Trampolina Kultury - remont i wyposażenie pomieszczeń pod cele warsztatowe

(Rockowy Orlik i Rodzinne Miejsce Spotkań)


Remont i wyposażenie Sali dla najmłodszych (Rodzinne Miejsce Spotkań)


 

W samej Jeleniej Górze, jak również w jej okolicach brakuje oferty skierowanej do rodziców z małymi dziećmi. Dostępna oferta kulturalna kierowana jest przede wszystkim do dzieci powyżej 6 - 7 roku życia. Brak jest również nowoczesnych i innowacyjnych zajęć dla starszych dzieci. W czasach wysokiego rozwoju techniki, standardowe warsztaty przeprowadzone przez jednostki kultury nie są już tak atrakcyjne jak kiedyś. Idąc z duchem czasu chcielibyśmy w naszym Domu Kultury stworzyć niepowtarzalne miejsce przeznaczone dla dzieci, w którym mogłyby rozwijać swoje zainteresowania i pobudzać wyobraźnie.

 

Środki zainwestowane w realizację tego zadania przyczynią się nie tylko do rozwoju naszej jednostki, do uatrakcyjnienia jej oferty, ale przede wszystkim będą inwestycją w nasze dzieci. Będzie to miało wpływ również na wychowanie młodego odbiorcy, dla którego uczestnictwo w warsztatach i animacjach w domu kultury będzie naturalne. Chcemy także nauczyć rodziców, że warto przyprowadzać ich pociechy do naszej instytucji i że oni sami znajdą tam wiele ciekawych i przydatnych dla siebie propozycji. Warsztaty realizowane w Sali dla najmłodszych będą uzupełnieniem oferty przedszkolnej oraz szkolnej.

 

W ramach projektu zostaną przeprowadzone następujące prace budowlane:

- wyburzenie ścianek działowych,

- demontaż istniejącej posadzki,

- wymiana instalacji elektrycznej,

- wymiana instalacji wodno – kanalizacyjnej,

- dostosowanie instalacji centralnego ogrzewania,

- wymiana posadzki wraz z wykonaniem izolacji cieplnej posadzki,

- dostosowanie pomieszczeń dla osób niepełnosprawnych,

- wykonanie łazienki dla osób niepełnosprawnych,

- wymiana drzwi wejściowych oraz wewnętrznych.

 

Dodatkowo w celu przeprowadzenia w tej sali warsztatów jednostka planuje zakup następującego wyposażenia:

- 10 zestawów drewnianych kloców konstrukcyjnych w skład których będą wchodzić: drewniane klocki, plastikowe nakrętki, śrubokręty (dla dzieci w wieku od 34 lat),

- 6 zestawów klocków konstrukcyjnych (dla dzieci w wieku od 5 do 8 lat),

- 6 zestawów klocków konstrukcyjnych (dla dzieci w wieku od 8 do 15 lat),

- 10 mikroskopów wraz z akcesoriami (m.in. lupa, szpatułka, pipeta, szkiełka itp.)

 

Dodatkowo w celu przeprowadzenia ww. warsztatów planujmy zakupić 12 krzesełek dla najmłodszych dzieci i 12 krzeseł dla starszych dzieci oraz 6 stolików dla najmłodszych dzieci oraz 6 stolików dla starszych dzieci.