Przystań Twórcza - Cieplickie Centrum Kultury w Jeleniej Górze, zorganizowała IX Festiwal Młodych Talentów 2021.

W ramach Festiwalu odbyły się:

- próby w studio nagrań  (kwiecień 2021)

- próby wokalno-aktorskie  (26-29 maja 2021)

- próby choreograficzne (26-28 maja 2021)

- koncert finałowy w siedzibie instytucji (sobota 29 maja 2021)

- nagranie teledysku Piosenki Festiwalowej (piątek 28 maja 2021) 

Festiwal opierał się na kulturze i piosenkach z okresu dwudziestolecia międzywojennego z lat 1920 – 1930. Ponieważ jest niewiele podkładów muzycznych do utworów z tamtego okresu zostały przygotowane podkłady muzyczne do wybranych przez uczestników piosenek.

Podkłady Muzyczne przygotował Piotr Lemański.

Została także przygotowana Piosenka Festiwalowa – której linia melodyczna była stylizowana na lata 20-30 przedniego stulecia, a tekst osadzony we współczesności. 

Próby w studio nagrań odbyły się przy współpracy z LDB Studio Nagrań, Pawłem Stefanowiczem i były bazą do przygotowania scenariusza oraz choreografii realizowanej podczas festiwalu.

Próby wokalno – aktorskie prowadził Łukasz Szczepanik

Próby choreograficzne – Bartłomiej Zaniewicz 

Ponieważ próby wokalno – aktorskie oraz choreograficzne wymagały profesjonalnego nagłośnienia (instruktorzy nie są w stanie sami obsłużyć prób pod względem technicznym i równolegle prowadzić zajęć) – skorzystano z pomocy technicznej podczas montażu, obsługi i demontażu sprzętu nagłaśniającego.

To samo dotyczy przygotowanie i realizacji koncertu finałowego, który odbył się w siedzibie instytucji. Koncert odbył się bez udziału publiczności ze względu na obowiązujące obostrzenia i został tak przygotowany pod względem technicznym aby możliwa była jego rejestracja.

Po zarejestrowaniu wszystkich wystąpień, najlepsze nagrania poszczególnych wykonawców przygotowano do emisji na platformie Youtube oraz do udostępnienia na fan-page-u facebook instytucji. Rejestracji oraz przygotowania  do emisji w sieci dokonał Mirosław Maj. 

Patronami medialnymi Festiwalu  byli: Jelonka.com., Strimeo.TV, Radio SuperNova Jelenia Góra.