Park Norweski – Park Kultury z Przystanią Twórczą filią Jeleniogórskiego Centrum Kultury

Park Norweski to miejsce gdzie kultura gości w postaci Fajfów Cieplickich (potańcówek w plenerze z pokazem salsy) oraz Bajkowych Sobót, czyli warsztatów artystycznych ze spektaklem i tańcami dla całych rodzin. Wstęp wolny.

W każdy piątek lipca i sierpnia o godz. 17.00 serdecznie zapraszamy na Fajfy Cieplickie, czyli wieczory taneczne w plenerze z doskonałą muzyką puszczaną przez DJ Powera. Impreza odbywa się w Parku Norweskim przy kamiennej scenie. 6, 13 i 27 sierpnia ok. godz. 17.00 odbędzie się również nauka salsy prowadzona przez Szkołę Tańca Krzysztofa Cieślaska.

Z kolei warsztaty artystyczne dla całych rodzin  w Parku Norweskim organizowane od 2016r., przyciągają coraz więcej uczestników w różnym wieku.

07.08.2021 r. Park Kultury z Asterixem i Obelixem

- ok. 15.00 – Warsztaty plastyczne dla całych rodzin nawiązujące tematyką do granego spektaklu.

- ok. 16.00 – Spektakl „Asterix ratuje Obelixa” Teatru Blaszany Bębenek”

- ok. 16.45 – Zumba w plenerze dla wszystkich

„Asterix ratuje Obelixa” to przedstawienie na podstawie francuskiej serii komiksowej, w którym głównymi bohaterami są mieszkańcy Galii. Pewnego razu Juliusz Cezar nie mogąc znieść myśli, że na świecie jest pewna wioska, która opiera się jego władzy, a na dodatek jej mieszkańcy posiadają tajemniczy eliksir, dzięki któremu posiadają oni niezwykłą moc, postanawia podstępem porwać jednego z mieszkańców aby poznać sekret mikstury. Przedstawienie uczy, że należy pomagać przyjaciołom oraz, że warto być wiernym swoim zasadom.

14.08.2021 r. - Park Kultury z Alibabą

        ok. 15.00 – Warsztaty plastyczne dla całych rodzin nawiązujące tematyką do granego spektaklu.

        ok. 16.00 - Spektakl Teatru Małe Mi– Wędrownego Teatru Lalek „Alibaba i 4 rozbujników”

        ok. 16.45 - Zumba w plenerze dla wszystkich

„Alibaba i 4 rozbujników” - dwie siostry śnią jednocześnie ten sam sen. Ich sypialnia przeobraża się w dom Ali Baby, las, grotę Rozbójników, Czarodziejski Sezam. Zaskakujące zmiany scenografii, piękne lalki autorstwa Katarzyny Szpilkowskiej, wartka, pełna humoru akcja okraszona piosenkami i muzyką Artura Dwulita. Zapraszamy do Krainy Baśni z tysiąca i jednej nocy.

21.08.2021 r. - Park Kultury z Bajkomatem

        ok. 15.00 – Warsztaty plastyczne dla całych rodzin

        ok. 16.00 - Spektakl Teatru Gry i Ludzi „Bajkomat

        ok. 16.45 - Salsa w plenerze dla wszystkich

„Bajkomat”- to bardzo nietypowa maszyna, która daje dzieciom... bajki. Dzięki niej w pewnym szarym i zwyczajnym miasteczku wcale nie jest smutno. Ale niestety któregoś dnia bajkomat się psuje... Czy bohaterowie z pomocą dzieci odnajdą sposób, aby go naprawić?

Na spektakl, pełen dowcipu, muzyki i barw, składają się 2 historie: O niesfornym Jaśku, który dostrzega piękno w deszczowej pogodzie i o królestwie Bałaganu, w którym zaczynają się kłopoty z powodu zaginięcia małego pieska. Wykorzystane tu zostały elementy teatru lalkowego, choć nie są to typowe pacynki, kukiełki oraz gra w żywym planie. Autorzy spektaklu pragną zachęcić widzów, zarówno dużych jak i małych do twórczej zabawy z bajką, tą dobrze znaną z literatury, jak i tą wymyśloną w jednej chwili, zaklętą w zwykłych przedmiotach.

28.08.2021 – Park Kultury z Historią Czerwonej Walizki

 - ok 15.00 – Warsztaty plastyczne dla całych rodzin

-  ok. 16.00 – Spektakl Teatru Czerwona Walizka „Historie z Czerwonej Walizki", czyli spotkanie z bajką improwizowaną.

- ok. 16.45 - Salsa w plenerze dla wszystkich

Historie z Czerwonej Walizki" czyli spotkanie z bajką improwizowaną.

Przy filiżance herbaty, w domowej atmosferze pan Rafał spotyka dużych i małych (familijną publiczność). Wyciągając ze starej walizki „inspiracje" z pomocą publiczności tworzą się historie. Każdy lubi słuchać historii, które pobudzają wyobraźnie i inspirują. W czasach „kolorowych obrazków" i „pędzącego człowieka" prosta opowieść niesie ukojenie i refleksje. Nie będzie to jednak smutne i nudne gadanie. Spotkanie oparte jest na idei komedii
i przymrużenia oka. Nie zabraknie ubawu po pachy. Co się dokładnie wydarzy? Nikt tego nie wie. Lepiej to sprawdzić i być częścią historii! Organizatorem imprezy jest Jeleniogórskie Centrum Kultury filia Przystań Twórcza. Zadanie dofinansowane z budżetu Miasta Jelenia Góra w ramach zadania Park Norweski – Park Kultury.

 

2020 rok i Park Norweski

 

tak było 😊 galeria zdjęć poniżej!

 

Imprezy realizowane są z zadania publicznego pod tytułem „Park Norweski – Park Kultury”, dofinansowanego z budżetu Miasta Jelenia Góra.

 08.08.2020r. - Park Kultury ze Szkołą Pana Kleksa – odbyły się wspaniałe warsztaty artystyczne dla całych rodzin, spektakl „Szkoła Pana Kleksa” znakomitego Teatru Blaszany Bębenek oraz energetyczne, wspólne tańce zumba. Dzieci wraz z rodzicami wykonały barwne serca na deskach dla pana Kleksa, miotłami malowały magiczny świat z kleksów, a na dużych plakatach stworzyły własne wyobrażenie postaci nawiązujących do opowieści o "Szkole Pana Kleksa”. Przedstawienie o Panu Kleksie to historia dwunastoletniego niesfornego Adasia, który za namową szpaka Mateusza został umieszczony w szkole, gdzie poznał nauczyciela Pana Kleksa, który wprowadził go i dzieci w świat nauki. Po spektaklu odbyły się Warsztaty taneczne z energiczną zumbą w naturze, podczas której uczestnicy poznali kroki inspirowane tańcami latynoskimi.

 

Dodatkowo Straż Miejska z Jeleniej Góry prezentowała Miasteczko Ruchu Drogowego, w którym dzieci jeździły na gokartach, uczyły się pierwszej pomocy na fantomie i brały udział w różnorodnych atrakcjach związanych z miastem np. układały wielkie puzzle ze zdjęciem jeleniogórskiego Rynku.

 

 - 15.08.2020r. - Park Kultury z Alicją w Krainie Czarów – odbyły się warsztaty artystyczne dla całych rodzin, spektakl „Alicja z Krainy Czarów” znakomitego teatru Blaszany Bębenek oraz energetyczne, tańce zumba. Dzieci wraz z rodzicami wykonali barwne kwiaty z szyszek dla Alicji, z czarodziejskiego sznurka stworzyli makramy na świeczniki, a na dużych plakatach namalowali własne wyobrażenie postaci nawiązujących do bajki „Alicja w Krainie Czarów”. W przedstawieniu aktorzy opowiedzieli o dziewczynce podróżującej w głąb wyobraźni. Po spektaklu odbyły się Warsztaty taneczne - energiczna zumba w plenerze, podczas której uczestnicy poznali kroki inspirowane tańcami latynoskimi.

Dodatkowo Straż Miejska z Jeleniej Góry prezentowała Miasteczko Ruchu Drogowego, w którym dzieci jeździły na gokartach, uczyły się pierwszej pomocy na fantomie i brały udział w różnorodnych atrakcjach związanych z miastem np. układały wielkie puzzle ze zdjęciem jeleniogórskiego Rynku.

 

 - 22.08.2020r. - Park Kultury z Kotami Trzema odbyły się warsztaty artystyczne dla całych rodzin, spektakl „Koty Trzy” znakomitego Teatru Gry i Ludzi oraz energetyczne tańce zumba. Dzieci wraz z rodzicami wykonali balonowe koty oraz „Recyklingowe karmniki”, a na dużych plakatach wyczarowali własne koty. Zaprezentowane zostało przedstawienie "Koty Trzy", podczas którego dzieci poznały wesoły, koci świat i „kocią muzykę”. Po spektaklu całe rodziny wzięły udział w energicznej zumbie, podczas której uczestnicy poznali kroki inspirowane tańcami latynoskimi.
 - 29.08.2020r. - Park Kultury z Rufim Rafim i „Toy Toy Circus Schow” – odbyły się warsztaty artystyczne dla całych rodzin, spektakl „Toy Toy Circus Schow” znakomitego Teatru Czerwona Walizka i znanego wszystkim dzieciom klauna Rufi Rafi oraz energetyczne tańce zumba. Dzieci wraz z rodzicami wykonali zabawne Cyrkowe Laleczki z pończoch, waty i guzików, wzięli udział w prawdziwym plenerze malarskim i na podobraziach, stworzyli portrety klaunów i postaci cyrkowych, a na folii namalowali zabawne karykatury bliskich. Klaun Rufi Rafi wyczarował Maszynę Kleksograficzną na korbkę, przy pomocy której uczestnicy malowali magiczne mandale. Klaun Rufi Rafi zaprezentował również pokaz baniek mydlanych. Zaprezentowany został spektakl „Toy Toy Circus Schow” inspirowany starymi zabawkami, a całość utrzymana była w stylu „retro”. Spektakl był okraszony muzyką na żywo, tworzoną na rzadko już spotykanym instrumencie - katarynce. Po spektaklu uczestnicy wzięli udział w energicznej zumbie, podczas której poznali kroki inspirowane tańcami latynoskimi.

Dodatkowo Straż Miejska z Jeleniej Góry prezentowała Miasteczko Ruchu Drogowego, w którym dzieci jeździły na gokartach, uczyły się pierwszej pomocy na fantomie i brały udział w różnorodnych atrakcjach związanych z miastem np. układały wielkie puzzle ze zdjęciem jeleniogórskiego Rynku.