Spotkania Klubu Seniora „Młodzi Duchem” w styczniu 2022r.:

„Sen to czy jawa?” Agata Szmigrodzka i Elwira Kozak – muzyczni goście Klubu Seniora „Młodzi Duchem” - 19.01.2022 r. (środa) godz. 17.00. Wstęp wolny (obowiązują wcześniejsze zapisy pod nr tel. 502 474 847). Siedziba Przystani Twórczej. Zapraszamy na barwne widowisko taneczno-muzyczne, niezwykłą opowieść o uczuciach i marzeniach. Przez sen, a może także jawę, przeprowadzą nas pieśni oraz tańce orientalne, flamenco, cygańskie. Autorem tekstów i choreografii jest wszechstronna artystka Agata Szmigrodzka. Zaśpiewa fantastyczna Elwira Kozak. Usłyszymy m.in. cygańską pieśń „Boże nam daj, wszystkiego naj!”. Nie zabraknie także karnawałowej niespodzianki.

„Śladami przodków bez wychodzenia z domu” - 26.01.2022 r. (środa) godz. 16.00. Wstęp wolny (obowiązują wcześniejsze zapisy pod nr tel. 502 474 847). Siedziba Przystani Twórczej. „Ocalić od zapomnienia, czyli genealogiczna podróż, w którą zabierze nas regionalista Marcin Kocuj. Powędrujemy śladami przodków - bez konieczności wychodzenia z domu”. Gość Klubu Seniora opowie o przystępnej formie szukania „korzeni”. Przybliży tworzenie drzew genealogicznych dzięki Internetowi, przy wykorzystaniu różnorodnych baz danych dostępnych on-line. On sam, wykorzystując nowoczesne technologie przygotował rodzinne drzewo sięgające 17 pokoleń wstecz, czyli aż do XV wieku. Dzięki temu poznał tajniki i sposoby wyszukiwania informacji, przeglądania archiwów itp., nie wymagające przemierzania setek kilometrów. Podzieli się z nami swoją wiedzą, ale także pokaże w jakiś sposób sami możemy śledzić historię naszych rodzin. A w późniejszych terminach będzie można także umówić się z Panem Marcinem na indywidualne konsultacje, dotyczące osobistych poszukiwań.

Cieplicki Ogród Społeczny - 14, 21 i 28.01.2022 r. (piątek) godz. 11.00. Wstęp wolny. Siedziba Przystani Twórczej. Serdecznie zapraszamy do naszego Cieplickiego Ogrodu Społecznego (tuż przy siedzibie Przystani Twórczej). To co udało się zrobić w grudniu – będziemy kontynuowali w 2022 r. Trzeba zacząć powoli myśleć o nadchodzącej wiośnie. Czeka na nas świeże powietrze, najlepsze towarzystwo, wiele godzin wspólnych rozmów, planowania i przyjemna praca – dla każdego, w miarę jego możliwości i potrzeb. Nie ważne czy wspierasz nasz ogród pracą fizyczną czy dobrym słowem – jesteś zawsze mile widziany. Twoja wiedza, doświadczenie, a może drobne narzędzia czy przybory – pomogą w stworzeniu miejsca, gdzie będzie można odpocząć, wymienić się myślami, ale także poćwiczyć albo w przyszłości, wziąć udział w ciekawych warsztatach. To nasze wspólne miejsce, nasz ogród.

 

Śpiewy w Kręgu - 13, 20 i 27.01.2022 r. (czwartek) godz. 11.00. Wstęp wolny. Siedziba Przystani Twórczej. Seniorzy z Klubu Seniora „Młodzi Duchem” wspólnie z Agatą Szmigrodzką śpiewają m.in. piękne polskie pieśni, zarówno te współczesne jak i ludowe. Uczestnicy spotkania sami wybierają repertuar. To fantastyczny sposób na ćwiczenia oddechowe i dykcję. Dołączyć może każdy, kto lubi śpiewać w przyjaznym gronie. Wystarczy przyjść. Zapraszamy.

 Plan na luty 2022 r. Klubu Seniora „Młodzi Duchem”:

- Historia Dolnośląskich czepców ludowych - 16.02.2022 r. (środa) godz. 16.00. Wstęp wolny (obowiązują wcześniejsze zapisy pod nr tel. 502 474 847). Siedziba Przystani Twórczej. Seniorzy poznają historię powstawania Dolnośląskich czepców ludowych z przełomu XIX i XX wieku, które były tworzone na różnorodne okazje, ważne w życiu ówczesnych kobiet. Na kolejnych spotkaniach Klubowicze będą mieli możliwość wykonania współczesnych czepców, nawiązujących do regionalnych tradycji.

- „Muzycznie i historycznie” z Adamem Wolakiem - 23.02.2022 r. (środa) godz. 17.00. Wstęp wolny (obowiązują wcześniejsze zapisy pod nr tel. 502 474 847). Siedziba Przystani Twórczej. Jeleniogórzanin, Pan Adam Wolak, znany m.in. z udziału w telewizyjnym programie The Voice of Senior przybliży uczestnikom swoje dwie wielkie pasje. Jedną jest śpiew, a drugą, konserwacja zabytków. Pan Adam jest uznanym i wielokrotnie nagradzanym za swój kunszt rzemieślnikiem, ale też artystą w swoim fachu. Jest m.in. laureatem nagrody Miasta Jelenia Góra w dziedzinie kultury i sztuki „w uznaniu wieloletniej pracy rzemieślniczej i artystycznej” z roku 2015. Swojej miłości do zabytków poświęcił całe życie, a ich ratowaniem zajmował się nie tylko w różnych miastach Polski, ale także poza jej granicami. Gość Klubu Seniora zaprezentuje m.in. ciekawostki dotyczące zabytków architektury, które przywracał do świetności. A w drugiej części przyjdzie czas na muzykę i śpiew. Usłyszymy m.in. autorski utwór tyrolski techniką jodłowania oraz wiele pięknych polskich piosenek.

- Śpiewy w Kręgu z Agatą Szmigrodzką - 17 i 24.02.2022 r. (czwartek) godz. 11.00. Wstęp wolny (obowiązują wcześniejsze zapisy pod nr tel. 502 474 847). Siedziba Przystani Twórczej. Seniorzy z Klubu Seniora „Młodzi Duchem” wspólnie z Agatą Szmigrodzką śpiewają m.in. piękne polskie pieśni, zarówno te współczesne jak i ludowe. Uczestnicy spotkania sami wybierają repertuar. To fantastyczny sposób na ćwiczenia oddechowe i dykcję. Dołączyć może każdy, kto lubi śpiewać w przyjaznym gronie. Wystarczy przyjść.

- Cieplicki Ogród Społeczny - 18 i 25.02.2022 r. (piątek) godz. 11.00. Wstęp wolny. Zbiórka pod siedzibą Przystani Twórczej. Serdecznie zapraszamy do naszego Cieplickiego Ogrodu Społecznego (tuż przy siedzibie Przystani Twórczej). Czeka na nas świeże powietrze, najlepsze towarzystwo, wspólne rozmowy, planowanie i przyjemna praca – dla każdego, w miarę jego możliwości i potrzeb. To nasze wspólne miejsce, nasz ogród. Zapraszamy.

Styczeń 2022 r.:

12.01.2022r. - "Sny sudeckie" z Miłoszem Kamińskim

„Sny sudeckie”, czyli znakomitą poezję zaprezentował jeleniogórski pisarz Miłosz Kamiński, nagrodzony ostatnio srebrnym Kluczykiem Nowin Jeleniogórskich w kategorii Literatura w kontekście „Sztuki w czasach zarazy”. Poeta wraz z seniorami czytał bardzo metaforyczne wiersze nawiązujące do miejsc z Cieplic, Jeleniej Góry, Powiatu Karkonoskiego i nie tylko. Były wiersze związane z „rzeczy życiem” starej szafki z cieplickiego kościoła, zagadką skomplikowanej miłości, samotnością w epidemii, wojennym „szampanem rozpryskiwanych szyb”, szubienicznym Wzgórzem Kościuszki, czy też pierwszą kobietą w szybownictwie na Górze Szybowcowej. Przywoływane były znane postacie z regionu m.in. Schaffgotsch, Gersdorf, Helwig, Hauptmann, czy też Hanna Reitsch. Piękne metafory np. zabaw z dzieciństwa przenikały się ze współczesną, niełatwą rzeczywistością. Członkinie naszego Klubu otrzymały tomiki z tymi fantastycznymi wierszami pt. „Sny sudeckie” z autorską dedykacją od naszego gościa. Dziękujemy serdecznie za wspólnie spędzony czas w artystycznej atmosferze.

 

 

Grudzień 2021 r.:

17.12.2021 r. - Cieplicki Ogród Społeczny

Dzisiejszy dzień obfitował w tajemnicze znaleziska podziemne. Wykopaliśmy 30 słoików, nożyk, konserwy oraz długi, żółty wąż ogrodowy ciągnący się przez całą działkę od naszej cembrowiny 😉 Topniejący śnieg odsłonił również kolejne skarby 🙂 Dziękujemy za fantastyczne spotkania na łonie natury i zapraszamy w styczniu 2022r. do wspólnego tworzenia Cieplickiego Ogrodu Społecznego.

16.12.2021 r. - Śpiewy w Kręgu z Agatą Szmigrodzką

"Hej Kolęda, kolęda" - śpiewali Seniorzy z Klubu "Młodzi Duchem", wspólnie z fantastyczną artystką Agatą Szmigrodzką podczas spotkania na Śpiewach w Kręgu. Polskie kolędy i pastorałki były również dobrym materiałem na ćwiczenia dykcji oraz przepony. Świąteczne piosenki zintegrowały uczestników spotkania i wprowadziły w świąteczny nastrój.

 

 

15.12.2021 r. - Wigilijny koncert Leszka Kopcia

Wigilijny koncert Leszka Kopcia przeniósł naszych „Młodych Duchem” w magiczny czas Bożego Narodzenia oraz dawnych wydarzeń i rocznic patriotycznych. Wspaniały bard o mocnym, radiowym głosie wykonał przepiękne, autorskie kolędy oraz piosenki napisane m.in. jeszcze w czasach studenckich. Artysta, prowadzący audycje w Radiu Wrocław zaprosił Seniorów do wspólnego słuchania kolęd w Wigilię o godz. 20.00. Nie zabrakło dowcipnych anegdot o pracy twórczej i czworonożnym przyjacielu „redaktorze Sarze”. Autor tekstów i muzyki przybliżył również swój ciekawy świat odbierany z perspektywy osoby niewidomej. Seniorzy, którzy doskonale znają twórczość naszego gościa byli zachwyceni nie tylko możliwością wysłuchania oryginalnych utworów, ale również okazją do bezpośredniej rozmowy. Dziękujemy serdecznie za fantastyczny występ i mile spędzony czas wigilijny w Klubie Seniora „Młodzi Duchem”. Życzymy dużo zdrowia i nadziei, o której mówił właśnie Leszek Kopeć.

 

 

14.12.2021 r. -Taniec Fitness z Basią Szoką i TVN na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze

Poranna rozgrzewka naszych energicznych Seniorek na Tańcach Fitness z Basią Szoką i TVN na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze. Klub Seniora „Młodzi Duchem” wziął udział w porannym wejściu na żywo w programie „dzień dobry TVN” prezentując gorące rytmy Tańców Fitness z fantastyczną instruktorką Basią Szoką, czyli warsztatów, z których panie korzystają w JCK Przystani Twórczej.

 

10.12.2021 r. - Cieplicki Ogród Społeczny

„Co będziecie w zimie robić na działce, pytali?”, jak to co, lepić bałwana 😉 Nasz „młody duchem” bałwanek został ozdobiony kapeluszem własnoręcznie zrobionym na drutach podczas warsztatów z wełną w roli głównej. Udało się zrobić porządek również w „malinowym chruśniaku”. Cieplicki Ogród Społeczny pięknieje, a za tydzień zapraszamy na ostatnie spotkanie w tym roku, by podsumować wspólne prace 😊

 

 

09.12.2021 r. - Śpiewy w Kręgu z Agatą Szmigrodzką

Nasi „Młodzi Duchem” Kolędnicy uczestniczyli w „Śpiewach w Kręgu” z fantastyczną Agatą Szmigrodzką. Po ćwiczeniach dykcji i przepony zaśpiewali kolędy i pastorałki. Nie zabrakło zagranicznych utworów wybranych przez Seniorów.

 

 

08.12.2021 r. - Świąteczne zakupy z Rzecznikiem Konsumenta

Dominika Jagielska, Miejski Rzecznik Konsumenta Miasta Jelenia Góra opowiedziała o metodach stosowanych przez sprzedawców, by zachęcić klientów do zakupu towaru oraz zwróciła uwagę na to co czytać przy internetowych zakupach. Seniorzy opowiadali również o własnych doświadczeniach przy zawieraniu umów konsumenckich.

 

 

 

03.12.2021 r. - Cieplicki Ogród Społeczny

Słoneczko dopisało, więc siedmioosobowa ekipa z Klubu Seniora „Młodzi Duchem” rozpoczęła „sianokosy” w Cieplickim Ogrodzie Społecznym. Mimo porannego mrozu udało się skopać kolejną grządkę i posadzić topinambur, który będzie pięknie kwitł na żółto. W ruch poszły również siekiera, piły, nożyce, grabie, łopaty, a nawet sierp. Panie powiesiły na drzewach kule z ziarnami dla ptaków.

 

 

02.12.2021 r. - Śpiewy w Kręgu z Agatą Szmigrodzą

Panie z Klubu Seniora ćwiczyły dykcję oraz przeponę podczas „Śpiewów w Kręgu” ze wspaniałą artystką Agatą Szmigrodzką. Same wybrały piosenki polskie i zagraniczne, które śpiewały. To świetny sposób na spędzenie czasu w miłej atmosferze. Nie trzeba się zapisywać, wystarczy przyjść.

 

  

02.12.2021 r. - "Od Przylądka Dobrej Nadziei do Wodospadu Wiktorii" z Krzysztofem Tęczą

W wirtualną podróż „Od Przylądka Dobrej Nadziei do Wodospadu Wiktorii” zabrał naszych seniorów Krzysztof Tęcza w ramach spotkań Klubu Seniora „Młodzi Duchem”. Podróżnik opowiedział o niedawno odbytej wycieczce po malowniczych i niebezpiecznych zakątkach Afryki. Nie zabrakło prezentacji autorskich zdjęć afrykańskich zwierząt, roślinności, miast, gór i wodospadów.

 

 

Listopad 2021 r.

26.11.2021 r. - Cieplicki Ogród Społeczny

„Trening personalny” ze szpadlem w dłoni mieli dziś uczestnicy spotkania Klubu Seniora „Młodzi Duchem” w Cieplickim Ogrodzie Społecznym. Udało się skopać kolejną grządkę, wykopać korzenie drzew i posadzić pachnące zioła w postaci mięty zwyczajnej i pieprzowej. Powstały również plany na kolejne nasadzenia: będzie grządka z ziemniakami i łąka kwietna. Panie przyniosły również donice, by na wiosnę stworzyć kompozycje kwiatową na starych pniach. Przed nami budowa kompostownika z konarów. 

25.11.2021 r. - Śpiewy w Kręgu

Seniorzy spotkali się na „Śpiewach w Kręgu” z fantastyczną Agatą Szmigrodzką, by poćwiczyć dykcję oraz przeponę przy polskich dźwiękach i nie tylko. 

24.11.2021 r. - Andrzejkowe "erotyki"

Andrzejkowe „erotyki”, czyli wspaniałą poezję Stanisława Schuberta czytali wczoraj uczestnicy spotkania Klubu Seniora „Młodzi duchem” z okazji nadchodzących Andrzejek. Gościem był Prezes Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych, który opowiedział o swojej działalności m.in. o fantastycznym Radiu KSON. Była to również okazja do nagrania wypowiedzi seniorów o działalności naszego Klubu. Piękne wiersze w barwny sposób opisywały miłość, podróże, uzdrowisko, a nawet wojnę, czy też ZUS. Tematyka bowiem dotyczy sytuacji i historii z życia wziętych. 

22.11.2021 r. - Fitness z elementami tańca

Ostatnie spotkanie na zajęciach Fitness z elementami tańca z fantastyczną Barbarą Szoką finansowanych z Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego 2021. Osoby, które dalej chciałyby uczestniczyć w zajęciach z Panią Basią będą miały taką możliwość od 3 stycznia 2022r. (poniedziałki o godz. 11.00) w formie płatnej – miesięczny koszt to 56 zł. Serdecznie zapraszamy osoby zainteresowane do zapisów pod nr tel. 502 474 847 lub w Przystani Twórczej.

 

 

19.11.2021 r. - Cieplicki Ogród Społeczny

Szafirki, krokusy, tulipany, żonkile, czosnek ozdobny, szałwie i wiele innych barwnych kwiatów oraz ziół posadziły Panie z Klubu Seniora "Młodzi Duchem" w Cieplickim Ogrodzie Społecznym. Przez cały tydzień udało się w dużej mierze uporządkować ogród i drzewka, gdyż nasze pasjonatki odwiedzały ogród codziennie. Dziękujemy za ofiarowane narzędzia i pomoc przy przycince drzewek owocowych. Kolejne spotkanie już za tydzień, w piątek o godz. 11.00 ale spotkać Panie na ogrodzie można codziennie.

 

 

18.11.2021 r. - Śpiewy w Kręgu z Agatą Szmigrodzką

Śpiewy w Kręgu z fantastyczną Agatą Szmigrodzką i Klubem Seniora "Młodzi Duchem". Nie trzeba się zapisywać. Wystarczy przyjść. Czwartki godz. 11.00.  

 

 

17.11.2021 r. - Pierwsza pomoc i Ogrodnictwo

Pierwsza pomoc cz.2 – ćwiczenia na fantomach poprowadziła Beata Sasulska-Baran z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze wraz z ratownikiem z firmy Divmed. Seniorzy ćwiczyli masaż serca na fantomie i poznawali podstawowe metody pierwszej pomocy w różnych wypadkach. W drugiej części spotkania gościliśmy serdeczną Irenę Nowak, Prezes Rodzinnych Ogrodów Działkowych „Skalnik”, która opowiedziała o ogrodnictwie i zasadach panujących na tzw. „RODOS”.

  

15.11.2021 r. - Fitness z elementami tańca

Nieodpłatne zajęcia Fitness z elementami tańca finansowane z Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego 2021 trwają do 22 listopada 2021. Osoby, które dalej chciałyby uczestniczyć w zajęciach z energiczną Basią Szoką będą miały taką możliwość od 3 stycznia 2022r. (poniedziałki o godz. 11.00) w formie płatnej – miesięczny koszt to 56 zł. Serdecznie zapraszamy osoby zainteresowane do zapisów pod nr tel. 502 474 847 lub w Przystani Twórczej.


12.11.2021 r. - Cieplicki Ogród Społeczny

Tworzyliśmy dziś Cieplicki Ogród Społeczny wspólnie z Klubem Seniora „Młodzi Duchem” i międzypokoleniową ekipą małych oraz większych pomocników. Udało się poprzycinać i pozaznaczać większe drzewka do wycinki, przyciąć czubek śliwki, powycinać samosiejki, dotrzeć do jabłonki na końcu działki, sprawdzić głębokość „studzienki” z wodą, pograbić liście i jeszcze pozbierać jabłka. Nie zabrakło rozmów integracyjnych na temat przyszłości ogrodu, planów na realizację nasadzeń i oficjalnego otwarcia na wiosnę. Dziękujemy przechodniom-pomocnikom, którzy pomogli w wycince na wysokości, zaplanowali wykorzystanie drewna z drzew owocowych na instrumenty muzyczne i trenowali cięcie patyczków.

10.11.2021 r. - "Spotkanie z prozą i muzyką"

„Spotkanie z prozą i muzyką” – ciekawy wieczór literacki Zdzisława Ratajskiego i fantastyczny występ zespołu Szafiry. Gościem Klubu Seniora „Młodzi Duchem był pisarz Zdzisław Ratajski, prezes Stowarzyszenia Nasze Marczyce, przewodniczący Rady Seniorów Gminy Podgórzyn oraz Rady Seniorów Powiatu Karkonoskiego, działacz Dolnośląskiej Społecznej Rady Seniorów. Pan Zdzisław opowiedział o początkach swojego pisarstwa, o interesujących autorskich książkach gdzie prawdziwe historie z regionu jeleniogórskiego przeplatają się z fikcją literacką: „Marczyce dawniej i dzisiaj. Monografia historyczno-kulturowa”, „RÓD-Księga pierwsza”, "Kraina Olbrzyma" oraz „Moja Ojczyzna” – KSIĘGA TRZECIA. Pisarz prowadzi również zespół Szafiry. Dlatego też w muzycznej części spotkania klubowicze wspólnie z fantastycznym zespołem Szafiry odśpiewali hymn Polski oraz utwory patriotyczne. Nie zabrakło znanych pieśni ludowych i współczesnej muzyki rozrywkowej. 


 

 

08.11.2021 r. - Fitness z elementami tańca

Klubowiczki wzięły udział w fantastycznych zajęciach Fitness z elementami tańca. Wspólnie z energiczną instruktorką Barbarą Szoką wykonywały ćwiczenia fit w rytm muzyki oraz trenowały kroki do cha chy i bachaty. Odbyło się również rozciąganie z kijami i muzyczna relaksacja. Warsztaty finansowane są z Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego 2021 r.

 

 

0

 

05.11.2021 r. - Cieplicki Ogród Społeczny

Klub Seniora „Młodzi Duchem” porządkował dziś Cieplicki Ogród Społeczny. Udało się pozbierać czerwone jabłka i ze złotej renety, wyciąć drogę do kompostownika, poprzycinać drzewka i usunąć samosiejki oraz wyczyścić ze śmieci betonowy krąg na deszczówkę. Mimo przelotnych opadów uczestnicy spotkania chwalili możliwość ruchu na świeżym powietrzu, częstowali się również jabłkami. Dziękujemy za kolejny sprzęt użyczony dla Cieplickiego Ogrodu Społecznego.

 

 

 

04.11.2021 r. - Śpiewy w Kręgu

Seniorzy z Klubu „Młodzi Duchem” wspólnie z fantastyczną Agatą Szmigrodzką śpiewali polskie utwory podczas spotkania Śpiewy w Kręgu. Cykl ten odbywa się co czwartek o godz. 11.00. Nie trzeba się zapisywać, wystarczy przyjść. To fantastyczny sposób na ćwiczenia oddechowe i dykcję. Dołączyć może każdy, kto lubi śpiewać w przyjaznym gronie.

 

 

03.11.2021 r. - Gimnastyka umysłu  

„Zapałkowy zawrót głowy” – pod takim hasłem odbyła się wczoraj Gimnastyka umysłu, czyli już trzecie spotkanie z psycholog Anną Figiel. Pani Anna poprowadziła niełatwe ćwiczenia logiczno-matematyczne pamięci z wykorzystaniem zapałek oraz treningi słowne. Odbyła się również prelekcja na temat technik pamięciowych. Spotkanie zorganizowane zostało w ramach projektu pt.:”Psychoedukacja i profilaktyka wczesnego wykrywania chorób otępiennych wśród mieszkańców Jeleniej Góry po 60 roku życia” realizowany jest w zakresie zadania publicznego Działanie na rzecz osób w wieku emerytalnym w ramach Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego przez Fundację POMAGANIE PRZEZ WSPIERANIE z Jeleniej Góry. Po spotkaniu dla osób chętnych w wieku 60+ odbyły się indywidualne badania - test przesiewowy w kierunku wczesnego wykrywania chorób otępiennych. 

  

 

Październik 2021 r.

29.10.2021 r. - Cieplicki Ogród Społeczny

 

 

 

28.10.2021 r. - Śpiewy w Kręgu

Śpiewy w Kręgu z fantastyczną Agatą Szmigrodzką to nie tylko ćwiczenia przepony i dykcji, ale również własne choreografie. Serdecznie zapraszamy osoby, które lubią śpiewać w przyjaznym gronie. Nie trzeba się zapisywać, wystarczy przyjść. Wstęp wolny 🙂 Czwartki godz. 11.00 w Przystani Twórczej.

27.10.2021 r. - Czym jest terapia biofeedback?

Seniorzy już wiedzą „Czym jest terapia biofeedback?”. W ramach Klubu odbyło się spotkanie z Eweliną Zielonką i Pauliną Okoń z firmy Skoncentrowani.pl na temat terapii biofeedback, czyli najnowocześniejszej formy treningu mózgu. Po krótkim omówieniu technik neuroterapii, odbyły się ćwiczenia praktyczne. Dwie osoby wzięły udział w ćwiczeniach metodą regulowania bioelektrycznej aktywności mózgu, która poprawia koncentrację i pamięć, przyśpiesza efektywne uczenie się oraz niweluje chroniczne zmęczenie. Nie zabrakło pytań o schorzenia osób, z którymi na co dzień panie pracują.

 

 

25.10.2021 r. - Fitness z elementami tańca

Klubowiczki wzięły udział w fantastycznych zajęciach Fitness z elementami tańca. Wspólnie z energiczną instruktorką Barbarą Szoką wykonywały ćwiczenia fit w rytm muzyki oraz trenowały kroki do cha chy i bachaty. Odbyło się również rozciąganie z kijami i muzyczna relaksacja. Warsztaty finansowane są z Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego 2021 r.

 

 

21.10.2021 r. - Śpiewy w Kręgu

„Gdzie ta keja” i wiele innych pięknych piosenek śpiewali dziś (21.10.2021r.) Seniorzy z Klubu „Młodzi Duchem” wspólnie z fantastyczną Agatą Szmigrodzką podczas spotkania Śpiewy w Kręgu. Cykl ten odbywa się co czwartek o godz. 11.00. Nie trzeba się zapisywać, wystarczy przyjść. To fantastyczny sposób na ćwiczenia oddechowe i dykcję. Dołączyć może każdy, kto lubi śpiewać w przyjaznym gronie.

  

20.10.2021 r. - "Pałac w Sobieszowie" ze Stanisławem Firsztem

Klub Seniora „Młodzi Duchem” wziął udział w spotkaniu pt. „Pałac w Sobieszowie dawniej i dziś” ze Stanisławem Firsztem. Historyk, archeolog i znawca dziejów z terenu Kotliny Jeleniogórskiej opowiedział o ciekawych losach rodziny Schaffgotchów, która wybudowała tzw. potocznie pałac w Sobieszowie, jako największą perełkę budownictwa tamtych czasów. Uczestnicy spotkania wspominali, jak będąc dzieckiem przechadzali się po podziemiach tego domu zarządców, który stał się szkołą. Nie zabrakło informacji o bieżących planach zagospodarowania kompleksu budynków przez Karkonoski Park Narodowy.

 

 

18.10.2021 r. - Fitness z elementami tańca

Panie z Klubu Seniora „Młodzi Duchem” wzięły udział w zajęciach Fitness z elementami tańca. Wspólnie z instruktorką Barbarą Szoką prowadzącą zajęcia ćwiczyły kroki do takich tańców, jak cha cha i bachata. Nie zabrakło rozciągania z kijami i muzycznej relaksacji. Warsztaty finansowane są z Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego 2021 r.14.10.2021 r. - Śpiewy w Kręgu z Agatą Szmigrodzką

Członkowie Klubu Seniora „Młodzi Duchem” wzięli dziś udział w Śpiewach w Kręgu z fantastyczną Agatą Szmigrodzką. Bezpłatne spotkania odbywają się co czwartek, o godz. 11.00. Seniorzy z Klubu Seniora „Młodzi Duchem” wspólnie z Agatą Szmigrodzką śpiewają m.in. piękne polskie pieśni, także ludowe. Uczestnicy spotkania sami wybierają repertuar. To fantastyczny sposób na ćwiczenia oddechowe i dykcję. Dołączyć może każdy, kto lubi śpiewać w przyjaznym gronie, wystarczy przyjść.

 

13.10.2021 r. - "Wszechobecne piękno" 

„Wszechobecne piękno” zagościło w Klubie Seniora „Młodzi Duchem”, dzięki pozytywnej energii przekazanej przez wspaniałą malarkę i poetkę Marię Maczkowską. Zmysłowe obrazy aniołów oraz karkonoskich atrakcji malowane nietypową techniką sprawiały wrażenie magicznej głębi i wręcz wychodziły z ram. Uczestnicy spotkania mieli rzadką możliwość dotknięcia struktury płótna, na którym artystka starannie rzeźbiła dłutem elementy obrazu np. aniele skrzydła. Wspaniałym uzupełnieniem artystycznej i duchowej uczty była poezja pani Marii, którą czytali również seniorzy. Okazało się bowiem, że wiersze rozdane przypadkowo, trafiły w sedno tematyki i wrażliwości konkretnych osób. Był zarówno zachwyt nad mijającymi nieubłaganie porami roku, jak i zaduma nad różnorodnością miłości i nieobliczalności życia. Nie zabrakło utworów o „młodych duchem”, czy też „przystani”, które równie przypadkowo trafiły w nieprzypadkową okoliczność spotkania naszego Klubu. Była to okazja do nabycia tomiku poezji pięknie wydanego wraz z autorskimi obrazami pani Marii, która wpisywała indywidualne dedykacje. Uczestnicy spotkania otrzymali również pamiątkowe anioły na kartkach pocztowych. Serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzone chwile i rozmowy, możliwość poznania twórczości malarskiej i lirycznej pani Marii, która jest również członkinią Klubu Seniora „Młodzi Duchem” oraz dobre, poetyckie słowo na kolejne dni.

 

 

11.10.2021 r. - Fitness z elementami tańca

Panie z Klubu Seniora „Młodzi Duchem” wzięły udział w zajęciach Fitness z elementami tańca. Wspólnie z instruktorką Barbarą Szoką prowadzącą zajęcia ćwiczyły kroki do takich tańców, jak cha cha i bachata. Nie zabrakło rozciągania z kijami i muzycznej relaksacji. Warsztaty finansowane są z Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego 2021 r.

06.10.2021 r. - "Duety rodzinne"

„A niech to kule biją, co za…” fantastyczny występ rodzinnego duetu Tosi i Marcina Sweklej. Młoda artystka o niesamowitej barwie głosu i dojrzałym repertuarze zaprezentowała m.in. autorskie piosenki. Grała również na nietypowych instrumentach, omawiając ich genealogię. Wspólnie z tatą stworzyli fascynujący duet wokalno-instrumentalny, który oczarował widzów. – Wróżymy jej wielką, muzyczną karierę – mówili zachwyceni seniorzy. Marcin Sweklej, artysta tworzący zespół „W Tym Sęk” (wspólnie z żoną Anną Kosą-Sweklej), zaprezentował również autorski utwór pt. „A niech to kule biją”, napisany jeszcze w czasach szkolnych. Starannie dobrane piosenki, korespondujące z formą poezji śpiewanej, odsyłały do różnorodnych emocji: były wzruszenia, ale również radość i podziw dla rodzącej się małej gwiazdy. Wspólnie z Klubem Seniora „Młodzi Duchem” mamy nadzieję, że w przyszłości nadarzy się okazja do wysłuchania rodzinnego kwartetu, wspólnie z młodszym bratem Antoniny. Jeszcze raz dziękujemy za porywający występ w JCK Przystani Twórczej.

 

 

 

04.10.2021 r. - Fitness z elementami tańca

Panie z Klubu Seniora „Młodzi Duchem” podczas zajęć Fitness z elementami tańca utrwalały w pamięci kroki do choreografii fitness oraz tanecznych. Prowadząca zajęcia Barbara Szoka prezentowała takie tańce, jak cha cha i bachata. Nie zabrakło rozciągania z kijami i muzycznej relaksacji. Warsztaty realizowane i finansowane z Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego 2021 r.

 

 

 

Wrzesień 2021 r.

30.09.2021 r. - Śpiewy w Kręgu

Ruszył już cykl Śpiewy w Kręgu z fantastyczną Agatą Szmigrodzką. Bezpłatne spotkania odbywają się co czwartek o godz. 10.30. Seniorzy z Klubu Seniora „Młodzi Duchem” wspólnie z Agatą Szmigrodzką śpiewają m.in. piękne polskie pieśni, także ludowe. Uczestnicy spotkania sami wybierają repertuar. To fantastyczny sposób na ćwiczenia oddechowe i dykcję. Dołączyć może każdy, kto lubi śpiewać w przyjaznym gronie, wystarczy przyjść.

 

 

 

29.09.2021 r. - Spacer do stawów sobieszowskich z Nording Walking

Seniorzy z Klubu „Młodzi Duchem” wzięli udział w Spacerze do stawów sobieszowskich oraz ćwiczeniach Nordic Walking, które poprowadził instruktor Bronisław Jarosz. Malownicze tereny Cieplic i stawów sobieszowskich były wspaniałym miejscem do integracji i aktywnego spędzenia czasu.

 

27.09.2021 r. - Fitness z elementami tańca

Panie z Klubu Seniora „Młodzi Duchem” miały okazję poznać nowe choreografie fitness oraz taneczne. Prowadząca zajęcia Barbara Szoka zaprezentowała kroki m.in. do cha chy. Nie zabrakło rozciągania z kijami i muzycznej relaksacji. Warsztaty realizowane i finansowane z Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego 2021 r.

 

22.09.2021 r. - Samoobrona z pierwszą pomocą

Seniorzy z Klubu „Młodzi Duchem” wzięli udział w spotkaniu dotyczącym Podstaw samoobrony i pierwszej pomocy, które poprowadziła Beata Sasulska-Baran z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. Była to okazja do poznania metod reanimacji, układania osoby w różnych dolegliwościach, czy też technik ucisku przy zadławieniu.

20.09.2021 r. - Fitness z elementami tańca

Panie z Klubu Seniora „Młodzi Duchem” wzięły udział w zajęciach Fitness z elementami tańca z energiczną Barbarą Szoką. Klubowiczki trenowały kroki do salsy oraz bachaty. Nie zabrakło ćwiczeń relaksacyjnych i rozciągania z kijami. Warsztaty realizowane i finansowane z Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego 2021 r.

15.09.2021 r. - Wieczór poetycki Grzegorza Nowickiego

Śmiech, radość, zaduma, melancholia, nostalgia – to emocje, które towarzyszyły uczestnikom wczorajszego spotkania ze wspaniałym jeleniogórskim poetą Grzegorzem Nowickim. Wieczór uświetnił Jacek Rogulski autorską aranżacją dźwiękową do malowniczych słów poety. Niesamowitą oprawą malarską imprezy były również metafizyczne grafiki autorstwa Agnieszki Cieślińskiej. Była to okazja do obejrzenia filmów ze spotkań Pana Grzegorza oraz poezji przekazanej wraz z grafikami w postaci filmowej. Różnorodność form prezentowanych wierszy sprawiła, że uczestnicy mogli doznać ich sensu na wielu poziomach percepcji. Mickiewiczowskie „rzeczy życie”, czy też witkacowska „rzeczy-wistość”, była zauważalna w tematyce utworów. Pan Grzegorz prowadzi bowiem antykwariat w Jeleniej Górze i jak sam mówi „antyki przemawiają do niego”, nie raz będąc tematyką pisanych wierszy. Przemówiła również Ceramika Artystyczna w Bolesławcu, dla której pisarz stworzył rymowaną bajkę pt. „Niezwykła przygoda dzbanka Franka”. Połączenie piękna słowa pisanego z oryginalną muzyką do wierszy m.in. z tomiku „Chciałbym zostawić ślad na śniegu” było swoistym katharsis dla Klubu Seniora „Młodzi Duchem” i nie tylko. Tematyka dotycząca przemijania, wrażliwości ludzkiej, czy też miłości poruszyła wielu uczestników spotkania. Artysta opowiedział również o początkach swojej pasji i doświadczeniu z publikowaniem twórczości w przestrzeni wirtualnej.

13.09.2021 r. - Fitness z elementami tańca

Panie z Klubu Seniora "Młodzi Duchem" wzięły udział w Zajęciach Fitness z elementami tańca z energiczną Barbarą Szoką. Klubowiczki trenowały kroki do salsy oraz bachaty. Nie zabrakło ćwiczeń relaksacyjnych i rozciągania z kijami. Warsztaty realizowane i finansowane z Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego 2021 r.

08.09.2021 r. - Warsztaty psychologiczne cz. 2

W ramach Klubu Seniora „Młodzi Duchem” odbyło się już drugie spotkanie z Panią Anną Figiel, psychologiem, w postaci warsztatów psychologicznych. Po wysłuchaniu wykładu na temat technik treningu pamięci, uczestnicy mieli okazję poznać konkretne ćwiczenia zarówno słowne, jak i matematyczne. Na koniec dla osób chętnych odbyły się indywidualne badania pod kontem demencji.

Spotkanie zorganizowane zostało w ramach projektu pt.: ”Psychoedukacja i profilaktyka wczesnego wykrywania chorób otępiennych wśród mieszkańców Jeleniej Góry po 60 roku życia” realizowany jest w zakresie zadania publicznego Działanie na rzecz osób w wieku emerytalnym w ramach Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego przez Fundację POMAGANIE PRZEZ WSPIERANIE z Jeleniej Góry.

06.09.2021 r. - Fitness z elementami tańca

Panie z Klubu Seniora „Młodzi Duchem” wzięły udział w energicznych Zajęciach Fitness z elementami tańca. Pani Oliwia zaprezentowała również taneczne kroki do salsy i bachaty. Korzystając z pięknej pogody zajęcia odbyły się na dworze w słonecznych promieniach. Warsztaty zostały sfinansowane z Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego 2021 r.

Czerwiec 2021 r.

16.06.2021 r. - Fitness z elementami tańca

Panie z Klubu Seniora „Młodzi Duchem” uczestniczyły w zajęciach Fitness z elementami tańca z Barbarą Szoką. Członkinie Klubu wzięły udział w energicznych ćwiczenia ruchowych oraz poznawały choreografie taneczne. Wspólnie z instruktorką tańczyły takie tańce jak salsa, czy bachata. Nie zabrakło relaksacji i ćwiczeń oddechowych.

Zajęcia „Fitness z elementami tańca” realizowane są z Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego 2021, realizacja zadania – Integracja Seniorów, którego organizatorem jest Ognisko TKKF Zabobrze przy JSM i Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa.

14.06.2021 r. - Fitness z elementami tańca

Panie z Klubu Seniora „Młodzi Duchem” uczestniczyły w zajęciach Fitness z elementami tańca z Barbarą Szoką. Członkinie Klubu wzięły udział w energicznych ćwiczenia ruchowych oraz poznawały choreografie taneczne. Trenerka prezentowała takie tańce jak salsa, czy bachata. Nie zabrakło rozciągania się z kijami, relaksacji i ćwiczeń oddechowych. Do tańczących na dworze Klubowiczek dołączyły dzieci z SP nr 6.

Zajęcia „Fitness z elementami tańca” realizowane są z Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego 2021, realizacja zadania – Integracja Seniorów, którego organizatorem jest Ognisko TKKF Zabobrze przy JSM i Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa.

10.06.2021 r. - Warsztaty psychologiczne

Warsztaty psychologiczne – wykład i ćwiczenia pamięci odbyły się w ramach spotkań Klubu Seniora „Młodzi Duchem” w Przystani Twórczej. Spotkanie poprowadziła mgr Anna Figiel – psycholog, specjalista diagnozy psychologicznej, trener i coach. Warsztaty zorganizowane zostały w ramach projektu pt.:”Psychoedukacja i profilaktyka wczesnego wykrywania chorób otępiennych wśród mieszkańców Jeleniej Góry po 60 roku życia” realizowany jest w zakresie zadania publicznego Działanie na rzecz osób w wieku emerytalnym w ramach Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego przez Fundację POMAGANIE PRZEZ WSPIERANIE z Jeleniej Góry. Po zajęciach edukacyjnych seniorzy wzięli udział w indywidualnym teście przesiewowym w kierunku wczesnego wykrywania chorób otępiennych.


 

09.06.2021 r. Fitness z elementami tańca

Członkinie Klubu Seniora „Młodzi Duchem” wzięły udział w zajęciach Fitness z elementami tańca z Barbarą Szoką. Panie uczestniczyły w energicznych ćwiczenia ruchowych oraz poznawały choreografie taneczne. Trenerka prezentowała kolejne kroki do salsy i bachaty. Nie zabrakło rozciągania się z kijami, relaksacji i ćwiczeń oddechowych.

Zajęcia „Fitness z elementami tańca” realizowane są z Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego 2021, realizacja zadania – Integracja Seniorów, którego organizatorem jest Ognisko TKKF Zabobrze przy JSM i Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa.

07.06.2021 r. - Fitness z elementami tańca

Panie z Klubu Seniora „Młodzi Duchem” wzięły udział w zajęciach Fitness z elementami tańca z Barbarą Szoką. Klubowiczki uczestniczyły w energicznych ćwiczenia ruchowych oraz poznawały choreografie taneczne. Trenerka w rytm muzyki prezentowała kolejne kroki do salsy. Nie zabrakło rozciągania się z kijami, relaksacji i ćwiczeń oddechowych.

Zajęcia „Fitness z elementami tańca” realizowane są z Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego 2021, realizacja zadania – Integracja Seniorów, którego organizatorem jest Ognisko TKKF Zabobrze przy JSM i Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa.

02.06.2021 r. - Fitness z elementami tańca

Panie z Klubu Seniora „Młodzi Duchem” wzięły udział w zdalnej formie zajęć Fitness z elementami tańca w formie hybrydowej (stacjonarnej i on-line) z Barbarą Szoką. Klubowiczki uczestniczyły w energicznych ćwiczenia ruchowych oraz poznawały choreografie taneczne. Trenerka w rytm muzyki prezentowała kolejne kroki do salsy. Nie zabrakło rozciągania się z kijami.

Zajęcia „Fitness z elementami tańca” realizowane są z Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego 2021, realizacja zadania – Integracja Seniorów, którego organizatorem jest Ognisko TKKF Zabobrze przy JSM i Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa.

Maj 2021 r.

31.05.2021 r. - Fitness z elementami tańca

Fitness z elementami tańca dla Klubu Seniora „Młodzi Duchem” poprowadziła energiczna Barbara Szoka. Panie ćwiczyły kroki do salsy oraz wykonywały ćwiczenia rozciągające z kijami. Nie zabrakło relaksacji oddechowej.

Zajęcia „Fitness z elementami tańca” realizowane są z Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego 2021, realizacja zadania – Integracja Seniorów, którego organizatorem jest Ognisko TKKF Zabobrze przy JSM i Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa.

24.05.2021 r. - Fitness z elementami tańca

Członkinie Klubu Seniora „Młodzi Duchem” wzięły udział w zdalnej formie zajęć Fitness z elementami tańca w formie hybrydowej (stacjonarnej i on-line) z Barbarą Szoką. Panie uczestniczyły w energicznych ćwiczenia ruchowych oraz poznawały choreografie taneczne. Trenerka w rytm muzyki prezentowała kolejne kroki do salsy. Nie zabrakło rozciągania się z kijami.

Zajęcia „Fitness z elementami tańca” realizowane są z Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego 2021, realizacja zadania – Integracja Seniorów, którego organizatorem jest Ognisko TKKF Zabobrze przy JSM i Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa.

19.05.2021 r. - Fitness z elementami tańca on-line

Panie z Klubu Seniora „Młodzi Duchem” wzięły udział w zajęciach Fitness z elementami tańca on-line z energiczną instruktorką Panią Oliwią. Panie ćwiczyły w rytm oryginalnych rytmów muzycznych. Poznały również układ choreograficzny do salsy. Na koniec odbyły się ćwiczenia rozciągające.

Zajęcia „Fitness z elementami tańca” realizowane są z Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego 2021, realizacja zadania – Integracja Seniorów, którego organizatorem jest Ognisko TKKF Zabobrze przy JSM i Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa.


17.05.2021 r. - Fitness z elementami tańca on-line

Panie z Klubu Seniora „Młodzi Duchem” wzięły udział w zajęciach Fitness z elementami tańca on-line z energiczną instruktorką Barbarą Szoką. Panie ćwiczyły w rytm oryginalnych rytmów muzycznych. Poznały również układ choreograficzny do zumby i chachy. Na koniec odbyło się rozciąganie z kijami i relaksacja. 

Zajęcia „Fitness z elementami tańca” finansowane są z Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego 2021, realizacja zadania – Integracja Seniorów, którego organizatorem jest Ognisko TKKF Zabobrze przy JSM i Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa.

 

12.05.2021 r. - Fitness z elementami tańca on-line

Członkinie Klubu Seniora „Młodzi Duchem” wzięły udział w zajęciach Fitness z elementami tańca on-line z energiczną instruktorką Barbarą Szoką. Panie ćwiczyły taneczne kroki w rytm oryginalnych rytmów muzycznych. Poznały również układ choreograficzny do zumby i chachy. Na koniec odbyło się rozciąganie i relaksacja. Zajęcia „Fitness z elementami tańca” realizowane są z Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego 2021, realizacja zadania – Integracja Seniorów, którego organizatorem jest Ognisko TKKF Zabobrze przy JSM i Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa.

10.05.2021 r. - Fitness z elementami tańca on-line

Panie z Klubu Seniora „Młodzi Duchem” wzięły udział w zdalnej formie Fitness z elementami tańca on-line z Barbarą Szoką, zarówno przez program ZOOM, jak i messengera. Seniorki uczestniczyły w energicznych ćwiczenia ruchowych przed swoimi komputerami. Trenerka na żywo i w rytm muzyki prezentowała kolejne kroki. Nie zabrakło rozciągania się z kijami. Klubowiczki poznały również taneczne choreografie do salsy.

Zajęcia „Fitness z elementami tańca” realizowane są z Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego 2021, realizacja zadania – Integracja Seniorów, którego organizatorem jest Ognisko TKKF Zabobrze przy JSM i Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa.


05.05.2021 r. - Fitness z elementami tańca on-line

Członkinie Klubu wzięły udział w zajęciach Fitness z elementami tańca z energiczną instruktorką Barbarą Szoką. Panie ćwiczyły taneczne kroki w rytm oryginalnych rytmów muzycznych. Poznały również układ choreograficzny do salsy.

Zajęcia „Fitness z elementami tańca” realizowane są z Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego 2021, realizacja zadania – Integracja Seniorów, którego organizatorem jest Ognisko TKKF Zabobrze przy JSM i Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa.


 

Kwiecień 2021 r.

26.04.2021 r. - Zajęcia Fitness on-line

Panie z Klubu Seniora „Młodzi Duchem” wzięły udział w Zajęciach Fitness w formie on-line przez Internet z Barbarą Szoką, która prezentowała ćwiczenia rozciągające oraz relaksacyjne. Uczestniczki spotkania tańczyły również salsę. Nie zabrakło ćwiczeń z kijami.

21.04.2021 r. - Warsztaty Tańca on-line

Panie z Klubu Seniora "Młodzi Duchem" wzięły udział w fantastycznych Warsztatach Tańca on-line z energiczną Agnieszką Lis. Nasze "Młode Duchem" ćwiczyły m.in. gorące rytmy salsy i jazzu. Nie zabrakło rozciągania się i relaksacji.
19.04.2021 r. - Zajęcia Fitness on-line

Panie z Klubu wzięły udział w fantastycznych Zajęciach Fitness w formie on-line. Barbara Szoka prezentowała różnorodne ćwiczenia, rozciąganie z kijami, a na koniec rozciąganie. Nie zabrakło choreografii tanecznych. Członkinie Klubu integrowały się i cieszyły ze spędzonego razem czasu na zajęciach ruchowych.

14.04.2021 r. - Warsztaty Tańca on-line

Członkinie Klubu Seniora „Młodzi Duchem” wzięły udział w Warsztatach Tańca w formie on-line z energiczną instruktorką Agnieszką Lis. Panie ćwiczyły taneczne kroki w rytm oryginalnych rytmów muzycznych. Trenowały również układ choreograficzny do salsy. Była to okazja do wspaniałej integracji i spędzenia wspólnie czasu w aktywny sposób.

12.04.2021 r. - Zajęcia Fitness on-line

Członkinie Klubu Seniora „Młodzi Duchem” uczestniczyły w zdalnej formie Zajęć Fitness on-line z fantastyczną Barbarą Szoką, zarówno przez program ZOOM, jak i Messengera. Panie wzięły udział w energicznych ćwiczenia ruchowych przed swoimi komputerami. Trenerka przedstawiała kroki salsy, prowadziła rozciąganie z kijami oraz relaksację.

 

07.04.2021 r. - Warsztaty Tańca on-line

Po świątecznej przerwie „Młode Duchem” z Klubu Seniora wzięły udział w fantastycznych Warsztatach Tańca w formie on-line z energiczną Agnieszką Lis. Uczestniczki spotkania ćwiczyły kroki taneczne do salsy, zumby, jive, a nawet jazzu. Na koniec odbyło się rozciąganie, ćwiczenia oddechowe i relaksacja. Panie czerpią wielką radość ze wspólnie spędzonego czasu w aktywnej postaci i nie mogą się doczekać spotkania na zajęciach stacjonarnych.

Marzec 2021 r.

31.03.2021 r. - Warsztaty Tańca on-line

Tym razem Warsztaty Tańca on-line poprowadziła Pani Basia dla uczestniczek spotkań Klubu Seniora "Młodzi Duchem". Klubowiczki poznały kroki do takich tańców, jak: salsa, czy jive. Nie zabrakło ćwiczeń rozciągających mięśnie. 

29.03.2021 r. - Zajęcia Fitness on-line

Nasze „Młode Duchem” wzięły udział w zdalnej formie Zajęć Fitness z Barbarą Szoką, zarówno przez program ZOOM, jak i Messengera. Panie uczestniczyły w energicznych ćwiczenia ruchowych przed swoimi komputerami. Trenerka na żywo i w rytm muzyki prezentowała kolejne kroki. Nie zabrakło rozciągania się z kijami. Klubowiczki poznały również taneczne choreografie do salsy.

  

24.03.2021 r. - Warsztaty Tańca on-line

Członkinie Klubu Seniora „Młodzi Duchem” wzięły udział w Warsztatach Tańca z energiczną instruktorką Agnieszką Lis. Panie ćwiczyły taneczne kroki w rytm oryginalnych rytmów muzycznych. Poznały również układ choreograficzny do salsy.

22.03.2021 r. - Zajęcia Fitness on-line

Panie z Klubu Seniora „Młodzi Duchem” wzięły udział w zdalnej formie Zajęć Fitness z Barbarą Szoką on-line, zarówno przez program ZOOM, jak i Messengera. Członkinie Klubu uczestniczyły w energicznych ćwiczenia ruchowych przed swoimi komputerami. Trenerka na żywo i w rytm muzyki prezentowała kolejne kroki. Nie zabrakło rozciągania się z kijami. Klubowiczki poznały również taneczne choreografie do salsy.


17.03.2021 r. - Warsztaty Tańca on-line

Członkinie Klubu Seniora „Młodzi Duchem” wzięły udział w Warsztatach Tańca on-line z energiczną instruktorką Agnieszką Lis. Panie ćwiczyły taneczne kroki w rytm oryginalnych rytmów muzycznych. Poznały również układ choreograficzny do salsy.


15.03.2021 r. - Zajęcia Fitness on-line

Członkinie Klubu Seniora „Młodzi Duchem” wzięły udział w zdalnej formie Zajęć Fitness z Barbarą Szoką on-line, zarówno przez program ZOOM, jak i Messengera. Seniorki uczestniczyły w energicznych ćwiczenia ruchowych przed swoimi komputerami. Trenerka na żywo i w rytm muzyki prezentowała kolejne kroki. Nie zabrakło rozciągania się z kijami. Klubowiczki poznały również taneczne choreografie do salsy.


08.03.2021 r. - Zajęcia Fitness on-line

Z okazji Dnia Kobiet członkinie Klubu Seniora „Młodzi Duchem” tańczyły nową, zmysłową choreografię do kobiecej piosenki „Ramię w ramie” Kayah i Wiki Gabor, która była pięknym prezentem od naszej instruktorki Barbary Szoki. Panie uczestniczyły w energicznych ćwiczenia ruchowych przed swoimi komputerami. Trenerka na żywo i w rytm muzyki prezentowała kolejne kroki. Nie zabrakło rozciągania się z kijami. Klubowiczki poznały również taneczne choreografie do salsy. Spotkanie odbyło się w zdalnej formie Zajęć Fitness on-line, zarówno przez program ZOOM, jak i Messengera.03.03.2021 r. - Warsztaty Tańca on-line

Warsztaty Tańca on-line przez Internet poprowadziła wspaniała instruktorka Agnieszka Lis. Uczestniczki spotkania łączyły piękno tańca z formami ćwiczeń ruchowych. Trenowały kroki do takich tańców, jak jazz, jive, czy salsa. Zajęcia zostały poprowadzone za pomocą programów ZOOM oraz Messengera.01.03.2021 r. - Zajęcia Fitness on-line

Panie z Klubu Seniora „Młodzi Duchem” wzięły udział w zdalnej formie Zajęć Fitness z Barbarą Szoką on-line, zarówno przez program ZOOM, jak i messengera. Seniorki uczestniczyły w energicznych ćwiczenia ruchowych przed swoimi komputerami. Trenerka na żywo i w rytm muzyki prezentowała kolejne kroki. Nie zabrakło rozciągania się z kijami. Klubowiczki poznały również taneczne choreografie do salsy.

 


Luty 2021 r.

24.02.2021 r. - Samoobrona on-line

Zajęcia z Samoobrony dla Seniorów poprowadziła Beata Sosulska-Baran z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. Była to okazja do poznania podstawowych zasad jakie można zastosować w niebezpiecznych sytuacjach oraz ćwiczeń, by wzmocnić postawę, które można wykonywać w domu.


22.02.2021 r. - Zajęcia Fitness on-line

Panie z Klubu Seniora „Młodzi Duchem” wzięły udział w zdalnej formie fantastycznych Zajęć Fitness on-line z Barbarą Szoką, zarówno przez program ZOOM, jak i Messengera. Seniorki uczestniczyły w energicznych ćwiczeniach ruchowych przed swoimi komputerami. Trenerka na żywo i w rytm muzyki prezentowała kolejne kroki. Nie zabrakło rozciągania się z kijami. Klubowiczki poznały również taneczne choreografie do salsy.

 


17.02.2021 r. - Nordic Walking on-line

Wspaniałe spotkanie z Nordic Walking poprowadził Bronisław Jarosz, członek Klubu Seniora „Młodzi Duchem”, gdyż jest to jego pasja. Pan Bronisław zaprezentował formę ćwiczeń z kijami, które można wykonywać również w domu i opowiedział o idei wędrówek Nordic Walking. Po szczypcie historii uczestnicy poznali sposób ustawienia kijów na odpowiednią wysokość, różne rodzaje sprzętu, a także jaki najlepiej wybrać oraz korzyści zdrowotne, jakie wynikają z uprawiania Nordic Walking. Pan Bronisław przedstawił również atrakcyjne trasy w Cieplicach i na Zabobrzu. Zajęcia zostały poprowadzone przez Internet: przez program ZOOM oraz Messengera.

 


 

15.02.2021 r. - Zajęcia Fitness on-line

Członkinie Klubu Seniora „Młodzi Duchem” wzięły udział w zdalnej formie Zajęć Fitness z Barbarą Szoką on-line, zarówno przez program ZOOM, jak i messengera. Seniorki uczestniczyły w energicznych ćwiczenia ruchowych przed swoimi komputerami. Trenerka na żywo i w rytm muzyki prezentowała kolejne kroki. Nie zabrakło rozciągania się z kijami. Klubowiczki poznały również taneczne choreografie do salsy.10.02.2021 r. - Walentynkowe Warsztaty Tańca

Członkinie Klubu Seniora „Młodzi Duchem” wzięły udział w Walentynkowych Warsztatach Tańca z energiczną instruktorką Agnieszką Lis. Panie ćwiczyły taneczne kroki w rytm oryginalnych rytmów muzycznych. Poznały również układ choreograficzny do salsy.08.02.2021 r. - Zajęcia Fitness on-line

Członkinie Klubu Seniora „Młodzi Duchem” wzięły udział w zdalnej formie Zajęć Fitness z Barbarą Szoką on-line, zarówno przez program ZOOM, jak i messengera. Seniorki uczestniczyły w energicznych ćwiczenia ruchowych przed swoimi komputerami. Trenerka na żywo i w rytm muzyki prezentowała kolejne kroki. Nie zabrakło rozciągania się z kijami. Klubowiczki poznały również taneczne choreografie do salsy.03.02.2021 r. - Zumba dla Seniorów on-line

Energiczne warsztaty tańca – Zumba dla Seniorów poprowadziła Monika Marchewka. Uczestniczki spotkania poznały techniki ćwiczeń i kroków do Zumby oraz różnorodne choreografie taneczne. Nie zabrakło rozciągania się i relaksacji.

 

01.02.2021 r. - Zajęcia Fitness on-line

Panie wzięły udział w energicznych Zajęciach Fitness w formie on-line, które poprowadziła wspaniała instruktorka Barbara Szoka. Uczestniczki ćwiczyły w rytm muzyki i rozciągały się z kijami. Nie zabrakło nauki kroków do salsy.


Styczeń 2021 r.

27.01.2021 r. - "Zakupy przez Internet" z Rzecznikiem Konsumenta

Dominika Jagielska, Miejski Rzecznik Konsumentów opowiedziała członkom Klubu Seniora "Młodzi Duchem" o zagrożeniach, jakie czychają na klientów w sieci oraz na co zwrócić uwagę przy zakupach przez Internet i jak w prawidłowy sposób (zgodny z prawem) powinno się reklamować i zwracać zakupiony towar. W razie pytań lub problemów z zakupami można kontaktować się z Miejskim Rzecznikiem Konsumenta, który działa w Urzędzie Miasta Jelenia Góra pod nr tel. 757546110.


 

25.01.2021 r. - Zajęcia Fitness on-line

Panie z Klubu Seniora „Młodzi Duchem” wzięły udział w zdalnej formie Zajęć Fitness z Barbarą Szoką on-line, zarówno przez program ZOOM, jak i messengera. Seniorki uczestniczyły w energicznych ćwiczenia ruchowych przed swoimi komputerami. Instruktorka na żywo i w rytm muzyki prezentowała kolejne kroki. Nie zabrakło rozciągania się z kijami. Klubowiczki poznały również taneczne choreografie do salsy.


20.01.2021 r. - Samoobrona on-line

Zajęcia z Samoobrony w formie on-line dla Seniorów poprowadziła Beata Sasulska-Baran z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. Uczestniczki spotkania dowiedziały się o najnowszych metodach oszustów na wyłudzenie pieniędzy, które miały miejsce w ostatnim czasie w Jeleniej Górze oraz poznały ćwiczenia na wzmocnienie mięśni, które można wykonywać w domu przy okazji innych czynności.

18.01.2021 r. - Warsztaty Fitness on-line

16 uczestniczek wzięło udział w energicznych Zajęciach Fitness w formie on-line przez komputer w ramach spotkań Klubu Seniora "Młodzi Duchem". Barbara Szoka wprowadziła Panie w ciekawy świat Fitnessu i nauczyła ćwiczeń rozciągających oraz relaksacyjnych.Grudzień 2020 r.

16.12.2020r. - Warsztaty Tańca on-line

Panie z Klubu Seniora „Młodzi Duchem” wzięły udział w ostatnim w tym roku spotkaniu na energicznych Warsztatach Tańca w formie on-line, zarówno przez program ZOOM, jak i przez grupę na Mesengerze. Pani Krysia łączyła się z nami nawet z Anglii. Panie przed swoimi komputerami, w dwóch grupach razem z instruktorką Agnieszką Lis trenowały kroki różnych tańców tj. zumba, jive, jazz itp. Na koniec odbyło się rozciąganie przy muzyce relaksacyjnej.

Warsztaty Tańca realizowane są z Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego 2020, realizacja zadania – Integracja Seniorów, którego organizatorem jest Ognisko TKKF Zabobrze przy JSM i Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa.

 

14.12.2020r. Zajęcia Fitness on-line

Panie z Klubu Seniora „Młodzi Duchem” wzięły udział w zdalnej formie Zajęć Fitness z Barbarą Szoką on-line, zarówno przez program ZOOM, jak i messengera. Seniorki uczestniczyły w energicznych ćwiczenia ruchowych przed swoimi komputerami. Trenerka na żywo i w rytm muzyki prezentowała kolejne kroki. Nie zabrakło rozciągania się z kijami. Klubowiczki poznały również taneczne choreografie do salsy.

Zajęcia Fitness zrealizowane zostały z Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego 2020, realizacja zadania – Integracja Seniorów, którego organizatorem jest Ognisko TKKF Zabobrze przy JSM i Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa. Spotkanie dofinansowane zostało z Budżetu Miasta Jelenia Góra.

 

09.12.2020 r. - Warsztaty Tańca on-line

„Młode Duchem” tym razem z mikołajkowymi motywami wzięły udział w energicznych Warsztatach Tańca w formie on-line, zarówno przez program ZOOM, jak i przez grupę na Mesengerze. Pani Krysia łączyła się z nami nawet z Anglii. Panie przed swoimi komputerami, razem z instruktorką Agnieszką Lis trenowały w dwóch grupach kroki różnych tańców tj. zumba, jive, jazz itp. Na koniec odbyło się rozciąganie przy muzyce relaksacyjnej.

Warsztaty Tańca realizowane są z Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego 2020, realizacja zadania – Integracja Seniorów, którego organizatorem jest Ognisko TKKF Zabobrze przy JSM i Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa.

 

07.12.2020 r. - Zajęcia Fitness

Członkinie Klubu Seniora „Młodzi Duchem” wzięły udział w zdalnej formie Zajęć Fitness z Barbarą Szoką on-line, zarówno przez program ZOOM, jak i messengera. Seniorki uczestniczyły w energicznych ćwiczenia ruchowych przed swoimi komputerami. Jedna z Pań połączyła się z nami nawet z Anglii. Trenerka na żywo i w rytm muzyki prezentowała kolejne kroki. Nie zabrakło rozciągania się z kijami. Klubowiczki poznały również taneczne choreografie do salsy.

Zajęcia Fitness zrealizowane zostały z Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego 2020, realizacja zadania – Integracja Seniorów, którego organizatorem jest Ognisko TKKF Zabobrze przy JSM i Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa. Spotkanie dofinansowane zostało z Budżetu Miasta Jelenia Góra.


 

02.12.2020 r. - Warsztaty Tańca on-line w dwóch grupach

 

Panie z Klubu Seniora wzięły udział w energicznych Warsztatach Tańca w formie on-line, zarówno przez program ZOOM, jak i przez grupę na Mesengerze. Jedna z uczestniczek łączyła się z nami nawet z Anglii. Panie przed swoimi komputerami, razem z instruktorką Agnieszką Lis trenowały kroki różnych tańców tj. zumba, jive, jazz itp. Na koniec odbyło się rozciąganie przy muzyce relaksacyjnej.

Warsztaty Tańca realizowane są z Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego 2020, realizacja zadania – Integracja Seniorów, którego organizatorem jest Ognisko TKKF Zabobrze przy JSM i Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa.

 

 

 

Listopad 2020 r.

 

30.11.2020 r. - Zajęcia Fitness

Panie z Klubu Seniora „Młodzi Duchem” wzięły udział w zdalnej formie Zajęć Fitness z Barbarą Szoką on-line, zarówno przez program ZOOM, jak i messengera. Panie uczestniczyły w energicznych ćwiczenia ruchowych przed swoimi komputerami. Trenerka na żywo i w rytm muzyki prezentowała kolejne kroki. Nie zabrakło rozciągania się z kijami. Panie poznawały również taneczne choreografie do salsy.

Zajęcia Fitness zrealizowane zostały z Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego 2020, realizacja zadania – Integracja Seniorów, którego organizatorem jest Ognisko TKKF Zabobrze przy JSM i Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa. Spotkanie dofinansowane zostało z Budżetu Miasta Jelenia Góra.


25.11.2020 r. - Warsztaty Tańca

Seniorzy wzięli udział w energicznych Warsztatach Tańca w formie on-line, zarówno przez program ZOOM, jak i przez grupę na Mesengerze. Panie przed swoimi komputerami w dwóch grupach, razem  z instruktorką Agnieszką Lis trenowały kroki różnych tańców tj. zumba, jive, jazz itp. Na koniec odbyło się rozciąganie przy muzyce relaksacyjnej. Cieszymy się, że dołączają do grupy nowe osoby. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do kontaktu z Przystanią Twórczą pod nr tel. 75 71 22 892.

Warsztaty Tańca realizowane są z Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego 2020, realizacja zadania – Integracja Seniorów, którego organizatorem jest Ognisko TKKF Zabobrze przy JSM i Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa.


23.11.2020 r. - Zajęcia Fitness on-line

Panie z Klubu Seniora „Młodzi Duchem” uczestniczyły w zdalnej formie Zajęć Fitness z Barbarą Szoką on-line zarówno przez program ZOOM, jak i messengera. Panie wzięły udział w energicznych ćwiczenia ruchowych przed swoimi komputerami. Trenerka na żywo i w rytm muzyki prezentowała kolejne kroki. Nie zabrakło rozciągania się z kijami. Panie poznawały również taneczne choreografie do salsy.

Zajęcia Fitness zrealizowane zostały z Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego 2020, realizacja zadania – Integracja Seniorów, którego organizatorem jest Ognisko TKKF Zabobrze przy JSM i Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa. Spotkanie dofinansowane zostało z Budżetu Miasta Jelenia Góra.

18.11.2020 r. - Warsztaty Tańca on-line w dwóch grupach

Seniorzy wzięli udział w Warsztatach Tańca w formie on-line w dwóch grupach, poprawiających kondycję, które zrealizowała energiczna instruktorka Agnieszka Lis dla Klubu Seniora „Młodzi Duchem”. Uczestnicy ćwiczyli kroki taneczne przed swoimi komputerami lub telefonami, łącząc je z ćwiczeniami, co jest świetnym relaksem.

Warsztaty Tańca realizowane są z Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego 2020, realizacja zadania – Integracja Seniorów, którego organizatorem jest Ognisko TKKF Zabobrze przy JSM i Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa.


16.11.2020 r. - Zajęcia Fitness On-line

 Panie z Klubu Seniora „Młodzi Duchem” uczestniczyły w zdalnej formie Zajęć Fitness z Barbarą Szoką on-line. Uczestniczki wzięły udział w energicznych ćwiczenia ruchowych przed swoimi komputerami. Trenerka na żywo i w rytm muzyki prezentowała kolejne kroki. Nie zabrakło rozciągania się z kijami. Panie poznawały również taneczne choreografie do salsy.

Zajęcia Fitness zrealizowane zostały z Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego 2020, realizacja zadania – Integracja Seniorów, którego organizatorem jest Ognisko TKKF Zabobrze przy JSM i Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa. Spotkanie dofinansowane zostało z Budżetu Miasta Jelenia Góra.


09.11.2020 r. - Zajęcia Fitness On-line

Panie z Klubu Seniora „Młodzi Duchem” uczestniczyły w nowatorskiej formie Zajęć Fitness z Barbarą Szoką on-line. Po zainstalowaniu programu do łączenia się przez Internet odbyły się fantastyczne ćwiczenia ruchowe. Trenerka na żywo i w rytm muzyki prezentowała kolejne ćwiczenia. Nie zabrakło rozciągania się z kijami. Panie poznawały również taneczne kroki do salsy.

Zajęcia Fitness zrealizowane zostały z Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego 2020, realizacja zadania – Integracja Seniorów, którego organizatorem jest Ognisko TKKF Zabobrze przy JSM i Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa. Spotkanie dofinansowane zostało z Budżetu Miasta Jelenia Góra.

 

04.11.2020 r. - Warsztaty Tańca

Dziękujemy za fantastyczne zajęcia ruchowe dla dwóch grup Klubu Seniora „Młodzi Duchem”. Uczestnicy wzięli udział w Warsztatach Tańca, poprawiających kondycję, które zrealizowała energiczna instruktorka Agnieszka Lis. Panie i panowie uczyli się kroków tanecznych połączonych z ćwiczeniami, co było również świetnym relaksem.

Warsztaty Tańca realizowane są z Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego 2020, realizacja zadania – Integracja Seniorów, którego organizatorem jest Ognisko TKKF Zabobrze przy JSM i Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa.

 

 

02.11.2020 r. - Zajęcia Fitness

 

Panie z Klubu Seniora „Młodzi Duchem” uczestniczyły w fantastycznych Zajęciach Fitness z Barbarą Szoką. W trakcie ćwiczeń trenerka zwracała uwagę na ważność wykonywania ćwiczeń z dokładnością, by każdy z mięśni został odpowiednio rozciągnięty. Przy muzycznych rytmach i rozciąganiu się kijami Seniorki poznawały układy ćwiczeń. Nie zabrakło tanecznych wątków w postaci salsy. Na koniec odbyła się relaksacja na karimatach i ćwiczenia oddechowe.

Zajęcia Fitness zrealizowane zostały z Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego 2020, realizacja zadania – Integracja Seniorów, którego organizatorem jest Ognisko TKKF Zabobrze przy JSM i Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa. Spotkanie dofinansowane zostało z Budżetu Miasta Jelenia Góra.


 

Październik 2020 r.

28.10.2020 r. - Warsztaty Tańca

Seniorzy wzięli udział w fantastycznych Warsztatach Tańca, poprawiających kondycję, które w dwóch grupach zrealizowała energiczna instruktorka Agnieszka Lis, dla Klubu Seniora „Młodzi Duchem”. Uczestnicy uczyli się kroków tanecznych, łącząc je z ćwiczeniami, co jest świetnym relaksem.

Warsztaty Tańca realizowane są z Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego 2020, realizacja zadania – Integracja Seniorów, którego organizatorem jest Ognisko TKKF Zabobrze przy JSM i Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa.


26.10.2020 r. - Zajęcia Fitness

 

Klub Seniora „Młodzi Duchem” wziął udział w fantastycznych Zajęciach Fitness z Barbarą Szoką. Po krótkiej rozgrzewce Seniorzy poprawiali kondycję ćwiczeniami w rytm muzyki i rozciągali się kijami. Uczestnicy poznali także kroki do takich zmysłowych tańców, jak: salsa i bachata. Nie zabrakło relaksacji na karimatach i ćwiczeń oddechowych.

Zajęcia Fitness zrealizowane zostały z Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego 2020, realizacja zadania – Integracja Seniorów, którego organizatorem jest Ognisko TKKF Zabobrze przy JSM i Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa. Spotkanie dofinansowane zostało z Budżetu Miasta Jelenia Góra.

 

21.10.2020 r. - Warsztaty Tańca - dwie grupy

Energiczne i rozwijające kondycję Warsztaty Tańca poprowadziła wspaniała instruktorka Agnieszka Lis dla Klubu Seniora „Młodzi Duchem”. Uczestnicy trenowali kroki do znanych rytmów muzycznych. Seniorzy łączyli tańce z ćwiczeniami, co jest świetnym relaksem.

Warsztaty Tańca realizowane są z Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego 2020, realizacja zadania – Integracja Seniorów, którego organizatorem jest Ognisko TKKF Zabobrze przy JSM i Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa.

Zachęcamy osoby zameldowane w Jeleniej Górze do głosowania w Jeleniogórskim Budżecie Obywatelskim 2021 na projekt nr 15 - INTEGRACJA SENIORÓW, którego pierwsza część jest obecnie realizowana m.in. w Klubie Seniora "Młodzi Duchem" w postaci bezpłatnych Warsztatów Fitness oraz dwóch grup Warsztatów Tańców. Głosować można już od 26 października 2020 r. przez Internet lub w różnych punktach stacjonarnych.

Zachęcamy osoby zameldowane w Jeleniej Górze do głosowania w Jeleniogórskim Budżecie Obywatelskim 2021 na projekt nr 15 - INTEGRACJA SENIORÓW, którego pierwsza część jest obecnie realizowana m.in. w Klubie Seniora "Młodzi Duchem" w postaci bezpłatnych Warsztatów Fitness oraz dwóch grup Warsztatów Tańców. Głosować można już od 26 października 2020 r. przez Internet lub w różnych punktach stacjonarnych.

 19.10.2020 r. - Zajęcia Fitness

Członkinie Klub Seniora „Młodzi Duchem” wzięli udział w aktywizujących Zajęciach Fitness z Barbarą Szoką. Podczas rozgrzewki ćwiczyli do rytmów muzyki i rozciągali się kijami. Uczestnicy zajęć ćwiczyli kroki do salsy i bachaty. Na koniec odbyła się relaksacja na karimatach i ćwiczenia oddechowe.

Zajęcia Fitness zrealizowane zostały z Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego 2020, realizacja zadania – Integracja Seniorów, którego organizatorem jest Ognisko TKKF Zabobrze przy JSM i Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa. Spotkanie dofinansowane zostało z Budżetu Miasta Jelenia Góra.

 

 

15.10.2020 r. - Śpiewy w Kręgu

Seniorzy wspólnie z regionalną artystką Agatą Szmigrodzką śpiewali polskie pieśni patriotyczne oraz ludowe. Uczestnicy spotkania sami wybrali repertuar. Ćwiczyli oddech, przeponę i dykcję.

 

14.10.2020 r. - Warsztaty Tańca

Rozwijające ruchowo Warsztaty Tańca w dwóch grupach zrealizowała instruktorka Agnieszka Lis. Podczas rozgrzewki uczestnicy ćwiczyli do rytmów muzycznych oraz poznawali kroki salsy i zumby. Seniorzy łączyli kroki taneczne z ćwiczeniami ruchowymi.

Warsztaty Tańca realizowane są z Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego 2020, realizacja zadania – Integracja Seniorów, którego organizatorem jest Ognisko TKKF Zabobrze przy JSM i Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa.

 


12.10.2020 r. - Zajęcia Fitness

Klub Seniora „Młodzi Duchem” wziął udział w energicznych Zajęciach Fitness z Barbarą Szoką. Po krótkiej rozgrzewce Seniorzy poprawiali kondycję ćwiczeniami w rytm muzyki i rozciągali się kijami. Uczestnicy poznali także kroki do takich zmysłowych tańców, jak: salsa i bachata. Nie zabrakło relaksacji na karimatach i ćwiczeń oddechowych.

Zajęcia fitness zrealizowane zostały z Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego 2020, realizacja zadania – Integracja Seniorów, którego organizatorem jest Ognisko TKKF Zabobrze przy JSM i Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa. Spotkanie dofinansowane zostało z Budżetu Miasta Jelenia Góra.

08.10.2020 r. - Śpiewy w Kręgu

Seniorzy wspólnie z regionalną artystką Agatą Szmigrodzką śpiewali polskie pieśni patriotyczne oraz ludowe. Uczestnicy spotkania sami wybrali repertuar. Ćwiczyli oddech, przeponę i dykcję. Zapraszamy chętnych na wspólne śpiewy. Nie trzeba się zapisywać, wystarczy przyjść.

07.10.2020 r. - Warsztaty Tańca

Energiczne Warsztaty Tańca dla dwóch grup Seniorów poprowadziła wspaniała instruktorka Agnieszka Lis. Na rozgrzewkę seniorzy wykonali różnorodne formy ćwiczeń przy muzyce oraz poznali podstawy salsy i zumby. Uczestnicy zajęć połączyli kroki taneczne z ćwiczeniami ruchowymi.

Warsztaty Tańca realizowane są z Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego 2020, realizacja zadania – Integracja Seniorów, którego organizatorem jest Ognisko TKKF Zabobrze przy JSM i Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa.

 


 

 

 

05.10.2020 r. - Zajęcia Fitness

Klub Seniora „Młodzi Duchem” uczestniczył Zajęciach Fitness z Barbarą Szoką. Najpierw odbyła się rozgrzewka. Seniorzy wykonywali ćwiczenia na poprawę kondycji i rozciągające z kijami. Na koniec wzięli udział relaksacji i ćwiczeniach oddechowych. Uczyli się również kroków tanecznych m.in. salsy i bachaty.

Zajęcia fitness zrealizowane zostały z Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego 2020, realizacja zadania – Integracja Seniorów, którego organizatorem jest Ognisko TKKF Zabobrze przy JSM i Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa. Spotkanie dofinansowane zostało z Budżetu Miasta Jelenia Góra.


01.10.2020 r. - Śpiewy w Kręgu

Seniorzy wspólnie z regionalną artystką Agatą Szmigrodzką śpiewali polskie pieśni patriotyczne oraz ludowe. Uczestnicy spotkania sami wybrali repertuar. Ćwiczyli oddech, przeponę i dykcję.


 Wrzesień 2020 r.

30.09.2020 - Warsztaty Tańca

Fantastyczne Warsztaty Tańca w dwóch grupach poprowadziła wspaniała instruktorka Agnieszka Lis. Na rozgrzewkę seniorzy poznali różnorodne formy ćwiczeń wykonywanych przy muzyce oraz elementy salsy i zumby. Podczas zajęć uczestnicy łączą piękno kroków tanecznych z formami ćwiczeń ruchowych.

Warsztaty Tańca realizowane są z Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego 2020, realizacja zadania – Integracja Seniorów, którego organizatorem jest Ognisko TKKF Zabobrze przy JSM i Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa.28.09.2020r. Zajęcia Fitness - Klub Seniora „Młodzi Duchem” uczestniczył we wspaniałych Zajęciach Fitness z Barbarą Szoką. Po energicznej rozgrzewce seniorzy wykonywali ćwiczenia poprawiające kondycję i rozciągali się z kijami. Na koniec wzięli udział w relaksacji i ćwiczeniach oddechowych. Nie zabrakło nauki kroków tanecznych m.in. salsy i bachaty.

Zajęcia Fitness zrealizowane zostały z Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego 2020, realizacja zadania – Integracja Seniorów, którego organizatorem jest Ognisko TKKF Zabobrze przy JSM i Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa. Spotkanie dofinansowane zostało z Budżetu Miasta Jelenia Góra.


24.09.2020 r. - Śpiewy w Kręgu

Seniorzy wspólnie z regionalną artystką Agatą Szmigrodzką śpiewali polskie pieśni patriotyczne oraz ludowe. Uczestnicy spotkania sami wybrali repertuar. Ćwiczyli oddech, przeponę i dykcję.

23.09.2020 r. - Warsztaty Tańca

Energiczne Warsztaty Tańca w dwóch grupach poprowadziła wspaniała instruktorka Agnieszka Lis. Na rozgrzewkę seniorzy poznali różnorodne formy ćwiczeń wykonywanych przy muzyce oraz elementy salsy i zumby. Była to doskonała okazja do połączenia piękna kroków tanecznych z formami ćwiczeń ruchowych.

Warsztaty Tańca realizowane są z Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego 2020, realizacja zadania – Integracja Seniorów, którego organizatorem jest Ognisko TKKF Zabobrze przy JSM i Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa.

 


21.09.2020 r. - Zajęcia Fitness - Klub Seniora „Młodzi Duchem” wziął udział w energicznych Zajęciach Fitness z Barbarą Szoką. Najpierw odbyła się rozgrzewka, następnie seniorzy wykonywali ćwiczenia poprawiające kondycję i rozciąganie się z kijami, a na koniec  wzięli udział w relaksacji i ćwiczeniach oddechowych. Nie zabrakło nauki kroków tanecznych m.in. salsy i bachaty.

Zajęcia Fitness zrealizowane zostały z Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego 2020, realizacja zadania – Integracja Seniorów, którego organizatorem jest Ognisko TKKF Zabobrze przy JSM i Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa. Spotkanie dofinansowane zostało z Budżetu Miasta Jelenia Góra.


 

17.09.2020 r. - „Śpiewy w Kręgu” - Seniorzy wspólnie z regionalną artystką Agatą Szmigrodzką śpiewali polskie pieśni patriotyczne oraz ludowe. Uczestnicy spotkania sami wybrali repertuar. Ćwiczyli oddech, przeponę i dykcję.

 

  

16.09.2020 r. - Samoobrona

Klub Seniora „Młodzi Duchem” wziął udział w kolejnym spotkaniu na temat podstaw  samoobrony. Tym razem Beata Sasulska-Baran z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze przestrzegała przed narkotykami i dopalaczami oraz uświadamiała jak się przed nimi bronić i jak rozpoznawać zagrożenie. Został również poruszony temat epidemii i zagrożeń jakie czychają na starsze osoby. 

14.09.2020r. - Zajęcia Fitness

Klub Seniora „Młodzi Duchem” wziął udział w energicznych Zajęciach Fitness z Barbarą Szoką. Najpierw odbyła się rozgrzewka, następnie seniorzy wzięli udział w różnorodnych ćwiczeniach partii ciała i rozciąganiu się z kijami, by na koniec poddać się relaksacji i poznać ćwiczenia oddechowe na karimatach. Uczestnicy spotkania uczyli się również kroków m.in. salsy oraz bachaty.
Zajęcia fitness zrealizowane zostały z Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego 2020, realizacja zadania – Integracja Seniorów, którego organizatorem jest Ognisko TKKF Zabobrze przy JSM i Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa. Spotkanie dofinansowane zostało z Budżetu Miasta Jelenia Góra.

 


 

07.09.2020r. -
Klub Seniora „Młodzi Duchem” wziął udział w fantastycznych Zajęciach z Barbarą Szoką. Najpierw odbyła się rozgrzewka wszystkich mięśni i stawów, następnie seniorzy wzięli udział w różnorodnych ćwiczeniach partii ciała i rozciąganiu się z kijami, by na koniec poddać się relaksacji poznać ćwiczenia oddechowe. Nie zabrakło nauki kroków tanecznych m.in. salsy i bachaty.

Zajęcia fitness zrealizowane zostały z Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego 2020, realizacja zadania – Integracja Seniorów, którego organizatorem jest Ognisko TKKF Zabobrze przy JSM i Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa. Spotkanie dofinansowane zostało z Budżetu Miasta Jelenia Góra.

09.09.2020r. - Spotkanie z Miejskim Rzecznikiem Konsumenta

Klub Seniora „Młodzi Duchem” już „Nie boi się reklamacji w sklepach” i wie czym się różni rękojmia od gwarancji. Wczoraj (09.09.2020r) odbyło się spotkanie z Miejskim Rzecznikiem Konsumentów na temat „Reklamacja reklamacji nierówna”. Dominika Jagielska, opowiedziała o podstawowych zasadach reklamacji towarów, czyli różnicy między rękojmią a gwarancją. Seniorzy już wiedzą, że częściej warto skorzystać z reklamacji z tytułu rękojmi i żądać wymiany towaru na nowy lub jego naprawy. Ciekawym wątkiem był również czas na reklamacje z tytułu rękojmi. Bowiem jeśli wadę w produkcie zauważymy w ostatnim dniu obowiązywania prawa do rękojmi (co wynosi 2 lata) mamy jeszcze rok czasu na zgłoszenie tej wady. Warto jednak pamiętać, że w produktach, które mają gwarancję, jeśli zostanie wymieniona część, to gwarancja na nową część liczy się od nowa. Ważną informacją, jest również fakt, że to sprzedawca odpowiada za uznanie reklamacji z tytułu rękojmi (mimo, że często bezprawnie sprzedawcy informują, że trzeba się kontaktować samemu z producentem lub, że czekają na zwrot środków od producenta). A to sprzedawca odpowiada za sprzedawany towar i u niego składa się reklamacje z tytułu rękojmi i sprzedawca ma 14 dni kalendarzowych (nie roboczych) na odpowiedź. Jeśli minie te 14 dni i sprzedawca nie odpowie to automatycznie reklamacja zostaje uznana. Warto też wiedzieć, że często proponowane przedłużenie niby „gwarancji” na np. kolejne 5 lat, nie ma nic wspólnego z gwarancją, a jest to jedynie ubezpieczenie na towar, z którego zazwyczaj sprzedawcy mają procent dla siebie. Ciekawostką jest fakt, że o ceny można się targować, nawet w „sieciówkach” np. gdy zauważymy drobną wadę. Sprzedawca często może obniżyć cenę, nawet w dużych firmach. Towar przeceniony z powodu wady, również można reklamować np. z tytułu rękojmi jeśli powstanie w nim nowa wada. Przy rękojmi nie trzeba mieć oryginalnego opakowania, a koszt dostarczenia reklamowanej rzeczy musi zwrócić sprzedawca (np. koszt kuriera lub taksówki). Na spotkaniu była również okazja do zadawania pytań i poznania możliwości kontaktu z Miejskim Rzecznikiem Konsumenta, który działa w Urzędzie Miasta Jelenia Góra i pod nr tel. 757546110.
W razie wątpliwości zachęcamy do kontaktu z Miejskim Rzecznikiem Konsumenta.
 
 

CZERWIEC 2020

W czerwcu odbyły się długo wyczekiwane spotkania Klubu Seniora „Młodzi Duchem” na żywo!
Środa-10 czerwca 2020 r. o godz. 11.00 byliśmy na ogrodzie Pani Marii Maczkowskiej i Pana Bronisława, gdzie poznaliśmy tajemnicę naturalnego ogrodnictwa.Na ogrodzie najpierw poznaliśmy nowy regulamin spotkań (obostrzenia ze względu na pandemię Covid 19) i rozmawialiśmy o życiu roślin w symbiozie.Od godz. 12.00 czekała niespodzianka w postaci zajęć fitness dla seniorów z Panią Barbarą Szoką, profesjonalną instruktorką, z którą mieliśmy okazję już ćwiczyć. Wstęp był wolny. Zajęcia fitness realizowane były z Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego 2020, realizacja zadania – Integracja Seniorów, którego organizatorem jest Ognisko TKKF Zabobrze przy JSM i Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa.
17 czerwca 2020 r. o godz. 11.00 Zajęcia Fitness z Barbarą Szoką na terenie zielonym przy szkole SP nr 6. Wstęp był wolny.
Zajęcia fitness realizowane są z Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego 2020, realizacja zadania – Integracja Seniorów, którego organizatorem jest Ognisko TKKF Zabobrze przy JSM i Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa.
24 czerwca 2020 r. o godz. 11.00 - spacer na Górę Sołtysią wraz z Nordic Walking. (Zbiórka obok przystanku Góra Sołtysia niedaleko stacji benzynowej o godz. 11.00).
Spotkania on-line odbywały się w maju i czerwcu i będziemy kontynuować ponieważ spotkania cieszyły się dużą popularnością.
Na spotkaniach rozmawiano o poezji, ciekawych miejscach, podróżach, rodzinie, ogrodzie i pasjach.