IMPREZY

Planowane imprezy

Imprezy planowane Imprezy planowane Imprezy planowane Imprezy planowane Imprezy planowane Imprezy planowane Imprezy planowane Imprezy planowane Imprezy planowane Imprezy planowane Imprezy planowane Imprezy planowane Imprezy planowane Imprezy planowane Imprezy planowane Imprezy planowane Imprezy planowane Imprezy planowane Imprezy planowane Imprezy planowane Imprezy planowane Imprezy planowane Imprezy planowane Imprezy planowane Imprezy planowane Imprezy planowane Imprezy planowane Imprezy planowane Imprezy planowane Imprezy planowane Imprezy planowane Imprezy planowane Imprezy planowane Imprezy planowane Imprezy planowane Imprezy planowane Imprezy planowane Imprezy planowane Imprezy planowane Imprezy planowane Imprezy planowane Imprezy planowane Imprezy planowane Imprezy planowane Imprezy planowane Imprezy planowane Imprezy planowane Imprezy planowane Imprezy planowane Imprezy planowane Imprezy planowane Imprezy planowane Imprezy planowane Imprezy planowane Imprezy planowane Imprezy planowane Imprezy planowane Imprezy planowane Imprezy planowane Imprezy planowane Imprezy planowane Imprezy planowane Imprezy planowane Imprezy planowane Imprezy planowane Imprezy planowane Imprezy planowane Imprezy planowane

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w rodzinnych warsztatach podczas Bajkowych Sobót.

Wspólnie wykonamy kolorowe ozdoby wiosenne czy wielkanocne.  Udział w warsztatach to dla każdego niezapomniana chwila kreatywnej radości.

Podczas Bajkowych Sobót uczestnicy rozwiną wyobraźnię a wykonane przez siebie dzieła sztuki będą mogli zabrać ze sobą do domku.

Zapisy na Bajkową Sobotę "Z kapelusza Pani Wiosny" od 24 lutego 2020r.  (bilet wstępu 15 zł od osoby)

Zapisy na Bajkową Sobotę "Wielkanocne Tradycje" od 9 marca 2020 r. (bilet wstępu 15 zł od osoby)

Uwaga: ilość miejsc ograniczona

 

DOKUMENTY DO POBRANIA

REGULAMIN

 KARTA UCZESTNICTWA

ZGODA RODZICA


Przystań Twórcza zaprasza młodych wokalistów do wzięcia udziału w warsztatach wokalnych, które poprowadzi współpracujący z nami od lat Łukasz Szczepanik oraz Ewelina Marciniak.

Uczestnicy podczas zajęć z trenerami ćwiczyć będą nie tylko umiejętności wokalne, ale też sceniczne, pracy z mikrofonem, interpretacji utworów itd.

By wziąć udział w warsztatach należy się zapisać i wypełnić formularz zgłoszeniowy wraz z podpisanym regulaminem (dokumenty do pobrania poniżej)

W przypadku osób niepełnoletnich wymagana jest zgoda rodziców bądź opiekunów prawnych.

Miejsce warsztatów : siedziba Przystani Twórczej ul. Cieplicka 74

Udział w zajęciach jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona.

Organizator zastrzega sobie prawo do przesłuchania wstępnego osób zainteresowanych.

 

Festiwal Młodych Talentów to projekt, którego głównym zadaniem jest inspirowanie uczestników do rozwoju muzycznego oraz wokalnego a także zachęcanie ich do przełamywania własnych barier. Warsztaty z mistrzami w swoim fachu, którzy podzielą się swoim doświadczeniem , będą doskonałą okazją, żeby w kreatywnym środowisku, pod okiem uznanych autorytetów poznać tajniki muzyki oraz sceny. Zajęcia prowadzone będą według autorskich programów, gdzie każdy będzie miał prawo do spróbowania swoich sił w wybranym przez siebie repertuarze.

 

Łukasz Szczepanik urodził się w Sycowie, gdzie mieszkał do 15. roku życia.

W Sycowie ukończył m.in. Państwową Szkołę Muzyczną 1. stopnia w klasie gitary klasycznej u pana Andrzeja Przenicznego. Pierwsze kroki estradowe stawiał pod okiem Jewgienija Andruszczaka.

Następnie przeprowadził się do Opola, gdzie ukończył liceum i uczył się wokalistyki estradowej w Opolskim Studiu Piosenki, założonym niegdyś przez Elżbietę Zapendowską.

Później we Wrocławiu studiował filologię polską na Uniwersytecie Wrocławskim, następnie ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie na wydziale wokalno-aktorski oraz studia podyplomowe z zarządzania kulturą na Uniwersytecie Jagiellońskim. Aktualnie mieszka w Warszawie. Pracuje także w Krakowie. Gra w reklamach, a od niedawna – w serialu „Na Wspólnej” na kanale TVN, w wątku z Anną Korcz.


Muzyczni rodzice Łukasza

Łukasz ma spore doświadczenie w dziedzinie muzycznej i wokalnej. – Śpiewałem w chórkach, m.in. u Maryli Rodowicz, Natalii Kukulskiej, Mietka Szcześniaka czy Marysi Sadowskiej – wylicza. – Jestem półfinalistą programu Must Be The Music i byłem uczestnikiem The Voice Of Poland (etap nokaut) w drużynie Tomsona i Barona a później Justyny Steczkowskiej. Głównie jednak gram w teatrach. Często pełnię funkcję asystenta reżyserów teatralnych.

Grałem u boku Nataszy Urbańskiej w musicalu „Legalna blondynka” w reżyserii Janusza Józefowicza. Obecnie gram główną rolę męską w musicalu „Chicago” w Krakowskim Teatrze Variete. Główną żeńską rolę gra tu Barbara Kurdej-Szatan. Koncertuję także w Polsce. Prowadzę często warsztaty wokalno-aktorskie dla młodzieży.

 

Ewelina Marciniak  - Laureatka warszawskiego Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Autorskiej OPPA, krakowskiego Studenckiego Festiwalu Piosenki, olsztyńskich Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy Poezję"
i Świnoujskiego Festiwalu Artystycznego Młodzieży Akademickiej FAMA.
Potworny nerwus (temperament na nieszczęście dla otoczenia odziedziczony po małopolskich przodkach), śmiertelnie zakochany w słowie i beznadziejnie zapatrzony w przyszłość. Nie pali, nie pije, nie gotuje, nie sprząta, nie pamięta dat, numerów telefonu, na spotkania się spóźnia, na randki nie przychodzi, a na dodatek pracoholik w najgorszym wydaniu.
Nie przywiązuje się do miejsc ani przedmiotów. Dlatego nigdy "z góry" nie wie, dokąd zaciągnie ją zaprzyjaźniony Stróż Anioł. Trafiła zresztą na wyjątkowego powsinogę. Nie zdziwcie się więc, gdy któregoś dnia zamieszka na chwilę i w Waszym mieście. Jedyne, co stanowi dla niej wartość to ludzie. Dla nich żyje, dla nich pisze, komponuje, śpiewa... Jeżeli kiedyś ich zabraknie - po prostu zniknie. Bo to, czego w życiu boi się najbardziej to samotność.

 

Już dziś zapraszamy wszystkich mieszkańców, turystów, rodziny uczestników i ich znajomych na Koncert Finałowy IX Festiwalu Młodych Talentów.

Wokaliści zaprezentują swoje talenty na scenie Jeleniogórskiego Centrum Kultury, gdzie usłyszymy utwory z lat 20 oraz te bardziej "nowoczesne".

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Miejsce: Sala widowiskowa Jeleniogórskiego Centrum Kultury (ul. Bankowa)

 

 

 

 

W dniu 11 lutego nie odbędą się warsztaty Tańców w Kręgu z powodu prowadzenia przez Przystań Twórczą Warsztatów Zimowych podczas pierwszego tygodnia ferii zimowych.

W dniach 13 i 20 lutego nie odbędą się Śpiewy w Kręgu.

 

Plan na luty 2020 r. Klubu Seniora „Młodzi Duchem”:

- 26.02.2020 r. o godz. 16.00 - Nauka Samoobrony cz. 2. Wstęp wolny. Siedziba Przystani Twórczej. Serdecznie zapraszamy na Zajęcia z Samoobrony, które poprowadzi Beata Sosulska-Baran z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. Będzie to okazja do poznania podstawowych chwytów i uników, jakie można zastosować w niebezpiecznych sytuacjach. (Prosimy o ubranie wygodnego stroju i butów na płaskiej podeszwie - np. sportowych). Będzie to drugie spotkanie z cyklu: kolejne zaplanowane jest na 25 marca również od godz. 16.00.

- 27.02.2020 godz. 10.30 - „Śpiewy w Kręgu”. Wstęp wolny. Siedziba Przystani Twórczej. Seniorzy z Klubu Seniora „Młodzi Duchem” wspólnie śpiewają polskie pieśni patriotyczne oraz ludowe. Uczestnicy spotkania sami wybierają repertuar. To fantastyczny sposób na ćwiczenia oddechowe i dykcję. Dołączyć może każdy, kto lubi śpiewać w przyjaznym gronie, wystarczy przyjść.  

Dla chętnych: 15.02.2020 r. o godz. 11.00 – 14.00 - Walentynkowa Sesja Zdjęciowa „Fluo  Story”. Wstęp wolny. Siedziba Przystani Twórczej. Przystań Twórcza zaprasza na Walentynkową Sesję Zdjęciową FLUO STORY, podczas której każdy z uczestników będzie mógł stanąć przed obiektywem zawodowego fotografa Marcina Kaźmieruka i dać się sfotografować. Myślą przewodnią jest podróż w przyszłość, zabawa kolorem i światłem, jaką dają farby fluorescencyjne. Osoby posiadające drobiazgi, elementy garderoby, rekwizyty o właściwościach „fluo” powinny koniecznie zabrać je ze sobą. Gwarantujemy świetną zabawę i pełen profesjonalizm. Z wykonanych zdjęć powstanie wystawa fotograficzna w Galerii Przystaniowe Inspiracje.

 

Plan na marzec 2020 r. Klubu Seniora „Młodzi Duchem”:

- 04.03.2020 r., godz. 16.00 - Zajęcia taneczne fitness. Wstęp wolny. Siedziba Przystani Twórczej.

Tańce połączone z ćwiczeniami poprowadzi Barbara Szoka, instruktorka tańca. Zajęcia taneczne fitness to wspaniała zabawa przeplatana z ćwiczeniami ruchowymi.  

 

- 11.03.2020 r. godz. 16.00 - Historia Szpitala w Cieplicach.  Wstęp wolny. Muzeum Przyrodnicze ul. Cieplicka 11A.

Stanisław Firszt, dyrektor Muzeum Przyrodniczego wprowadzi Seniorów w ciekawą historię starego Szpitala w Cieplicach. Będzie to również fantastyczna podróż do lat dziecięcych i wspomnień. Ponadto obejrzymy najnowszy i największy eksponat Muzeum Przyrodniczego.

 

- 18.03.2020 r. godz. 16.00 - Wiosenny Nordic Walking. Wstęp wolny. Siedziba Przystani Twórczej. Profesjonalna lekcja Nordic Walking z Anną Gajdamowicz, instruktorką, która zaprezentuje technikę „chodzenia z kijami”. Po przekazaniu teorii w sali, odbędzie się również rozgrzewka i krótki trening na dworze (w miarę dobrej pogody). Będzie to wspaniała okazja, by przygotować się na nadchodzącą wiosnę.

 

- 25.03.2020 r. - godz. 16.00 - Nauka Samoobrony cz. 3. Wstęp wolny. Siedziba Przystani Twórczej. Serdecznie zapraszamy na Zajęcia z Samoobrony, które poprowadzi Beata Sasulska-Baran z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. Będzie to okazja do poznania podstawowych chwytów i uników, jakie można zastosować w niebezpiecznych sytuacjach. Będzie to trzecie spotkanie z cyklu: kolejne zaplanowane jest na kwiecień 2020.

 

- 5, 12, 19 i 26.03.2020 godz. 10.30 - „Śpiewy w Kręgu”. Wstęp wolny. Siedziba Przystani Twórczej. Seniorzy z Klubu Seniora „Młodzi Duchem” wspólnie śpiewają polskie pieśni patriotyczne oraz ludowe. Uczestnicy spotkania sami wybierają repertuar. To fantastyczny sposób na ćwiczenia oddechowe i dykcję. Dołączyć może każdy, kto lubi śpiewać w przyjaznym gronie, wystarczy przyjść.  

 

- 15.03.2020 r. godz. 16.00 – Koncert finałowy IX Festiwalu Młodych Talentów – Kutra Artystycznego. Wstęp wolny. Jeleniogórskie Centrum Kultury ul. Bankowa 28/30.

Zapraszamy na Koncert Finałowy Festiwalu Młodych Talentów 2020, w którym młodych artystów usłyszymy w utworach z lat 20’ i 30’ oraz utworach współczesnych. Koncert będzie wynikiem warsztatów, na których młodzi utalentowani ludzie będą pracować nad interpretacją tekstów, kulturą sceny, dykcją itp. Wszystko po to, aby oddać jak najlepiej charakter i klimat wybranych utworów i pokazać się od najlepszej strony. Szczegóły w siedzibie Przystani Twórczej lub pod nr telefonu 75 71 22 892.