerwcu 2018r. otwartą imprezą taneczną w Parku Norweskim.

W okresie letnim zajęcia będą prowadzone w plenerze.

Tańce w kręgu z różnych stron świata -  to prawdziwa przygoda, podczas której zrealizujecie swoje pasje, spełnicie własne marzenia artystyczne i poznacie przyjaciół w różnym wieku.

To tańce z duszą nawiązujące do Nocy Świętojańskiej, które są świetną formą aktywności fizycznej, dają wiele radości z bycia razem, uśmiechu oraz energii na cały dzień,

uczą współpracy i działania w grupie, a do tego wspaniale poprawiają pamięć. Działaniami towarzyszącymi, realizowanymi w ramach środowych spotkań Klubu Seniora „Młodzi Duchem”

będą oryginalne warsztaty plecenia wianków, tworzenia kwiatów z krepiny (włoskiej bibuły), zdobienia farbami spódnic w kwieciste wzory oraz tworzenia oryginalnej wystawy fotograficznej

i społecznych działań plenerowych.

 

Więcej informacji można uzyskać w Przystani Twórczej – Cieplickim Centrum Kultury w Jeleniej Górze pod nr tel. 75 – 71 – 22 – 892.

Projekt „Młodzi Duchem w Akcji – Apetyt na życie jest finansowany ze środków konkursu „Seniorzy w akcji” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę”.

Spotkania realizowane przez Klub Seniora „Młodzi Duchem” w Przystani Twórczej - Cieplickim Centrum Kultury w Jeleniej Górze  dofinansowane są przez Miasto Jelenia Góra.

 

 

 

 

I SPOTKANIE - 10.11.2017r.

Rozpoczął się już nasz międzypokoleniowy projekt „Młodzi Duchem w Akcji” – Apetyt na Życie. Seniorzy z naszego Klubu wraz z dziećmi udali się w taneczną podróż do różnych krajów m.in. do Grecji.

Agata Szmigrodzka, instruktorka prowadząca spotkania rozpoczęła wspólny czas od zabaw integracyjnych przy tęczowej chuście: „Poznajmy swoje imiona”, „Wąż” i „Jeżyk”. Następnie uczestnicy poznali

kroki do takich tańców, jak: „Kaczka Dziwaczka”, „Spotkanie”, „Jarzębina” i „Koło Sarkazyjskie”. Była to okazja do odtańczenia również tańca korowodowego, czyli w kręgu otwartym, w którym nasi

tancerze tworzyli labirynt. Nie zabrakło tańców w parach, w podwójnym kole, a nawet zabawy w krzesełka, którą zaproponował jeden z małych uczestników projektu. Na koniec odbyły się ćwiczenia

rytmiczne, oczywiście wszystko w formie zabawy. Tańce sprawiły wszystkim wiele radości i przyczyniły się do integracji grupy.

Projekt „Młodzi Duchem w Akcji” – Apetyt na życie realizowany przez Przystań Twórczą – Cieplickie Centrum Kultury w Jeleniej Górze finansowany jest z programu „Seniorzy w Akcji”

Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę” oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz dofinansowany przez Miasto Jelenia Góra.

 

     
       
       
    

 

 

II SPOTKANIE - 17.11.2017r.

Podczas drugiego spotkania seniorów z z dziećmi na Tańcach w Kręgu realizowanych w ramach projektu „Młodzi Duchem w Akcji” – Apetyt na życie, uczestnicy wzięli udział w zabawie

integracyjnej „Jestem księżniczką (księciem)” oraz poprzez podanie sobie pluszowego misia utrwalali swoje imiona.  Tym razem instruktorka tańca Agata Szmigrodzka porwała dzieci wraz

z członkami Klubu Seniora „Młodzi Duchem” w taneczną podróż do Wielkiej Brytanii, gdzie poznali szkocki taniec w setach (czwórkach) oraz do Łotwy, gdzie nauczyli się kroków do tańca

wiązów – tańca życia i przemijania. Z ubiegłego spotkania przypomnieli sobie również oryginalne tańce w kręgu tj. Jarzębina, Koło sarkazyjskie oraz Mikonos (taniec byka). Tańczono w parach,

w półkole, a na koniec nie zabrakło rytmicznych ćwiczeń w formie zabawy. Tańce zintegrowały grupę, a przy tym wszyscy wspaniale się bawili.

 

Projekt „Młodzi Duchem w Akcji” – Apetyt na życie realizowany przez Przystań Twórczą – Cieplickie Centrum Kultury w Jeleniej Górze finansowany jest z programu „Seniorzy w Akcji”

Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę” oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz dofinansowany przez Miasto Jelenia Góra.

 

 
       
 
     

 

III SPOTKANIE - 24.11.2017r.

To już trzecie spotkanie w ramach międzypokoleniowego projektu „Młodzi Duchem w Akcji” – Apetyt na Życie. Tym razem seniorzy z naszego Klubu wraz z dziećmi udali się w taneczną podróż do Irlandii

i Wielkiej Brytanii. Agata Szmigrodzka, instruktorka prowadząca spotkania rozpoczęła wspólny czas od zabawy integracyjnej „4 pory roku”. Następnie uczestnicy poznali kroki do pięknych tańców: „Belgijka,

czyli marsz irlandzki oraz „Koło Sarkazyjskie”, które pochodzi ze Szkocji. Nie zabrakło ćwiczeń rytmicznych w energicznych rytmach „Makareny”. Gościem spotkania była również pani Ola, członkini

Klubu Seniora, która wykonała część zdjęć tańczącej grupy.

 

Już w najbliższy piątek (01.12.2017r.) o godz. 13.00 (do 14.15) zapraszamy na szczyptę historii tańca, na podstawie obrazów wielkich malarzy oraz krótką formę plastyczną. Tancerze zamienią się tym razem

w wielkich malarzy i będą tworzyć oryginalne prace kredą oraz węglem. Można jeszcze dołączyć do grupy, zachęcamy więc dzieci w wieku 6-13 (zapisy odbywają się w Przystani Twórczej).

 

Projekt „Młodzi Duchem w Akcji” – Apetyt na życie realizowany przez Przystań Twórczą – Cieplickie Centrum Kultury w Jeleniej Górze finansowany jest z programu „Seniorzy w Akcji”

Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę” i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz dofinansowany przez Miasto Jelenia Góra.

 

 
       
       

 

 

IV SPOTKANIE - 01.12.2017r.

Tym razem uczestnicy warsztatów Taniec w Kręgu przenieśli się do jaskini Almaden na terenie Hiszpanii, do starożytnego Egiptu oraz do kraju Azteków w Ameryce Środkowej, gdzie powstawały pierwsze

malowidła związane z tańcem. Agata Szmigrodzka prowadząca spotkanie opowiedziała o historii tańca na podstawie dawnych fresków oraz poprowadziła zabawę integracyjną o dziewięciu muzach

m.in. o Terpsychorze, opiekunce tańca. Uczestnicy zajęć dowiedzieli się, że już w starożytnych czasach taniec był metodą skutecznego wychowania młodych, kreowania ich duszy i ciała oraz wspomagał

proces myślowy. Na koniec nasi tancerze przeobrazili się w artystów, którzy kredą oraz węglem wyczarowali na arkuszach papieru własne tańczące muzy. Prace zostały wyeksponowane w przystaniowej

galerii. Kolejne taneczne spotkanie już w najbliższy piątek o godz. 13.00. Zapraszamy. Wstęp wolny (obowiązują wcześniejsze zapisy w Przystani Twórczej).

 

Projekt „Młodzi Duchem w Akcji – Apetyt na życie – został dofinansowany ze środków konkursu „Seniorzy w akcji” Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności i Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę”.

 Spotkania realizowane są przez Klub Seniora „Młodzi Duchem” i dofinansowane przez Miasto Jelenia Góra.

 

     
       
     

 

V SPOTKANIE - 08.12.2017r.

 

Tym razem uczestnicy warsztatów Taniec w Kręgu udali się wraz z Agatą Szmigrodzką w magiczną podróż do Ameryki Południowej. W Peru nauczyli się tańca związanego z „myciem księżyca”. Wiele radości przyniósł również taniec Indian, szczególnie wodzowi stojącemu w środku kręgu. Nie zabrakło zabaw integracyjnych, nauki imion, oraz piosenki w „kręgu siedzącym” ćwiczącej pamięć i koordynację ruchową. Na koniec wszystkich porwały do tańca gorące rytmy „Makareny”.

Projekt „Młodzi Duchem w Akcji – Apetyt na życie – został dofinansowany ze środków konkursu „Seniorzy w akcji” Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności i Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę”.
Spotkania realizowane przez Klub Seniora „Młodzi Duchem” w Przystani Twórczej – Cieplickim Centrum Kultury dofinansowane są przez Miasto Jelenia Góra.

   
       
   

 

 

VI SPOTKANIE - 15.12.2017r.

 

Podczas ostatniego spotkania na warsztatach „Taniec w Kręgu” przed świętami Agata Szmigrodzka zabrała uczestników projektu „Młodzi Duchem w Akcji” - Apetyt na życie w magiczną podróż do Peru, w którym nauczyli się kroków do tańca kondorów. Tym razem podczas tańca Indian dwóch szamanów siedzących w środku celebrowało wspólne spotkanie gwiżdżąc relaksacyjną melodię. Nasi tancerze nauczyli się również tańca heks, w którym łączyli się z duszami przodków. Instruktorka tańca zaprezentowała również rodzimą wersję tańca „Siała baba mak” z fragmentami polki. Mali tancerze prezentowali zabawę integracyjną „Mój kask” oraz ćwiczyli zapamiętywanie imion. W „kręgu siedzącym” wymieniali się komplementami na swój temat, zgłębiając również wiedzę o współtowarzyszach podróży tanecznej. Na koniec wspólnie zatańczono taniec Nocy Świętojańskiej z pięknie wykonanym wiankiem z krepiny (włoskiej bibuły).

Bowiem już 31 stycznia 2018r. (środa) o godz. 16.00 podczas spotkania Klubu Seniora „Młodzi Duchem” odbędą się warsztaty „Kwieciste Wianki z krepiny”, podczas których mali i duzi uczestnicy wykonają barwne nakrycia głowy. Wianki posłużą do finałowej imprezy w Parku Norweskim, która odbędzie się w czerwcu 2018r.

Kolejne taneczne spotkanie odbędzie się 02.02.2018r. o godz. 13.00. Zapraszamy. Wstęp wolny (obowiązują wcześniejsze zapisy w Przystani Twórczej).

Projekt „Młodzi Duchem w Akcji – Apetyt na życie – został dofinansowany ze środków konkursu „Seniorzy w akcji” Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności i Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę”.
Spotkania realizowane przez Klub Seniora „Młodzi Duchem” w Przystani Twórczej – Cieplickim Centrum Kultury dofinansowane są przez Miasto Jelenia Góra.

     
       
     

 VII SPOTKANIE - 02.02.2018r.

 

Siódme spotkanie na mesmerycznych „Tańcach w Kręgu” członków Klubu Seniora „Młodzi Duchem” wraz z dziećmi rozpoczęło się od zabaw integracyjnych: „Baba Jaga patrzy” oraz nauki imion poprzez zabawy ruchowe. Międzypokoleniowa grupa, która poszerzyła się o energiczną parę: prababcia-prawnuk ćwiczyła kroki do tańców Indian (tzw. głaskanie księżyca), „Siała baba mak” oraz taniec korowodowy. Nie zabrakło gorących rytmów samby. Na koniec odbyła się relaksacja w parach międzypokoleniowych w formie oryginalnego masażu. Dzieci rysowały seniorom na plecach swoje imiona, naśladowały paluszkami powiew wiatru itp. Tancerze mieli już swoich pierwszych widzów, w postaci koleżanek, które przez okno podglądały gorące rytmy "Tańców w Kręgu". Już na wiosnę, tańce przeniosą się w plener i wszyscy chętni będą mogli dołączyć do naszego kręgu ;)

Na kolejne spotkanie, a dokładniej "Szczyptę historii tańca" na podstawie obrazów znanych malarzy zapraszamy już w najbliższy piątek (09.02.18r.) na godz. 13.00 do 14.15. (Obowiązują wcześniejsze zapisy w Przystani Twórczej lub pod nr tel. 75 71 22 892).

 

                

 VIII SPOTKANIE - 09.02.2018r.

 Tym razem nasi tancerze przemienili się w artystów i przygotowali prace tańczących postaci, które wcześniej odrysowywali od własnych kształtów. Agata Szmigrodzka opowiedziała na podstawie obrazów znanych malarzy o tańcach renesansu i baroku. Prace zawisły w Galerii Przystaniowe Inspiracje.

 

               

  IX SPOTKANIE - 16.02.2018r.

Spotkanie na międzypokoleniowych „Tańcach w Kręgu” rozpoczęliśmy od zabawy „Chodził lisek koło drogi” zaproponowanej przez dzieci. Integrowaliśmy się również poprzez małą formę teatralną, czyli odgrywanie i zgadywanie bajek. Nasi tancerze, w kwiecistych wiankach wykonali piękny Taniec Św. Jana na Sobótkę oraz przypomnieli sobie kroki do „Jarzębiny czerwonej” i „Siała baba mak”. Tym razem poznali widowiskowy „Taniec w setach” czyli w czwórkach, w którym tancerze malowniczo zmieniają figury.

W najbliższy piątek (23.02.18r.) o godz. 13.00 zapraszamy na kolejne Tańce w Kręgu (obowiązują wcześniejsze zapisy w Przystani Twórczej).

Projekt „Młodzi Duchem w Akcji – Apetyt na życie – został dofinansowany ze środków konkursu „Seniorzy w akcji” Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności i Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę”.

Spotkania realizowane przez Klub Seniora „Młodzi Duchem” w Przystani Twórczej - Cieplickim Centrum Kultury w Jeleniej Górze dofinansowane są przez Miasto Jelenia Góra.

 

   X SPOTKANIE - 23.02.2018r.

 Warsztaty „Tańców w Kręgu” rozpoczęły się od zabawy integracyjnej, dzięki której dzieci i seniorzy utrwalili sobie imiona współuczestników projektu. Następnie poznawali daty urodzenia całej grupy. Ćwiczyli również kroki do tańca Indian, heksy, oraz tańca „Siała baba mak” w parach. Na koniec uczestników porwały gorące rytmu Makareny.

  

 

XI SPOTKANIE - 02.03.2018r.

 

Podczas ostatniego spotkania seniorów z dziećmi na Tańcach w Kręgu realizowanych w ramach projektu „Młodzi Duchem w Akcji” – Apetyt na życie, uczestnicy wzięli udział w zabawie integracyjnej „Igła magnetyczna”, podczas której wykonywali taneczne zadania. Mali i duzi tancerze uczestniczyli w show „Mam talent” i prezentowali swoje talenty do tańca, akrobatyki, a nawet poezji. Grupa utrwalała tańce w kręgu m.in. heks oraz „Koło sarkazyjskie”. Nie zabrakło zabaw rytmicznych, pantomimy oraz zaproponowanej przez dzieci zabawy w „posągi”.

 

           

 

 

 

XII SPOTKANIE - 09.03.2018r.

 

Agata Szmigrodzka opowiedziała o tańcu w Romantyzmie – wielkiej epoce stylizacji tańca, na podstawie obrazów wielkich malarzy. Międzypokoleniowa grupa z projektu „Młodzi Duchem w Akcji” – Apetyt na życie poznała twórczość m.in. Franciszka Goi obraz „Czarownice” czy też Eugeniusza Delacroix obraz „Wiosna”. Następnie „Taniec w ruchu” uchwycili nasi mali i duzi artyści podczas warsztatów plastycznych z wykorzystaniem techniki kolażu. Z fragmentów kolorowych gazet wyczarowali tańczące postacie.

Następne spotkanie, tym razem na „Tańcach w Kręgu” odbędzie się w najbliższy piątek (16.03.2018r.) o godz. 13.00.

Zapraszamy dzieci w wieku 6-13 w międzypokoleniową, taneczną podróż do różnych ciekawych krajów oraz dawnych kultur razem z Klubem Seniora „Młodzi Duchem”.

Wspólnie ożywimy dawne legendy związane z Nocą Świętojańską oraz poznamy historię tańca na podstawie obrazów znanych malarzy np. Picassa.

Spotkania realizowane są z projektu „Młodzi Duchem w Akcji” – Apetyt na życie w Przystani Twórczej – Cieplickim Centrum Kultury w Jeleniej Górze.

Więcej informacji można uzyskać w Przystani Twórczej – Cieplickim Centrum Kultury w Jeleniej Górze pod nr tel. 75 – 71 – 22 – 892.

Projekt „Młodzi Duchem w Akcji – Apetyt na życie – został dofinansowany ze środków konkursu „Seniorzy w akcji” Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności i Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę”.

Spotkania realizowane przez Klub Seniora „Młodzi Duchem” w Przystani Twórczej - Cieplickim Centrum Kultury w Jeleniej Górze  dofinansowane są przez Miasto Jelenia Góra.

       
 

  

 

 

 

XIII SPOTKANIE - 16.03.2018r.

 

Tym razem nasza międzypokoleniowa grupa „Tańców w Kręgu”, rozpoczęła spotkanie od przygotowania układu choreograficznego w trójkach. Seniorzy wraz z dziećmi tańczyli przygotowane układy do rytmów disco, dziewczynki wykonywały szpagaty i gwiazdy, a reszta nagradzała ich brawami. Następnie uczestnicy integrowali się poprzez zabawę w wymyślanie słów na konkretną literę. Podzieleni na dwie grupy tworzyli  również oryginalne rymowanki, przygotowując się tym samym do wróżb, w których wezmą udział podczas finałowej imprezy związanej z Nocą Świętojańską. Dzieci i panie biorące udział w projekcie poprowadziły samodzielnie tańce: „Księżyc”, „Taniec ognia”, „Koło Sarkazyjskie”, „Heks oraz „Taniec Sobótki”. Na koniec wspólnie w kręgu, trzymając się za dłonie, wszyscy pomyśleli magiczne życzenie na kolejny tydzień.

Zapraszamy dzieci w wieku 6-13 oraz seniorów (50+) na kolejne „Tańce w Kręgu”, które odbędą się już w najbliższy piątek (23.03.2018r.) o godz. 13.00 w Przystani Twórczej. (Obowiązują wcześniejsze zapisy).

Projekt „Młodzi Duchem w Akcji – Apetyt na życie – został dofinansowany ze środków konkursu „Seniorzy w akcji” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę”.

Spotkania realizowane przez Klub Seniora „Młodzi Duchem” w Przystani Twórczej - Cieplickim Centrum Kultury w Jeleniej Górze  dofinansowane są przez Miasto Jelenia Góra.

 

 

 

    XIV SPOTKANIE - 23.03.2018r.

 

 

Międzypokoleniowe „Tańce w Kręgu” pod okiem wspaniałej instruktorki Agaty Szmigrodzkiej rozpoczęły się od zabaw integracyjnych w kręgu na spostrzegawczość. Uczestnicy spotkania bawili się w znaną zabawę chodzi lisek koło drogi w nowszej wersji oraz w głuchy telefon, przez który podawano sobie nazwy kontynentów. Dzieci zaśpiewały seniorom piosenkę o pszczółce Mai, a seniorzy dzieciom o kotku. Grupa trenowała samodzielnie Taniec Sobótkowy, Taniec Ognia, Taniec Indian z Ameryki Północnej oraz Heks z Finlandii. Dzieci same nauczyły się śpiewu do Tańca Księżyca, by podczas wykonania układu choreograficznego również śpiewać. Na koniec wszyscy życzyli sobie smacznego jajka i mokrego dyngusa.

Projekt „Młodzi Duchem w Akcji – Apetyt na życie – został dofinansowany ze środków konkursu „Seniorzy w akcji” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę”.

Spotkania realizowane przez Klub Seniora „Młodzi Duchem” w Przystani Twórczej - Cieplickim Centrum Kultury w Jeleniej Górze  dofinansowane są przez Miasto Jelenia Góra.

 

       

 

 
   XV SPOTKANIE - 06.04.2018r.

 

Tym razem mali i duzi tancerze z międzypokoleniowego projektu „Młodzi Duchem w Akcji” – Apetyt na życie wcielili się najpierw w rolę aktorów i odegrali takie bajki, jak: „Czerwony Kapturek”, „Niebieski Kapturek”, „Lokomotywa”, a nawet „Brzydkie Kaczątko”. Następnie trenowali tańce w kręgu m.in. „Mysie Księżyca”, „Heks” czy też „Taniec Sobótkowy”. Wszyscy integrowali się i wspaniale bawili.

Zapraszamy na kolejne spotkanie na „Tańcach w Kręgu” już w najbliższy piątek (13.04.2018r.) o godz. 13.00. Agata Szmigrodzka poprowadzi „Szczyptę historii tańca na podstawie obrazów malarzy” z oryginalną formą artystyczną. Wyczarujemy bowiem tancerkę z formy przestrzennej i barwnych materiałów. (Obowiązują wcześniejsze zapisy).

Więcej informacji można uzyskać w Przystani Twórczej – Cieplickim Centrum Kultury w Jeleniej Górze pod nr tel. 75 – 71 – 22 – 892.

Projekt „Młodzi Duchem w Akcji – Apetyt na życie jest finansowany ze środków konkursu „Seniorzy w akcji” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę”.

Spotkania realizowane przez Klub Seniora „Młodzi Duchem” w Przystani Twórczej - Cieplickim Centrum Kultury w Jeleniej Górze  dofinansowane są przez Miasto Jelenia Góra.

 

Tym razem mali i duzi tancerze z międzypokoleniowego projektu „Młodzi Duchem w Akcji” – Apetyt na życie wcielili się najpierw w rolę aktorów i odegrali takie bajki, jak: „Czerwony Kapturek”, „Niebieski Kapturek”, „Lokomotywa”, a nawet „Brzydkie Kaczątko”. Następnie trenowali tańce w kręgu m.in. „Mycie Księżyca”, „Heks” czy też „Taniec Sobótkowy”. Wszyscy integrowali się i wspaniale bawili.

Zapraszamy na kolejne spotkanie na „Tańcach w Kręgu” już w najbliższy piątek (13.04.2018r.) o godz. 13.00. Agata Szmigrodzka poprowadzi „Szczyptę historii tańca na podstawie obrazów malarzy” z oryginalną formą artystyczną. Wyczarujemy bowiem tancerkę z formy przestrzennej i barwnych materiałów. (Obowiązują wcześniejsze zapisy).

Więcej informacji można uzyskać w Przystani Twórczej – Cieplickim Centrum Kultury w Jeleniej Górze pod nr tel. 75 – 71 – 22 – 892.

Projekt „Młodzi Duchem w Akcji – Apetyt na życie jest finansowany ze środków konkursu „Seniorzy w akcji” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę”.

Spotkania realizowane przez Klub Seniora „Młodzi Duchem” w Przystani Twórczej - Cieplickim Centrum Kultury w Jeleniej Górze  dofinansowane są przez Miasto Jelenia Góra.

 

 

XVI SPOTKANIE - 13.04.2018r.

 

Francuski artysta impresjonizmu oraz klasycyzmu Edgar Degas i jego obrazy ukazujące baletnice były inspiracją dla międzypokoleniowej grupy „Tańców w Kręgu”.

Nasi mali i duzi artyści odrysowując tym razem panie w baletowych pozach, wykonali piękne prace, wyklejane tkaninami. Prace można obejrzeć w Przystaniowej Galerii.

Pani Krystyna z Klubu Seniora, która wspiera projekt i szyje stroje dla naszych tancerzy, dokonała również przymiarki kamizelek dla chłopców. Dziękujemy za poświęcony czas i wielkie serce :)

Zapraszamy dzieci w wieku 6-13 i seniorów (50+) na kolejne „Tańce w Kręgu” już w najbliższy piątek (20.04.18r.) o godz. 13.00 w Przystani Twórczej – Cieplickim Centrum Kultury w Jeleniej Górze (obowiązują wcześniejsze zapisy w Przystani Twórczej lub pod nr tel. 75-71-22-892).

 XVII SPOTKANIE - 20.04.2018r.


Nasza międzypokoleniowa grupa „Tańców w Kręgu” przygotowuje się do czerwcowego finału ćwicząc nie tylko układy taneczne, ale również zabawy. „Piosenką z kwiatkiem” dzieci wraz z seniorami podzieleni na dwie grupy integrowali się, śpiewając utwory, w których była mowa o kwiatach lub innych roślinach. Wybrzmiały więc piosenki o krokusach, wiośnie, zielonej trawce, stokrotkach, czerwonych makach itp. Ponadto drużyny wymyślały życzenia zaczynając od magicznych słów abrakadabra i czary mary. Oczywiście ćwiczono tańce finałowe m.in. „Mycie Księżyca”, „Heks”, czy też „Taniec Sobótkowy”.

Zapraszamy na kolejne „Tańce w Kręgu”, które odbywają się co piątek w godz. 13.00 – 14.00. Wstęp jest wolny (obowiązują wcześniejsze zapisy w Przystani Twórczej – Cieplickim Centrum Kultury w Jeleniej Górze).    

Więcej informacji można uzyskać pod nr tel. 75 – 71 – 22 – 892.

Projekt „Młodzi Duchem w Akcji – Apetyt na życie jest finansowany ze środków konkursu „Seniorzy w akcji” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę”.

Spotkania realizowane przez Klub Seniora „Młodzi Duchem” w Przystani Twórczej - Cieplickim Centrum Kultury w Jeleniej Górze dofinansowane są przez Miasto Jelenia Góra.

 


 XVIII SPOTKANIE - 27.04.2018r.

„Starzy – młodzi, starzy – młodzi, razem taniec nam wychodzi” – to okrzyk, który wymyśliła nasza międzypokoleniowa grupa podczas ostatniego spotkania na „Tańcach w Kręgu”. Nasi tancerze wymyślali życzenia na finał projektu oraz ćwiczyli choreografie do tańców nie tylko w kręgu, ale również korowodowych i tańczonych w setach (czwórkach).

Zapraszamy na kolejne „Tańce w Kręgu”, które odbędą się 11 maja (piątek) w godz. 13.00 – 14.00. Wstęp jest wolny (obowiązują wcześniejsze zapisy w Przystani Twórczej – Cieplickim Centrum Kultury w Jeleniej Górze).   

Więcej informacji można uzyskać pod nr tel. 75 – 71 – 22 – 892.

Projekt „Młodzi Duchem w Akcji – Apetyt na życie jest finansowany ze środków konkursu „Seniorzy w akcji” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę”.

Spotkania realizowane przez Klub Seniora „Młodzi Duchem” w Przystani Twórczej - Cieplickim Centrum Kultury w Jeleniej Górze dofinansowane są przez Miasto Jelenia Góra.


 XIX SPOTKANIE - 27.04.2018r.

 

Nasi tancerze ćwiczyli choreografie do tańców w kręgu oraz integrowali się poprzez dworskie zabawy ruchowe. Uczestnicy międzypokoleniowego projektu „Młodzi Duchem w Akcji” byli fotografowani przez profesjonalną fotografkę Patrycję Stachów. Zdjęcia będą wyeksponowane na wystawie podczas finału projektu pod nazwą „Magiczna moc Sobótki” 16 czerwca 2018r. w Parku Norweskim.

Zapraszamy na kolejne „Tańce w Kręgu”, które odbędą się 18 maja (piątek) w godz. 13.00 – 14.15 (Szczypta historii na podstawie obrazów malarzy + mała forma plastyczna). Wstęp jest wolny (obowiązują wcześniejsze zapisy w Przystani Twórczej – Cieplickim Centrum Kultury w Jeleniej Górze).   

Więcej informacji można uzyskać pod nr tel. 75 – 71 – 22 – 892.

Projekt „Młodzi Duchem w Akcji – Apetyt na życie jest finansowany ze środków konkursu „Seniorzy w akcji” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę”.

Spotkania realizowane przez Klub Seniora „Młodzi Duchem” w Przystani Twórczej - Cieplickim Centrum Kultury w Jeleniej Górze dofinansowane są przez Miasto Jelenia Góra.